20 września 2020,imieniny Filipiny, Eustachego, Euzebii

Imprezy i wydarzenia

Wójt Gminy Czernichów - Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Gminy Czernichów

"Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie,
to gest wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej.
To DAR ŻYCIA ... Niech dawcy krwi,
którym należy się wdzięczność wszystkich,
będą coraz liczniejsi we wszystkich krajach świata".
/Jan Paweł II, Światowy Dzień Krwiodawców - 2004 r./


W dniu wczorajszym 21 osobowa grupa mieszkańców Gminy Czernichów spotkała się w Urzędzie Gminy, aby powołać do życia Klub HDK. Do tej pory akcje poboru krwi na terenie naszych sołectw organizowało PTG Sokół oraz OSP Międzybrodzie Żywieckie za co im serdecznie dziękujemy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację Klubu przy Urzędzie Gminy, a tych, dla których zdrowie i życie potrzebujących jest wartością najwyższą zapraszamy serdecznie do współpracy.
Dodano: 18-09-2020

III Rajd Koroną Gminy Czernichów

W dniu 12.09.2020r. Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Gminie Czernichów zorganizowało trzeci już Rajd Koroną Gminy Czernichów. Nadrzędnym celem tegorocznej wyprawy było uczczenie 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II, Bitwy Warszawskiej, Powstania Śląskiego oraz Zaślubin Polski z morzem. Ważne jest, aby pamięć o tych wydarzeniach pozostała żywa i żeby z jednej strony jednoczyła nas a z drugiej mobilizowała do wspólnych działań i do współpracy.

„ Byt człowieka jest przemijający i zmienny. Góry istnieją w sposób pewny i trwały, są wymownym obrazem niezmiennej Wieczności Boga”. Jan Paweł II

Serdeczne gratulacje dla organizatorów i uczestników III Rajdu Koroną Gminy Czernichów.

Barbara Kos- Harat
Wójt Gminy Czernichów

Dodano: 17-09-2020

Zapraszamy na przesłuchania wstępne do ognisk Fundacji Braci Golec!

22 września, wtorek, godz. 18.00 - Kryształowe Wzgórze w Międzybrodziu Żywieckim. Chętnych do udziału w przesłuchaniu prosimy o przygotowanie do zaśpiewania krótkiej piosenki. Do Fundacji Braci Golec mogą dołączyć osoby potrafiące grać na instrumentach oraz dzieci i młodzież chcące dopiero zacząć przygodę z muzyką. Szczegółowe informacje na temat przesłuchań oraz edukacji w Fundacji Braci Golec można uzyskać u koordynatora fundacji Rafała Bałasia, numer telefonu: 500488112.


Dodano: 15-09-2020