23 października 2019,imieniny Marleny, Seweryna, Igi

Imprezy i wydarzenia

Sebastian Kawa znów na podium

Mieszkaniec Międzybrodzia Żywieckiego po raz ósmy sięgnął po tytuł Mistrza Europy. Serdecznie gratulujemy.

Szczegóły dostępne na https://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/cztery-medale-polakow-na-szybowcowych-mistrzostwach-europy/?fbclid=IwAR3RWVR_DZr0PcI4BMO7x2neathyAhUQXFSCA3QMFKqmUWYjBVEUDREemog
Dodano: 28-05-2019

Powiatowe święto strażaków pod Grojcem

18 maja 2019 roku w amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka, w której uczestniczyły wszystkie jednostki z terenu Gminy Czernichów (OSP Międzybrodzie Bialskie, OSP Międzybrodzie Żywieckie, OSP Czernichów-Tresna). Mszy Św. w intencji strażaków przewodniczył ks. Prałat Stanisław Kozieł. Tegoroczne obchody obfitowały w wyróżnienia osób, które swoją pracą, postawą i zaangażowaniem przyczyniły się do poprawy stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu żywieckiego. Wśród odznaczonych są mieszkańcy naszej gminy: druh Łukasz Kamiński - odznaczony złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, druh Mariusz Górski - odznaczony srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa, druh Sebastian Stefański - odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Wręczono także statuetki w plebiscycie tygodnika Żywiecka Kronika Beskidzka – „Strażacy na medal 2019”. W kategorii strażacy ochotnicy w najlepszej trójce znalazł się Radosław Dendys..
Dodano: 21-05-2019

Podziękowanie

Za odwagę, wysiłek, serce i zaangażowanie włożone w ratowanie mienia i dobytku podczas wczorajszych intensywnych opadów deszczu składam serdeczne podziękowania wszystkim jednostkom straży z terenu Gminy Czernichów - OSP Czernichów-Tresna, OSP Międzybrodzie Bialskie, OSP Międzybrodzie Żywieckie. To strażacy ochotnicy, mieszkańcy naszej gminy są niezawodni i niezastąpieni, na Nich zawsze można liczyć. Dziękuję również wszystkim służbom i mieszkańcom zaangażowanym w akcję.

Konieczność interwencji służb można zgłaszać pod numerem telefonu 532721274 lub 338661325.
Informuję, że skutki wczorajszych intensywnych opadów będą usuwane stopniowo w miarę możliwości.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat
Dodano: 24-05-2019

Uroczystości gminne Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Fotorelacja z Gminnych uroczystości Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Czernichowie.
Dodano: 06-05-2019

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wójt Gminy Czernichów oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu mają zaszczyt zaprosić na obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się w dniu 3 maja 2019 roku w Czernichowie.

Program obchodów:
9:00 zbiórka przy remizie OSP w Czernichowie i przemarsz do Kościoła
9:30 Msza Święta z udziałem Orkiestry Dętej, Chóru Kamerton i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czernichowie.

Szczegóły dostępne na stronie http://www.gokis.czernichow.com.pl/wiadomosci-cat/art-3-maja-w-gminie-czernichow,322. Zapraszamy do zamanifestowania swojego patriotyzmu poprzez wywieszenie flag narodowych na domach.
Dodano: 30-04-2019

Życzenia Wielkanocne

Wielkanoc to czas pokoju, miłości i radości. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.
Dodano: 18-04-2019

Konkurs kulinarny pn. Wielkanocny Stół już za nami..

W minioną sobotę 13 kwietnia w Międzybrodziu Bialskim odbył się konkurs kulinarny „Wielkanocny Stół”. Co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole? Jakie potrawy najłatwiej i najszybciej przyrządzić? Posłuchajmy - https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/to-prawdziwe-pysznosci/41262. Kliknij dowiedz się więcej aby zobaczyć zdjęcia.
Dodano: 15-04-2019

Stoły Wielkanocne 2019 w Gminie Czernichów

Każdego roku w Gminie Czernichów jest okazja, by lepiej poznać tradycje stołu wielkanocnego i skosztować znakomitych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Przed nami kolejna edycja imprezy pn. „Stoły Wielkanocne”.

Zapraszamy 13 kwietnia (sobota) o godz. 10.00 do Sali OSP w Międzybrodziu Bialskim.

Impreza ma charakter konkursu, a jej zadaniem jest promowanie regionalnych tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Czernichów przekazują uczestnikom informacje o zwyczajach i obrzędach, które warto kultywować w naszych domach. Goście mogą degustować potrawy i dowiedzieć się jak powinien wyglądać wielkanocny stół, z czego ma się składać święconka i palma.
Dodano: 12-04-2019

Akcja sprzątania Międzybrodzia Żywieckiego

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzybrodzia Żywieckiego do przyłączenia się do akcji sprzątania potoków, nabrzeży, terenów gminnych. Szczegóły na plakacie.
Dodano: 05-04-2019

Wybrano Sołtysa i Radę Sołecką w Międzybrodziu Żywieckim

Ostatnie zebranie sołeckie w Gminie Czernichów odbyło się 31 marca 2019 w Międzybrodziu Żywieckim. Na zebraniu wybrano sołtysa wsi Międzybrodzie Żywieckie, którym ponownie został Pan Jacek Kliś oraz radę sołecką w składzie: Anna Bednarz. Szymon Dudek, Robert Kliś, Adam Kos, Mirosław Martyniak, Danuta Wawak.

Serdecznie gratuluję sołtysowi oraz całej radzie, życząc skutecznej i owocnej działalności na rzecz swojej „Małej Ojczyzny”, satysfakcji z wykonywania mandatu społecznego oraz dobrej współpracy z mieszkańcami.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat
Dodano: 02-04-2019

Akcja Czyste Międzybrodzie

Sołtys i Rada Sołecka Międzybrodzia Bialskiego zapraszają na akcję "Czyste Międzybrodzie", które odbędzie się 6 kwietnia 2019r. Szczegóły na plakacie.
Dodano: 25-03-2019

Spotkanie z laureatami XXVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mieszkam w Beskidach

6 kwietnia 2019r. o godz. 10:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świnnej odbędzie się spotkanie z laureatami XXVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mieszkam w Beskidach, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej. Organizatorzy docenili prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzybrodziu Bialskim, Przedszkola w Międzybrodziu Bialskim, Przedszkola w Międzybrodziu Żywieckim, Szkoły Podstawowej w Czernichowie, Szkoły Podstawowej w Międzybrodziu Żywieckim i Gimnazjum w Międzybrodziu Żywieckim. Jest to dla nas ogromna radość, gdyż z terenu naszej gminy mamy aż 38 laureatów. Szczegóły na stronie http://mieszkamwbeskidach.pl/.

Składam podziękowania Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Świnnej – organizatorowi konkursu. Uczestnikom i laureatom gratuluję zaangażowania, kreatywności oraz staranności wykonanych prac. Dziękuję również opiekunom za ich trud i włożoną pracę. Beskidy widziane okiem młodych plastyków są jeszcze piękniejsze, ciekawsze i atrakcyjniejsze.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat
Dodano: 02-04-2019

Konferencja poświęcona nowoczesnym elementom oświetlenia w przestrzeni publicznej

Z inicjatywy Stowarzyszenia Elektryków Polskich oddział Bielsko-Bialski w dniach 28-29 marca odbyła się konferencja poświęcona nowoczesnym elementom oświetlenia w przestrzeni publicznej, w której uczestniczyła Wójt Gminy Czernichów Barbara Kos-Harat. Na konferencji poruszano m.in. tematy oświetlenia jako inteligentnej przestrzeni publicznej, architektury światłem obiektów budowlanych jako element podnoszący walory przestrzeni publicznej, optymalizacji kosztów oświetlenia ulicznego. Konferencja odbyła się pod patronatem naukowym Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Dodano: 29-03-2019

Konferencja podsumowująca projekt - LGD Żywiecki Raj

W dniu wczorajszym w GOK w Łodygowicach, Wójt Gminy Czernichów uczestniczyła w konferencji podsumowującej projekt, którego celem było wypracowanie założeń dla projektowanej marki. Organizatorem wydarzenia była LGD Żywiecki Raj.
Dodano: 28-03-2019

Wybrano Sołtysa i Radę Sołecką w Czernichowie

24 marca 2019 w sołectwie Czernichów odbyło się kolejne zebranie wiejskie. Na zebraniu wybrano sołtysa wsi Czernichów, którym ponownie został Pan Wiesław Kliś oraz radę sołecką w składzie: Jan Błachut, Mieczysław Czylok, Rafał Dudek, Żaneta Kukiełka, Leszek Nowak, Bogumiła Wojtanek.

Serdecznie gratuluję sołtysowi oraz całej radzie, życząc skutecznej i owocnej działalności na rzecz swojej „Małej Ojczyzny”, satysfakcji z wykonywania mandatu społecznego, dobrej współpracy z mieszkańcami.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat


Dodano: 26-03-2019

Wybrano Sołtysa i Radę Sołecką w Tresnej

Kolejne zebranie wiejskie odbyło się 17 marca 2019 w sołectwie Tresna. Na zebraniu wybrano sołtysa wsi Tresna, którym została Pani Maria Pantoł oraz radę sołecką w składzie: Marek Białek, Rafał Drewniak, Janusz Gębala, Władysława Hankus, Jowita Kowszyn–Sumara, Janusz Kubień.

Serdecznie gratuluję sołtysowi oraz całej radzie, życząc skutecznej i owocnej działalności na rzecz swojej „Małej Ojczyzny”, satysfakcji z wykonywania mandatu społecznego, dobrej współpracy z mieszkańcami.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat
Dodano: 18-03-2019

Nowy Sołtys i Rada Sołecka w Międzybrodziu Bialskim

10 marca 2019 w Międzybrodziu Bialskim odbyło się sołeckie zebranie wiejskie. Zgromadzenie wybrało sołtysa wsi Międzybrodzie Bialskie, którym został Pan Wiktor Czulak oraz radę sołecką w składzie: Andrzej Kastelik, Antoni Dudek, Janusz Ryłko, Małgorzata Waluś, Marek Polak, Marek Szlagor, Piotr Zontek, Stanisław Flisek, Tadeusz Harat, Zofia Naglik.

Serdecznie gratuluję nowo wybranemu sołtysowi oraz całej radzie, życząc skutecznej i owocnej działalności na rzecz swojej „Małej Ojczyzny”, satysfakcji z wykonywania mandatu społecznego, dobrej współpracy z mieszkańcami.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat
Dodano: 12-03-2019

Konwent Burmistrza i Wójtów Powiatu Żywieckiego

W dniu 4 marca 2019, w Świnnej odbył się konwent burmistrza i wójtów powiatu żywieckiego, w którym uczestniczyła Wójt Gminy Czernichów Barbara Kos-Harat. Posiedzenie konwentu dotyczyło m.in. zarządzania kryzysowego, rozbudowy sieci gazowej na Żywiecczyźnie.
Dodano: 05-03-2019
Dodano: 01-03-2019
Dodano: 25-02-2019
Dodano: 25-02-2019

PKL z ofertą specjalnej promocji dla dzieci z terenu Gminy Czernichów

Na okres ferii zimowych Polskie Koleje Linowe przygotowały specjalną promocję dla wszystkich dzieci do 15 lat, z terenu Gminy Czernichów (Czernichów, Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie, Tresna).

Zniżka 50% na skipass 4-godzinny na podstawie legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego rodzica – dotyczy dzieci przedszkolnych (w starych dowodach adres zameldowania w nowych dowodach organ wydający dokument).

Promocja trwa od 12 stycznia do 28 lutego 2019r. Promocyjne skipassy do nabycia w kasie. Zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/2161545553906712/
Dodano: 15-01-2019
Dodano: 07-02-2019
Dodano: 07-02-2019
Dodano: 07-02-2019
Dodano: 06-02-2019
Dodano: 07-02-2019
Dodano: 30-01-2019
Dodano: 02-01-2019
Dodano: 21-01-2019
Dodano: 25-01-2019
Dodano: 24-01-2019
Dodano: 25-01-2019
Dodano: 09-01-2019
Dodano: 04-01-2019
Dodano: 10-01-2019
Dodano: 07-01-2019
Dodano: 03-01-2019
Dodano: 18-12-2018
Dodano: 19-12-2018
Dodano: 07-12-2018
Dodano: 04-12-2018
Dodano: 22-11-2018
Dodano: 07-11-2018
Dodano: 09-11-2018
Dodano: 13-11-2018
Dodano: 02-11-2018
Dodano: 09-11-2018
Dodano: 17-10-2018
Dodano: 17-10-2018