16 grudnia 2018,imieniny Albiny, Zdzisławy, Alicji

Imprezy i wydarzenia

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Gminie Czernichów

3 - go Maja w Gminie Czernichów odbyły się uroczyste obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Gminy Dzień Strażaka. W Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Czernichów w Międzybrodziu Bialskim, wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe z terenu Gminy Czernichów wraz z Orkiestrą Dętą OSP Międzybrodzie Bialskie, która w tym roku obchodzi Jubileusz 100 lecia istnienia.
Dodano: 30-04-2014

ZUMBA w Międzybrodziu Bialskim

Zapraszamy na zajęcia ZUMBY już w PIĄTEK 9 maja 2014 r. na Sali Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim
pierwsze zajęcia 9 maja WSTĘP WOLNY zapisy i informacje u instruktora pod tel. 784 880 445
Dodano: 03-04-2014

KONCERT Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II "SZUKAŁEŚ NAS, JESTEŚMY ! "

27 kwietnia 2014 r. w Kościele Parafialnym p.w. Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim odbył się koncert dziękczynny z okazji kanonizacji Świętego Papieża Jana Pawła II. W koncercie wzięły udział Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie, Chór Międzybrodzianka, RZD Jaworzyna z kapelą góralska "Póki co", Chór Kamerton z Czernichowa, Schola młodzieżowa, prowadzący Weronika Kołek i Michał Harat reprezentujący PTG Sokół w Gminie Czernichów. Występy muzyczne przeplatane były recytacjami wierszy przedstawionych przez młodzież Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim pod kierunkiem Pani Lucyny Rokita. Koncert zakończony został wspólnym wykonaniem pieśni ABBA OJCZE. Fotorelacja w załączeniu.
Dodano: 23-04-2014

PREZENTACJA TRADYCYJNYCH STOŁÓW WIELKANOCNYCH

W sobotę 12 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych wykonanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czernichów w ramach Konkursu Tradycyjny Stół Wielkanocny. Jury w składzie Jan Gąsiorek - folklorysta, choreograf, Przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Żywcu oraz ODR Żywiec ocenili potrawy i wybrali spośród nich te tradycyjnei posiadające cenne walory smakowe. W Kole Gospodyń Wiejskich w Międzybrodziu Bialskim uwagę Jury zwróciły: Trzęsionka, ciastka łączone i tarniówka, w KGW Międzybrodzie Bialskie - Żarnówka współczesne jaja, gulasz chrzanowy i Jeżynówka, w KGW Międzybrodzie Żywieckie:zupa czosnkowa, baby i estetyka nakrycia stołu wielkanocnego, w KGW Czernichów - Tresna wybrano zgodną z tradycja święconkę, żurek i tradycyjny pasztet. Imprezie towarzyszył Jarmark Wielkanocny- prace dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Międzybrodziu Żywieckim, oceniono i ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną. Oprawa muzyczna imprezy w wykonaniu Regionalnego Zespołu Dziecięcego JAWORZYNA z Międzybrodzia Żywieckiego.Patronat medialny nad imprezą objęło RADIO BIELSKO i dwutygodnik "Nad Sołą i Koszarawą". W załączeniu fotorelacja.
Dodano: 24-03-2014

GMINNY KONKURS NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

W konkursie na NAJWYŻSZĄ i NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ Gminy Czernichów, jury konkursu w składzie: Anna Słowik-ODR Żywiec, Jan Gąsiorek-folklorysta, Jan Pituła-Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne ROZTOKA, przyznało nagrody w kategoriach:
Najwyższa palma wykonana przez rodzinę: I miejsce Rodzina Drewniaków, w kategorii palm tradycyjnych I miejsce zdobyła Rodzina Panczykowskich. W kategorii najwyższa palma wykonana przez uczniów, I miejsce zdobyła V klasa Zespołu Szkół w Międzybrodziu Żywieckim, II miejsce RZD Jaworzyna. W kategorii najładniejsza palma I miejsce zdobyła Asia Panczykowska, II Krystian Harężlak, III Matusz Orawczak i Oskar Kulak. Zwycięzcom gratulujemy!. Dziękujemy Pani Janinie Bronowskiej Cukiernia - Piekarnia Czernichów za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.
Dodano: 24-03-2014

Debata młodzieży ,,Polski powiat, gmina - jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej?"

Poniżej przedstawiamy relację z debaty, która odbyła się w auli PZ nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. St. Wyspiańskiego w Kętach. Materiał został przygotowany przez uczennice tej szkoły a zarazem mieszkanki naszej gminy Weronikę Kołek i Joannę Szlagor. Uczennice te były również moderatorami dyskusji.

We wtorek 25 marca 2014 roku o godzinie 11.35 w auli PZ nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. St. Wyspiańskiego w Kętach odbyła się debata realizowana w ramach XX sesji projektu Sejmu Dzieci i Młodzieży, który od 1994 roku propaguje parlamentaryzm wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Debata miała formę dyskusji panelowej, w której wypowiadali się zaproszeni eksperci oraz uczniowie.
Dodano: 07-04-2014

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w powiecie żywieckim Edycja 2014 pod hasłem „NIE DLA CZADU”

Organizatorami OTWP w powiecie żywieckim są: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, jednostki miejscowe OSP, Zarządy Gminne ZOSP oraz Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Żywcu. W roku bieżącym eliminacje odbywać się będą pod hasłem „NIE DLA CZADU”. Termin eliminacji gminnych 11 kwietnia 2014 r.(piątek) godz. 15.00 w Urzędzie Gminy Czernichów.

Dodano: 24-02-2014

Zajęcia baletowe dla dzieci od 4-8 lat

Więcej informacji oraz zapisy pod nr telefonu 784880445. Pierwsze zajęcia organizacyjne już 4 kwietnia o godz. 17:00
Dodano: 31-03-2014

II OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW Z TERENU GMINY CZERNICHÓW

27 marca 2014 r. na Hali sportowej w Czernichowie, Zespół Szkolno - Przedszkolny z Czernichowa zaprosił do wspólnej sportowej zabawy, przedszkolaków z terenu całej Gminy Czernichów. Dzieci pod okiem opiekunów konkurowały ze sobą i wspaniale się bawiły a towarzyszyła im maskotka olimpiady - miś. Na zakończenie odśpiewano wspólnie hymn olimpiady, wręczono puchary i dyplomy. W załączeniu fotorelacja z imprezy.
Dodano: 27-03-2014

Warsztaty folklorystyczne WIELKANOC W TRADYCJI NASZYCH PRZODKÓW

Warsztaty folklorystyczne organizowane po raz kolejny przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu już 20 marca 2014 r. o godzinie 9.30 zawitają do Zespołu Szkół w Międzybrodziu Żywieckim.
Dodano: 19-03-2014

IV LECIE SZCZYPIORNIAKA NA PODBESKIDZIU

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Żywiecczyzny i PTG Sokół Gminy Czernichów zorganizowało w Czernichowie rozgrywki w ramach PODBESKIDZKIEJ LIGII AMATORSKIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
15 marca 2014 r. w Czernichowie podczas tego wielkiego święta szczypiornistek nie zabrakło emocji i dobrej zabawy.
Dodano: 11-03-2014

Warsztaty wielkanocne "Jajo z charakterem" w szkołach i przedszkolach Gminy Czernichów

Gmina Czernichów zaprasza do udziału w warsztatach wielkanocnych dzieci i młodzież z terenu Gminy Czernichów, szczegóły spotkań w szkołach i przedszkolach na terenie gminy.
Dodano: 17-03-2014

Wyniki III Gminnego Konkursu Recytatorskiego ROK 2014-ROKIEM OSKARA KOLBERGA

W załączeniu przedstawiono protokół z pracy komisji Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 4 marca 2014 r, uczestnikom i zwycięzcom Gratulujemy !
Dodano: 05-03-2014
Dodano: 17-09-2013

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ROK 2014 ROKIEM OSKARA KOLBERGA

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Czernichów do udziału w konkursie, który odbędzie się 4 marca 2014 r. w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim.Regulamin i karta zgłoszeniowa w załączeniu.
Dodano: 14-02-2014

III MISTRZOSTWA HALOWE AMATORÓW W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR PREZESA LKS MAGÓRKA pod patronatem WÓJTA GMINY CZERNICHÓW

Zapraszamy wszystkich amatorów piłki nożnej 1 marca 2014 r. na Halę sportowa w Czernichowie do udziału w rozgrywkach. Szczegóły w załączonym Regulaminie.
Dodano: 04-02-2014

Amatorskie Zawody Narciarskie o Puchar Rady Gminy Czernichów-odwołane

Z przykrością informujemy, że zaplanowane na 1 marca 2014 r. Amatorskie Zawody Narciarskie o Puchar Rady Gminy Czernichów zostały odwołane z powodu niesprzyjających warunków pogodowych.
Dodano: 26-02-2014

POSIADY GÓRALSKIE - TŁUSTY CZWARTEK

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne "ROZTOKA" w Międzybrodziu Żywieckim zaprasza na POSIADY GÓRALSKIE, które odbędą się w karczmie "U Zochuliny" w "Tłusty czwartek" 27 lutego o godz. 18.00 Wstęp wolny!
Dodano: 27-02-2014

Wystawa „Nowa Huta – miasto walki i pracy" przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie.

W dniach 13-28.02.2014 r.Izba Regionalna Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy „Nowa Huta – miasto walki i pracy” . Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie. Autorem wystawy jest Teodor Gąsiorowski. Konsultacja naukowa: prof. dr hab. Ryszard Terlecki. Projekt graficzny: Marta Drabik.Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach jest współorganizatorem wydarzenia. Serdecznie zapraszamy! Informacja o wystawie pod nr tel. 33/866 13 25 wew. 103
Dodano: 21-11-2013

Beskidzki Karnawał

W sobotę w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbył się Beskidzki Karnawał, w ramach którego gminy powiatu żywieckiego prezentowały swoje stoiska promocyjne. Na scenie występowały zespoły artystyczne z całej Żywiecczyzny oraz z Frydka-Mistka w Czechach. Gminę Czernichów reprezentowała Grupa HERODÓW z Międzybrodzia Żywieckiego. Na stoisku regionalnym przygotowanym przez KGW Czernichów – Tresna nie zabrakło karnawałowych przysmaków. Podczas imprezy wręczono nagrody dla laureatów 45. Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych "Żywieckie Gody" w kategorii grup kolędniczych komisja postanowiła przyznać II miejsca dla kolędników z szopką kukiełkową z zespołu "Roztoka" z Czernichowa pod kierunkiem Pana Romana Kosa gratulujemy sukcesu! Fotorelacja w załączeniu.
Składamy serdeczne podziękowania sponsorowi pani Janinie Bronowskiej Zakład Piekarniczo - Cukierniczy w Czernichowie.
Dodano: 03-02-2014

Warsztaty filmowe w Gminie Czernichów

W dniach 5 lutego 2014 (środa) o godz. 9.45 w Gimnazjum w Międzybrodziu Bialskim,
6 lutego 2014 (czwartek) o godz. 9.30 w Gimnazjum w Międzybrodziu Żywieckim, odbędą się warsztaty filmowe prowadzone przez Pana Dawida Wojtyłę operatora.Na spotkaniu operatorskim młodzież pozna podstawy pracy operatora, rodzaje kadrowania, perspektywy filmowe, będzie także część praktyczna.
Dodano: 03-02-2014

Ferie w Gminie Czernichów

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Czernichów do aktywnego spędzenia ferii zimowych, poprzez udział w bezpłatnych zajęciach: Ferie z rękodziełem, Warsztaty kulinarne z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czernichów, Ferie z ORLIKIEM oraz Ferie z Biblioteką. W załączeniu informacje o terminach i miejscach zajęć.
Dodano: 15-01-2014

I Suski Turniej Seido Karate dzieci i młodzieży od 10 do 15 lat

Nowy 2014 Rok najmłodsi Seidokaratecy rozpoczęli od nowego wyzwania. 19 stycznia 2014 roku stawili się na Pierwszym Suskim Turnieju Seido Karate dzieci i młodzieży od 10 do 15 lat. Organizatorem turnieju był Beskidzki Klub Karate na czele z Sensei Piotrem Michulec 4 DAN.Hala sportowa Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w |Suchej Beskidzkiej przywitała łącznie 158 zawodników i zawodniczek, by walczyć o trofea i pokazać swoje umiejętności, a także walczyć ze swoimi słabościami. Nie zabrakło również i najmłodszych żywieckich karateków , którzy w liczbie 19 zawodników, przybyli by reprezentować swoje Dojo, w dwóch kategoriach: kata ( forma) i kumie (walka).Jak zawsze widownia zapełniła się kibicami i bliskimi zawodników, którzy przyjechali wpierać swoje dzieci i rodzeństwo w zmaganiach.
Dodano: 23-01-2014
Dodano: 23-01-2014

WIECZORY KOLĘD w Gminie Czernichów

Poniżej przedstawiamy terminy wieczorów kolęd w poszczególnych sołectwach Gminy Czernichów. W imieniu organizatorów Rad Sołeckich, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, zapraszamy do wspólnego kolędowania !
- Czernichów - Tresna- Hala sportowa w Czernichowie 11 stycznia 2014 r.
- Międzybrodzie Żywieckie- Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Międzybrodziu Żywieckim 18 stycznia 2014 r. fotorelacja w załączeniu.
- Międzybrodzie Bialskie - Remiza OSP Międzybrodzie Bialskie 25 stycznia 2014 r.
Dodano: 30-12-2013

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne ROZTOKA zaprasza na Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

22 stycznia 2014 r. od godz. 16.00 Przesłuchania uczestników w Zespole Szkół w Międzybrodziu Żywieckim, 26 stycznia 2014 r. Koncert Laureatów w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim po Mszy Św o godz. 16.00. Regulamin w załączeniu.
Dodano: 10-01-2014

PLEBISCYT ŻEGLARZ ROKU 2013

Rozpoczął się plebiscyt Magazynu Wiatr na Żeglarza Roku 2013. Oddaj głos na naszego mieszkańca kpt. Krystiana Szypkę, uczestnika prestiżowych transatlantyckich regat OSTAR , który w ramach projektu „OSTAR for Dydek” wystartował w tegorocznej edycji najstarszych transatlantyckich regat samotników OSTAR. Był pierwszym od 13 lat Polakiem w tym prestiżowym wyścigu samotnych żeglarzy przez Atlantyk. Znalazł się wśród dziewięciu nominowanych w plebiscycie na Żeglarza Roku 2013. Wystarczy na stronie www.magazynwiatr.pl kliknąć „głosuj” na nazwisku. Głosować można do 14 stycznia 2014 roku. Dziękujemy za oddanie głosu w plebiscycie !!!!
Dodano: 16-12-2013

GÓRALSKIE KOLĘDOWANIE w Międzybrodziu Żywieckim

26 grudnia 2013 r. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim górale z terenu gminy Czernichów w składzie: Regionalny Zespół Dziecięcy Jaworzyna, Kapela Isepnica, Gminne Ognisko Skrzypcowe, Stowarzyszenie kulturalne ROZTOKA zaprezentowali wspólnie tradycyjne, góralskie kolędowanie. Dzieci przedstawiły jasełka, nie zabrakło również poświęcenia owsa i góralskiego winszowania.
Dodano: 30-12-2013

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Międzybrodzie Bialskie

29 grudnia 2013 r. w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim odbył się tradycyjny koncert kolęd i pastorałek. Orkiestra zachwyciła swoim występem licznie przybyłych na koncert miłośników muzyki. Zapraszamy na kolejny koncert 5 stycznia 2014 r. po Mszy Świętej o godz. 11.00 do Kościoła Parafialnego w Międzybrodziu Żywieckim.
Dodano: 30-12-2013

UTALENTOWANA GIMNASTYCZKA Z MIĘDZYBRODZIA BIALSKIEGO

Miło nam Państwu zakomunikować, że Oliwia Dajda, 9-letnia uczennica Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim, gimastyczka Stowarzyszenia Artystycznego Bielsko - Biała, podczas Małej Olimpiady 2013 w gimnastyce sportowej i artystycznej w Białej Podlaskiej, w pierwszym dniu zawodów w układzie taneczno-akrobatycznym zajęła wysokie piąte miejsce, a w finałach w układzie z obręczą zdobyła SREBRO, Gratulujemy sukcesu! W najbliższym czasie Oliwia weźmie udział w Międzynarodowym Turnieju Zimowa Gwiazdka we Lwowie, trzymamy za nią kciuki!
Dodano: 19-12-2013
Dodano: 09-10-2013

Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia zaprasza na wystawę: Boże Narodzenie w twórczości plastycznej uczniów Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim

Wystawa będzie udostępniona do 20 stycznia 2014 r w Izbie Regionalnej w Centrum kultury w Międzybrodziu Bialskim.
Zapraszamy.
Dodano: 17-09-2013

STAN WOJENNY – lekcja otwarta z najnowszej historii Polski

Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach w ramach lekcji otwartych z najnowszej historii Polski z młodzieżą gimnazjum w Międzybrodziu Bialskim w dniu 18 grudnia 2013 r. przeprowadził zajęcia poświęcone rzeczywistości stanu wojennego.
Dodano: 10-12-2013

Spotkanie kpt. Krystiana Szypki z uczniami Zespołu Szkół w Międzybrodziu Żywieckim

Zespół Szkól w Międzybrodziu Żywieckim 9 grudnia 2013 r. gościł niezwykłego żeglarza, mieszkańca naszej gminy kpt. Krystiana Szypkę. Kapitan Szypka to uczestnik prestiżowych transatlantyckich regat OSTAR , który w ramach projektu „OSTAR for Dydek” wystartował w tegorocznej edycji najstarszych transatlantyckich regat samotników OSTAR. Był pierwszym od 13 lat Polakiem w tym prestiżowym wyścigu samotnych żeglarzy przez Atlantyk.
Dodano: 10-12-2013

Warsztaty świąteczne

W dniu 4 grudnia 2013 r w Szkole Podstawowej Nr2 w Międzybrodziu Bialskim odbyły się warsztaty z tworzenia tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych. Warsztaty organizowane są przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu w ramach projektu "Tradycja a współczesność - świąteczne zwyczaje polsko-czeskiego pogranicza". Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.
Dodano: 12-12-2013

XI DZIEŃ SOKOŁA

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Gminie Czernichów ma zaszczyt zaprosić Państwa na XI Dzień Sokoła 7 grudnia 2013 r. w Międzybrodziu Bialskim. Początek uroczystości o godz. 14.00 Rozpoczęcie XI Dnia Sokoła na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim.
Dodano: 21-11-2013

Konferencja Beskidzkiego Instytutu Nauk o Człowieku z cyklu Beskidzkie dziedzictwo, odbyła się 27 listopada 2013 roku w Urzędzie Gminy Czernichów

Pełny tytuł sesji naukowej brzmi: „Beskidzkie Dziedzictwo. Wiara i kultura Pogranicza”. Poprzednia konferencja odbyła się w Szczyrku i zainaugurowała obchody 40-lecia nadania praw miastu. Tym razem współorganizatorami konferencji obok Beskidzkiego Instytutu byli: Gmina Czernichów oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, o. Bielsko-Biała. Członkowie stowarzyszenia pragnęli tą konferencją uczcić zakończony w tym tygodniu „Rok Wiary”.
Konferencję otworzyli, witając przybyłych gości: Adam Kos - Wójt Gminy i Ks. dr Stanisław Cader, Prezes BINoC – prowadzący obrady. Tematyka spotkania dotyczyła wielu aspektów życia ludzi pogranicza.
Dodano: 02-12-2013

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ W GMINIE CZERNICHÓW

29 listopada 2013 r. na Hali sportowej w Czernichowie rozegrany został turniej piłki nożnej halowej z udziałem zawodników z terenu gminy Czernichów. I miejsce zajęła reprezentacja Orlika Międzybrodzie Bialskie, II miejsce Zespół Szkół Międzybrodzie Żywieckie, III Miejsce Zespół- Szkolno- Przedszkolny z Czernichowa, IV miejsce Orlik Międzybrodzie Żywieckie, V miejsce Szkoła Podstawowa nr2 Międzybrodzie Bialskie. Gratulujemy zwycięzcom! Fotorelacja z turnieju w załączeniu.
Dodano: 20-11-2013

Pierwsze POSIADY GÓRALSKIE w Czernichowie

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne ROZTOKA z Międzybrodzia Żywieckiego
23.11.2013 r. zorganizowało Pierwsze Posiady Góralskie.
Miłośnicy folkloru i tradycji góralskich spotkali się aby pogadać gwarą, pośpiewać i
potańcować. Przygrywały góralskie kapele z Międzybrodzia Żywieckiego:
ROZTOKA, ISEPNICA i dziewczęta – młode talenty z ogniska muzycznego w Międzybrodziu Żywieckim.
Dodano: 29-11-2013

Uroczyste otwarcie Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji "Ad Finem" im. Marii Krystyny Habsburg w Czernichowie

25 listopada o godz.13.00 odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji "Ad Finem" im. Marii Krystyny Habsburg. W trakcie uroczystości odsłonięty został pomnik Księżnej Marii Krystyny Habsburg. Kliknij tutaj aby przejść do fotogalerii.
Dodano: 25-11-2013

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czernichowie odbyła się niespotykana lekcja historii

Dzięki uprzejmości Państwa Elżbiety i Ryszarda Pawłowskich, młodzież mogła zobaczyć i dotknąć sprzętu wojskowego, poznać jego zastosowanie. Przymierzyć mundur a nawet poczuć się przez chwilę jak spadochroniarz. W imieniu młodzieży i pedagogów dziękujemy za przeprowadzenie tej niezwykłej lekcji.
Dodano: 26-11-2013

Najlepszy film amatorski - oddaj głos na Czernichów

W ramach Turnieju Europejskiego Śląskie do przodu! na stronie rpo-promocja.slaskie.pl/glosowanie zostanie przeprowadzony konkurs na najlepszy film amatorski. Konkurs będzie trwać od 12 - 25 listopada br. W tym czasie można oddawać głosy na wybrane filmy. W sumie można będzie zagłosować max. na 3 najciekawsze filmy, przyznając odpowiednio 1, 2 lub 3 punkty.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu.
Dodano: 08-11-2013

Jubileusze małżeńskie

Dnia 26 października 2013 roku odbyła się niecodzienna uroczystość – spotkanie par małżeńskich, które wspólnie przeżyły 25 i 50 lat. W załączeniu fotorelacja z uroczystości.
Dodano: 13-11-2013

Miss i Mister Żywiecczyzny 2013

Dwanaście pań oraz siedmiu panów z różnych części powiatu żywieckiego zakwalifikowało się do uczestnictwa w Wyborach Miss i Mistera Żywiecczyzny 2013. Wszyscy mają od 16 do 24 lat. Wyłonieni zostali podczas specjalnych castingów, przeprowadzanych w żywieckim Miejskim Centrum Kultury.
Już 12 października (sobota) w Centrum Rozrywki „Kometa” w Żywcu, przy ulicy Fabrycznej 1, odbędzie się oficjalna prezentacja kandydatek oraz kandydatów uczestniczących w żywieckim konkursie piękności. Podczas imprezy młode panie uczestniczyć będą w wyjątkowym pokazie mody przygotowanym przez firmę „Styl Studio Vena”. Zaprezentują miedzy innymi kolekcję jesienno - zimową, kolekcję „Dres Kod”, a także kolekcję wieczorową. Przewidziano ponadto pokazy tańca Dance Hall oraz taniec brzucha w wykonaniu Kingi Bednarz.
Dodano: 10-10-2013

Święto Niepodległości w Gminie Czernichów

Fotorelacja z obchodów Święta Niepodległości w Gminie Czernichów.
Dodano: 21-10-2013

Zajęcia Aerobiku z elementami choreografii w Czernichowie

Zapraszamy na zajęcia w każdy czwartek na Halę sportową w Czernichowie. Start o godz. 18.00
Dodano: 30-09-2013

SPOTKANIE AUTORSKIE z Barbarą Rybałtowską

16 października 2013 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernichowie zorganizowała w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim spotkanie autorskie z Barbarą Rybałtowską, pisarka, piosenkarka, autorka tekstów piosenek, aktorka, malarka, artystka realizująca się na wielu płaszczyznach sztuki.
Dodano: 10-10-2013

Promocja książki "Zwyczaje i obrzędy ludowe na Żywiecczyźnie" Jan Gąsiorek i Marcin Pokusa

24 października 2013 r. (czwartek) o godz. 11.00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim spotkanie z Janem Gąsiorkiem autorem, regionalistą, znawcą folkloru. Ukazująca się właśnie książka zawiera opisy zwyczajów i obrzędów całej historycznej Żywiecczyzny.
Dodano: 04-10-2013

21 września 2013 odbyły się XXII Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów

21 września 2013 na strzelnicy PGE Energia Odnawialna S.A. oddział ZEW Porąbka-Żar w Międzybrodziu Bialskim, rozegrane zostały XXII Gminne Zawody Strzeleckie o puchar Wójta Gminy Czernichów. Fotorelacja w załączeniu. Foto Józef Pszczółka.
Dodano: 25-09-2013

Życzenia dla nauczycieli i pracowników obsługi szkół

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności, dalszych sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym. Życzymy, aby Państwa wysiłek owocował postępami w nauce uczniów. Serdecznie dziękujemy za codzienny trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia, kształtowanie postaw patriotycznych, społecznych oraz wskazywanie ponadczasowych wartości życiowych.

Z poważaniem:

Wójt Gminy
Adam Kos
Przewodniczący Rady Gminy
Adam Badan
Dodano: 16-12-2018