Gmina  

www.czernichow.com.pl
  Wypoczynek  
szukaj  
 
 
Aktualności
imprezy, komunikaty
Gmina
samorząd, mieszkańcy
Wypoczynek
kultura, sport, turystyka
Biznes
firmy, inwestycje
 
  Pogoda Mapy Multimedia Portal Kontakt
 
  23 kwietnia 2018, imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta schowaj animację  
 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 
Wypoczynek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    E - Administracja
    biuletyn
informacji
publicznej
    E-Urząd
    fundusze
europejskie
    fundusze
krajowe
    platforma
e-usług
publicznych
    Dziennik Ustaw
Monitor Polski
    Centralna Ewidencja
i Informacja
o Działalności
Gospodarczej
    E-Mapa
    Cmentarze
Wyszukiwarka
 
    Aktualnie
    Kamera
    Hotspot
 
    Kontakt
Urząd Gminy Czernichów
z siedzibą w Tresnej
34-311 Czernichów
ul. Żywiecka 2
woj. Śląskie
tel.: +48 33 866 13 25
fax: +48 33 866 12 87
gmina@czernichow.com.pl
www.czernichow.com.pl
Godziny otwarcia urzędu:
Poniedziałek - Piątek
 
7.30 - 15.30
 
Nr Rach. Bankowego
Bank Spółdzielczy Porąbka
68 8124 0009 2001 0000
0172 0003
 
 
 
Lepsza informacja przyciągnie więcej turystów!

Właśnie dobiega końca wdrażanie projektu pn. Poprawa jakości i dostępności informacji turystycznej na terenie powiatów: bielskiego i żywieckiego, który realizują wspólnie gminy: Żywiec, Czernichów, Lipowa, Łodygowice i Wilkowice. Projekt uzyskał wsparcie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a jego celem było stworzenie nowoczesnego systemu informacji turystycznej, który ma za zadanie przyciągnąć do zainteresowanych gmin licznych turystów z kraju i zagranicy.

Podbeskidzie i Żywiecczyzna to teren wprost idealnie nadający się do wypoczynku o każdej porze roku. W odkrywaniu przez turystów tutejszych atrakcji znakomicie mogą pomóc nowoczesne działania informacyjne i promocyjne, które wspólnie chcą realizować gminy: Żywiec, Czernichów, Lipowa, Łodygowice i Wilkowice.

Realizatorzy projektu liczą, że zapewnienie turystom odwiedzającym nasz region bieżących informacji o ofercie turystycznej nawet w mniejszych gminach, gdzie powstaną tego typu punkty, a co więcej, wyposażenie turystów w nieodpłatne, atrakcyjne materiały informacyjne i promocyjne to nowa jakość w obsłudze ruchu turystycznego, która zaprocentuje większą liczbą wypoczywających na tym terenie.

Z myślą o zapewnieniu dostępnej i wyczerpującej informacji o lokalnych walorach i atrakcjach
w ramach projektu rozwinęła się sieć punktów informacji turystycznej, m.in. w gminach: Czernichów, Łodygowice i Żywiec. Odwiedzający te punkty turysta będzie mógł także skorzystać z tzw. audio-przewodników, prezentujących informacje dźwiękowe o najciekawszych lokalnych atrakcjach turystycznych.

Dla osób, które chcą się dowiedzieć więcej o tutejszej bazie turystycznej oraz o atrakcjach Żywca, Czernichowa, Lipowej, Łodygowic i Wilkowic powstał nowy, wspólny portal internetowy działający pod domeną www.zywiec.travel. Oprócz wielu pożytecznych dla turystów informacji, znajdują się tam także filmy i panoramy wirtualne, prezentujące najciekawsze turystycznie miejsca na terenie realizacji projektu.

Ponadto na terenie gmin: Żywiec, Czernichów, Lipowa, Łodygowice i Wilkowice zamontowano łącznie kilkaset tablic informacyjnych bądź kierunkowych, odnoszących się do lokalnych atrakcji turystycznych i ważnych miejsc obsługi ruchu turystycznego.

Z kolei Żywiec, dzięki wdrożeniu projektu, wzbogacił się o trzy nowe wielkoformatowe tablice prezentujące plan miasta, zaś na dziedzińcu Starego Zamku wkrótce pojawi się makieta, autorstwa bielskiego artysty – rzeźbiarza Bronisława Krzysztofa, przedstawiająca najciekawsze turystycznie obiekty zlokalizowane w centrum miasta. Już w tej chwili w żywieckim Muzeum Miejskim, działającym w Starym Zamku zainstalowany został wyjątkowo innowacyjny dźwiękowy system informacyjny służący do oprowadzania zwiedzających, który znacznie usprawni obsługę rosnącego ruchu turystycznego w tym obiekcie.

Wszystkie te działania docelowo służą poprawie rozpoznawalności oferty turystycznej gmin: Czernichów, Lipowa, Łodygowice, Wilkowice i Żywiec oraz rozwojowi ruchu turystycznego na tym obszarze. Działanie systemu umocni wizerunek turystyczny tych gmin, uwypukli wiodące atrakcje turystyczne na obszarze realizacji projektu oraz będzie stanowić ważną formę wsparcia dla rozwoju komercyjnej oferty turystycznej: noclegowej, gastronomicznej czy rekreacyjnej.

Powstały system informacji turystycznej to platforma integrująca dysponentów różnego typu atrakcji turystycznych, w tym gminy – beneficjentów projektu oraz operatorów publicznej i komercyjnej bazy turystycznej, zainteresowanych bieżącym uzupełnianiem informacji o aktualnej ofercie turystycznej.

Turysta poszukujący atrakcyjnego wypoczynku nie ocenia walorów miejsca w kategoriach podziału na gminy, miejscowości itp. Chcąc wydłużyć pobyt turystów przyjeżdżających do powiatu bielskiego czy żywieckiego – nie można koncentrować się na promocji pojedynczych, lokalnych atrakcji, ale trzeba zachęcać do korzystania z różnego typu produktów turystycznych, urozmaicających wypoczynek, zakrojonych na skalę ponadlokalną.

Innowacyjność powstałego systemu informacji turystycznej, w stosunku do indywidualnych systemów tworzonych przez poszczególne gminy, polega na uzyskaniu efektu kooperacji pomiędzy punktami informacji turystycznej na terenie objętym projektem. W tego typu systemach wszystkie punkty informacji turystycznej posiadają instrumenty i możliwości informowania o wspólnym zintegrowanym produkcie turystycznym całego obszaru, a nie tylko o atrakcjach turystycznych z danej miejscowości czy gminy.
Dodano : 01-01-1970 1:00:00
Dowiedz się więcej
Zapytaj
 
 
kampanie  
noclegi  
atrakcje  
gastronomia  
foto galerie  
zabytki  
baza firm  
 
Miejscowości Partnerskie
  Bicester
(Anglia)
   
  Neunkirchen
-Seelscheid
(Niemcy)
   
  Opponitz
(Austria)
   
 
Csór
 
 
Nasi Sąsiedzi
     
  Kozy   Łękawica  
     
  Łodygowice   Porąbka  
     
  Wilkowice   Żywiec  
 
Współpracujemy
     
  PSP w Żywcu   WKU Bielsko-Biała  
     
  Starostwo Powiatowe w Żywcu   Województwo śląskie  
     
  Komenda Powiatowa Policji w Żywcu    
 
 
 
 
    Gmina Czernichów   Aktualności Czernichów Wypoczynek Biznes  
  www.czernichow.com.pl   Informacje o polityce cookies Pogoda Mapy Multimedia Portal Kontakt  
 
  Na zlecenie STRADA Consulting Projekt, grafika, wykonanie - Marek Landowski   SEO, CMS, wykonanie - Michał Glajc