23 listopada 2020,imieniny Adelii, Klemensa, Felicyty

Imprezy i wydarzenia

PAULINA STAŚKO została nagrodzona podczas XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Prac Technicznych Uczniów Szkół Budowlanych – Bytom 2015

23 kwietnia br. mieszkanka Międzybrodzia Żywieckiego , uczennica 3 klasy żywieckiej „Budowlanki pod Góralem”, PAULINA STAŚKO została nagrodzona podczas XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Prac Technicznych Uczniów Szkół Budowlanych – Bytom 2015. W tym prestiżowym konkursie Paulinka zajęła I MIEJSCE za pracę w kategorii ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU pt.: „ Koncepcja zagospodarowania zielenią Dolnej Stacji Kolejki PKL na Górze Żar”..
Dodano: 04-05-2015

Kuloodporni Bielsko-Biała - trenować będzie na Orliku w Międzybrodziu Bialskim

W sobotę 09.05.2015, od godziny 9:00, drużyna piłki nożnej osób po amputacjach - Kuloodporni Bielsko-Biała - trenować będzie na Orliku w Międzybrodziu Bialskim. Amp Futbol to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina sportowa osób niepełnosprawnych. Trwają intensywne pracy, aby w niedługim czasie dołączyła ona do sportów paraolimpijskich. Jest to ważny argument, żeby zacząć jak najszybciej treningi. Wciąż jest duża szansa, na dołączenie do Reprezentacji Polski Amp Futbol Polska
Dodano: 04-05-2015

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Gminie Czernichów

3 - go Maja w Gminie Czernichów odbyły się uroczyste obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Gminny Dzień Strażaka. W Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Czernichów w Międzybrodziu Bialskim, wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe z terenu Gminy Czernichów wraz z Orkiestrą Dętą OSP Międzybrodzie Bialskie. Warto przypomnieć, że OSP Międzybrodzie Bialskie obchodzi w tym roku jubileusz 110 -lecia istnienia.
Dodano: 04-05-2015

Akcja sprzątania zakończona sukcesem

W środę 29 kwietnia 2015 roku mieszkańcy Międzybrodzia Żywieckiego aktywnie uczestniczyli w akcji sprzątania potoków, nabrzeży, terenów gminnych. Dziękujemy za prężne zorganizowanie akcji Sołtysowi, Radzie Sołeckiej , OSP Międzybrodzie Żywieckie i wszystkim mieszkańcom.
Dodano: 30-04-2015

BYŁ WŚRÓD NAS - wystawa upamiętniająca św. Jana Pawła II

Przez najbliższy tydzień wokół kościoła w Międzybrodziu Bialskim można oglądać wystawę "Był wśród nas". Przedstawia ona zdjęcia św. Jana Pawła II w różnych miejscach naszej diecezji - między innymi w Międzybrodziu Bialskim i Żywieckim. Na wystawie możemy zobaczyć także zdjęcia rodzinne papieża oraz jego górskie wędrówki z przyjaciółmi. W rocznice kanonizacji św. Jana Pawła II warto przypomnieć sobie jego słowa i spotkania, w których niektórzy nasi mieszkańcy uczestniczyli osobiście. Zapraszamy!
Dodano: 27-04-2015

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Gminny Dzień Strażaka.

Zapraszamy do udziału w Gminnych Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Gminnego Dnia Strażaka.Według następującego programu: godz. 10:30 przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji z Orkiestrą Dętą OSP Międzybrodzie Bialskie spod remizy OSP do kościoła p.w. Św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim. Godz. 11:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Czernichów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zamanifestowania naszego patriotyzmu poprzez wywieszenie flag narodowych na naszych domach.
Dodano: 21-04-2015
Dodano: 13-04-2015

Polsko - Ukraińska konferencja naukowa

Na zaproszenie Poseł na Sejm RP Pani Małgorzaty Pępek w dniu 27 kwietnia 2015 roku w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się Polsko - Ukraińska konferencja naukowa pn. "Różne aspekty bezpieczeństwa na obszarach przygranicznych państwa a prawa wolności i obowiązki jednostki".
Gospodarzem konferencji był Adam Kos - Wójt Gminy Czernichów. Kliknij tutaj aby zobaczyć zdjęcia.
Dodano: 27-04-2015

Czy to trawnik, woda, las na sprzątanie nadszedł czas!

OSP Międzybrodzie Żywieckie, Sołtys Rada Sołecka, Radni i Urząd Gminy Czernichów zapraszają 29 kwietnia 2015 r. wszystkich mieszkańców Międzybrodzia Żywieckiego do przyłączenia się do akcji sprzątania potoków, nabrzeży, terenów gminnych. Worki na śmieci będą wydawane w Centrum Kultury od godz 8:00 -9:00. Zbiórka worków ze śmieciami odbędzie się o godz. 17:00 przy ulicach: Energetyków, Beskidzka, Górska, Kosarzyska, Gajni, Groniaki, Spacerowa. Dziękujemy za prężne przyłączenie się do akcji !
Dodano: 28-04-2015

DIVERSE DOWNHILL CONTEST NA GÓRZE ŻAR – STARTUJĄ ZAPISY DO INAUGURACYJNEGO PUCHARU POLSKI 2015 W DOWNHILLU

Rozpoczęcie sezonu downhillowego zbliża się wielkimi krokami. Niespełna półtora miesiąca pozostało do rozpoczęcia zawodów i niezwykłej rywalizacji w zjeździe na rowerach. Wkrótce ruszają prace z przygotowaniem trasy do pierwszej odsłony Diverse Downhill Contest 2015 i jednocześnie pierwszej edycji Pucharu Polski. Tym razem rozpoczęcie sezonu zawodów pucharowych odbędzie się w Międzybrodziu Żywieckim na górze Żar cieszącej się ciekawą, szybką i długą trasą.
Dodano: 17-03-2015

JOGA dla każdego, a szczególnie dla Twojego kręgosłupa!

Zapraszamy na zajęcia w każdy wtorek w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim od godz. 17:30 do 19:00. Pierwsze zajęcia 21 kwietnia 2015 r. Wstęp wolny na pierwsze zajęcia! Prowadząca Anna Polak. Konieczne zapisy tel. 510 627 565 lub jogawgminie@wp.pl
Dodano: 08-04-2015

Warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie "Mała Szwajcaria" zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy Czernichów na bezpłatne warsztaty fotograficzne dla początkujących. Pierwsze zajęcia już 18 kwietnia 2015 r. od godz. 15:00 do 18:00 Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim, po zajęciach teoretycznych plener.Zajęcia poprowadzi: Krzysztof Haase. Prosimy uczestników o zabranie aparatów fotograficznych. Szczegółowe informacje w załączniku.
Dodano: 10-04-2015

XII Konkurs Wielkanocny Stół

W sobotę 28 marca 2015 r. w remizie OSP Międzybrodzie Bialskie, odbyła się dwunasta edycja gminnego Konkursu Wielkanocny Stół. W załączeniu fotorelacja i wiersz autorstwa pana Kazimierza Pantoł, podsumowujący starania gospodyń z KGW pt. "STÓŁ WIELKANOCNY".
Dodano: 30-03-2015

Ognisko muzyczne nauka gry na instrumentach perkusyjnych

Gmina Czernichów zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia nowo powstałego ogniska muzycznego, nauki gry na instrumentach perkusyjnych. Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim. Nabór trwa w piątki od godziny 17.00 do 18.00 lub pod tel. 517 227 731.
Zapraszamy również na zajęcia w ognisku instrumentów dętych w każdy wtorek i czwartek zapisy pod tel. 608411214
Dodano: 16-03-2015

Sołtys i Rada Sołecka Czernichów wybrani

22 marca 2015r. na zebraniu wiejskim zwołanym przez Wójta Gminy Czernichów, mieszkańcy Czernichowa dokonali wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej. Ponownie Sołtysem sołectwa Czernichów został Pan Wiesław Kliś. RADĘ SOŁECKĄ wybrano w składzie: Mieczysław Czylok, Paweł Górny, Paweł Kliś, Sławomir Malczewski, Leszek Nowak, Bogumiła Wojtanek.
Dodano: 24-03-2015

Spotkanie z Piotrem Świątczakiem autorem książki "Piotr Jaglic, Alfons Kiprowski i Adam Szumlak-zapomniani uciekinierzy z KL Auschwitz"

Historyk spotka się z młodzieżą 25 marca 2015 r. o godz. 10.00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim przedstawi historię obozu Auschwitz ze zwróceniem szczególnej uwagi na to, że wśród licznych podobozów było także Aussenkommando SS Sola Hutte w Międzybrodziu-Porąbce. Autor opowie o ucieczkach z obozu i przedstawi tę opisaną w swojej książce. Wykładowi towarzyszyć będzie projekcja filmu pt. "Uciekinier".
Dodano: 23-03-2015

Sołtys i Rada Sołecka Międzybrodzia Żywieckiego wybrani

15 marca 2015 roku na zebraniu wiejskim zwołanym przez Wójta Gminy Czernichów, mieszkańcy Międzybrodzia Żywieckiego dokonali wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej Międzybrodzia Żywieckiego. Nowym sołtysem Międzybrodzia Żywieckiego wybranym w drugiej turze został Pan Jacek Kliś. RADĘ SOŁECKĄ wybrano w składzie: Krzysztof Bogdanowski, Tomasz Drewniak, Szymon Dudek, Mirosław Martyniak, Jakub Wawak i Henryk Zemczak.

Dodano: 16-03-2015

100 dni do XVII Biegu Górskiego ŻAR 2015

XVII Bieg Górski ŻAR 2015
Międzybrodzie Żywieckie, 27 czerwca 2015
Pragniemy „ŻAR-liwie” zaprosić wszystkich sympatyków biegów górskich oraz miłośników odpoczynku na łonie górskiej przyrody, do wzięcia udziału w XVII Międzynarodowym Biegu Górskim ŻAR 2015, start już za 100 dni !
www.maratonypolskie.pl

Dodano: 19-03-2015

Sołtys i Rada Sołecka Tresnej wybrani

8 marca 2015r. na zebraniu wiejskim zwołanym przez Wójta Gminy Czernichów, mieszkańcy Tresnej dokonali wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej. Ponownie Sołtysem sołectwa Tresna została Pani Maria Pantoł. RADĘ SOŁECKĄ wybrano w składzie: Tadeusz Biernat, Rafał Boczek, Janusz Gębala, Władysława Hankus, Józef Łatanik, Tadeusz Omasta.

Dodano: 09-03-2015

Konkurs Wielkanocny Stół Gminy Czernichów

Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czernichów i Wójt Gminy Czernichów zapraszają na Konkurs Wielkanocny Stół Gminy Czernichów, który odbędzie się 28 marca 2014 r. na sali OSP Międzybrodzie Bialskie. Konkursowi towarzyszyć będzie kiermasz wielkanocny, występy artystyczne oraz degustacja specjałów przygotowanych przez KGW z terenu Gminy Czernichów. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na Mazurka Wielkanocnego Gminy Czernichów (regulamin konkursu w załączniku). Zapraszamy!
Dodano: 16-03-2015

Wręczenie odznaczeń „Za zasługi dla Obronności Kraju”

Decyzją Ministra Obrony Narodowej w dniu 10 marca 2015 roku na V sesji Rady Gminy Państwo Mrowiec wyróżnieni zostali SREBRNYM MEDALEM za zasługi dla Obronności Kraju.
Dodano: 10-03-2015

Sołtys i Rada Sołecka Międzybrodzia Bialskiego wybrani

1 marca 2015r. na zebraniu wiejskim zwołanym przez Wójta Gminy Czernichów, mieszkańcy Międzybrodzia Bialskiego dokonali wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej Międzybrodzia Bialskiego.

Ponownie Sołtysem Międzybrodzia Bialskiego został Pan Krzysztof Stwora

RADĘ SOŁECKĄ wybrano w składzie: Czulak Marta, Dudek Antoni, Iskierka Stanisław, Harat Piotr, Konior Tadeusz, Rokita Roman, Stwora Rafał, Szlagor Jacek, Waluś Wioletta, Zątek Kazimierz.

Dodano: 02-03-2015

Warsztaty folklorystyczne WIELKANOC W TRADYCJI NASZYCH PRZODKÓW

Gmina Czernichów i Starostwo Powiatowe w Żywcu serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na WIELKANOCNE WARSZTATY FOLKLORYSTYCZNE, które odbędą się w dniu 18 marca 2015 o godzinie 13.00 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czernichowie. Tematem warsztatów będzie wykonywanie palm wielkanocnych i pisanek.
Dodano: 23-02-2015

Wynik IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego ROK 2015 ROKIEM TEATRU

W załączeniu przedstawiono protokół z pracy komisji Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 13 marca 2015 r, uczestnikom i zwycięzcom Gratulujemy !
Dodano: 13-03-2015

Uroczyste obchody 5 lat istnienia Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt

W Czernichowie po raz kolejny spotkały się piłkarki ręczne z Żywiecczyzny, by rozegrać mecze ligowe. Zmagania połączone były z jubileuszem 5-lecia szczypiorniaka.Obok władz wojewódzkich i lokalnych organizatorzy gościli trenera brązowych medalistów olimpijskich z Montrealu - Stanisława Majorka, a także sztab szkoleniowy żeńskiej kadry juniorek w osobach Tomasza Konitza i Krystyny Wasiuk. Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt odbyła się pod honorowymi patronatami:Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach,Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty.
Dodano: 16-03-2015

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI - ROK 2015 ROKIEM TEATRU

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 13 marca 2015 r. w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim. Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku.
Dodano: 19-02-2015

NIECODZIENNY TURNIEJ RĘCZNEJ W CZERNICHOWIE

5-LECIE Z LEGENDAMI SZCZYPIORNIAKA!

To będzie spore wydarzenie sportowe na Żywiecczyźnie. W sobotę (14 marca) do Czernichowa koło Żywca przyjedzie kilka legend piłki ręcznej, w tym trener Stanisław Majorek i wybitny obrotowy Kazimierz Mieleszczuk. Będą oglądać i dopingować młode szczypiornistki podczas turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. W tym dniu zaprezentuje się także oficjalnie drużyna SMS Olimpijczyk Żywiec, która zagra w III Lidze Śląskiej Kobiet!
Dodano: 10-03-2015

VI Amatorskie Zawody Narciarskie o Puchar Rady Gminy Czernichów I Mistrzostwa Polski Polskich Towarzystw Gimnastycznych SOKÓŁ

Organizatorzy: PTG SOKÓŁ w Gminie Czernichów, Rada Gminy Czernichów, PKL ŻAR zapraszają wielbicieli białego szaleństwa na VI Amatorskie Zawody Narciarskie o Puchar Rady Gminy Czernichów 7 marca 2015 r. (sobota) na Górę Żar (dolna stacja kolejki). Szczegółowe informacje w załączonym regulaminie.Karnety dla uczestników we własnym zakresie (z numerem startowym 30% rabatu).
Dodano: 02-03-2015

Kurs Tańca Towarzyskiego

Zapraszamy zainteresowanych na kurs tańca towarzyskiego prowadzony przez Państwa Zuzannę i Macieja Kameckich. Zajęcia odbywać się będą w każdą środę od godz. 19:00, termin rozpoczęcia zajęć i miejsce zajęć do uzgodnienia z uczestnikami kursu. Zapisy i informacje na plakacie i pod nr. tel. 502 039 987 lub 33/866 13 25.
Dodano: 23-02-2015

Dr Wiesława Malczewska - pozostanie w naszej pamięci

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 23.02.2015 roku zmarła dr Wiesława Malczewska – społecznik, regionalista, Prezes Towarzystwa Miłośników Międzybrodzia. Była człowiekiem wielkiego serca, pogodna, ciepła, życzliwa ludziom, chętnie dzieliła się swą wiedzą o „naszej małej ojczyźnie”. Będzie nam Jej brakowało. Msza żałobna zostanie odprawiona w dniu 27 lutego 2015 roku o godz. 9.30 w Kościele Parafialnym Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim. Po mszy ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym w Sosnowcu.
Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Pani Prezes.
Dodano: 26-02-2015

Gminny Turniej Piłki Nożnej

Wszystkich sympatyków zapraszamy do kibicowania piłkarzom roczników 2005 i młodszym, którzy wezmą udział w niedzielę 22 lutego 2015 r.od godz. 9:00 w turnieju piłkarskim na hali sportowej w Czernichowie. Do turnieju zgłosiły się drużyny reprezentujące gminę Czernichów, Żywiec, Gilowice, Milówkę i Pietrzykowice.
Dodano: 17-02-2015

V PUCHAR GÓRY ŻAR

PKL ŻAR zaprasza wszystkich narciarzy na zawody 21 lutego 2015 r.szczegóły na www.pkl.pl
Dodano: 09-02-2015

FERIE Z TEATREM

Zapraszamy na sobotnie spotkania z teatrem 7 lutego2015 o godz. 11:00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim -LISEK CHYTRUSEK (Teatr Kwadryga) i 14 lutego 2015 o godz.11:00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim - ZACZAROWANY MŁYN (Teatr Kwadryga).
Wstęp na spektakle jest bezpłatny. Zgłoszenia chętnych uczestników pod tel.33/866 13 25 wew.103
Dodano: 28-01-2015

Ferie w Gminie Czernichów

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Czernichów do aktywnego spędzenia ferii zimowych, poprzez udział w bezpłatnych zajęciach:Podróże z kuchnią - warsztaty kulinarne z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czernichów, Sportowe Ferie w Międzybrodziu Bialskim, Międzybrodziu Żywieckim i Czernichowie oraz Ferie z Biblioteką. W załączeniu informacje o terminach i miejscach zajęć.
Dodano: 28-01-2015

Gmina Czernichów na Karnawale Beskidzkim

31 stycznia 2015 (sobota) w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyła się impreza pn. Beskidzki Karnawał, Gminę Czernichów reprezentowały w tym roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Międzybrodzia Bialskiego - degustacja potraw regionalnych oraz Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie pod dyrekcją Tomasza Drewniaka. Podczas Konkursu Finałowego Żywieckich Godów wręczono nagrody laureatom, wśród nich byli Duża i Mała Roztoka - I Miejsce wśród dorosłych grup kolędniczych, Kolędnicy z szopką ruchomą z Zespołu Roztoka z Czernichowa,oraz wyróżnienie za dobre teksty dla młodszych Kolędników z gwiazdą i kozą z Zespołu Mała Roztoka z Czernichowa pod kierunkiem Pana Romana Kosa. Na zakończenie wystąpił Zespół TREBUNIE-TUTKI.
Dodano: 30-01-2015

100 urodziny Pani Euzebii Skudło – członkini Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych

W dniu 28 stycznia br. wspaniały Jubileusz obchodziła Pani Euzebia Skudło, która w obecności rodziny, pensjonariuszy oraz pracowników ośrodka Ad-Finem celebrowała 100 urodziny. Z okazji setnych urodzin Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Czernichów Adam Kos, który złożył najserdeczniejsze życzenia.
Dodano: 28-01-2015

Karnawałowy Maraton Zumby w Międzybrodziu Bialskim

Na sali Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim w dniu 31 stycznia 2015 r. o godz. 17:00 rozpocznie się karnawałowy maraton Zumby. Szczegóły na plakatach i u instruktora pod. tel. 784880445.
Dodano: 19-01-2015

Roztańczony Dzień Babci i Dziadka

Dzieci i młodzież z terenu gminy Czernichów zapraszają wszystkie Babcie i Dziadków w dniu 26 stycznia 2015 r. o godz. 17:30 na salę Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim na roztańczony pokaz. Dzieci i młodzież zaprezentują przygotowany pod okiem instruktorów Państwa Zuzanny i Macieja Kameckich pokaz tańca nowoczesnego a uczniowie ogniska baletowego zaprezentują balet klasyczny przygotowany z instruktorem Panią Natalią Waliczek.Zapraszamy!
Dodano: 19-01-2015

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne ROZTOKA zorganizowało w dniu 23 stycznia 2015 Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
po przesłuchaniu uczestników jury przyznało nagrody w następujących kategoriach.
KATEGORIA PRZEDSZKOLE
I MIEJSCE Wojciech Dudek
egzekwo Julia Szczyrk
KATEGORIA KLASY 1-3
I MIEJSCE Michał Przybyła
II MIEJSCE Marta Talik i Maria Prszczółka
KATEGORIA ZESPOŁY
I MIEJSCE Mała Roztoka z Czernichowa
WYRÓŻNIENIA
WYRÓŻNIENIE Wojciech Janitek
Laureatom i uczestnikom gratulujemy!
Dodano: 09-01-2015

WIECZORY KOLĘD w Gminie Czernichów

Poniżej przedstawiamy terminy Wieczorów Kolęd w poszczególnych sołectwach gminy Czernichów. W imieniu organizatorów Rad Sołeckich, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, zapraszamy do wspólnego kolędowania !
- Czernichów - Tresna- Hala sportowa w Czernichowie 17 stycznia 2015 r.
- Międzybrodzie Żywieckie- obiekt poprzemysłowy tzw.Flamingo w Międzybrodziu Żywieckim 17 stycznia 2015 r.
- Międzybrodzie Bialskie - Remiza OSP Międzybrodzie Bialskie 24 stycznia 2015 r. W załączeniu fotorelacja z wieczorów kolęd w Czernichowie - Tresnej i Międzybrodziu Żywieckim.
Dodano: 22-12-2014

Herody z Międzybrodzia Żywieckiego

W niedzielę 04.01.2015. w kościele p. w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim kolędowała miejscowa kapela „ Corne owce”. Do wspólnego kolędowania przyłączyli się inni instrumentaliści.W niedzielę 11.01.2015. przybędzie i wystąpi po mszy św. o godzinie 11.00 znana 11 osobowa grupa kolędnicza „Herody” z Międzybrodzia Żywieckiego. Zapraszamy.
Dodano: 07-01-2015

GÓRALSKIE KOLĘDOWANIE w Gminie Czernichów

26 grudnia 2014 r. w kościele p w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim Regionalny Zespół Dziecięcy Jaworzyna zaprezentował tradycyjne, góralskie kolędowanie . Nie zabrakło również poświęcenia owsa i góralskiego winszowania. Już jutro 6 stycznia 2015 r. Gminne Ognisko Skrzypcowe pod kierunkiem Izabeli Pyclik zaprasza na koncert kolęd w kościele w Międzybrodziu Żywieckim po Mszy Świętej o godz. 11:00, młodzież z ogniska zaprezentuje utwory ze swej nowej płyty "Śłyse z nieba muzyke", 11 stycznia 2015 r. po Mszy Świętej o godz.17:00 w kościele w Międzybrodziu Bialskim odbędzie się koncert świąteczno - kolędowy zespołu " Królestwo Beskidu". Zapraszamy ! Wstęp wolny!
Dodano: 05-01-2015

1 grudnia 2014 roku odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Gminy Czernichów

Obrady rozpoczął najstarszy wiekiem radny obecny na sesji Pan Stanisław Kos. Nowo wybrani Radni otrzymali z rąk Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej Ewy Kobyłczyk zaświadczenia o wyborze na Radnego. Potem nastąpiło złożenie ślubowania przez nowo wybranych. Następnie radni dokonali wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Gminy. W wyniku tajnego głosowania na przewodniczącego wybrany został ponownie Adam Badan, a wiceprzewodniczącym został Wojciech Łatanik. Aby obejrzeć zdjęcia przejdź do foto galerii.
Dodano: 09-12-2014

Adam Kos Wójt Gminy Czernichów złożył uroczyste ślubowanie i tym samym oficjalnie rozpoczął pełnienie swojego urzędu

W dniu 8 grudnia 2014 roku odbyła się II sesja Rady Gminy Czernichów, podczas której Adam Kos Wójt Gminy Czernichów złożył uroczyste ślubowanie i tym samym oficjalnie rozpoczął pełnienie swojego urzędu. Adam Kos odebrał również z rąk przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej Ewy Kobyłczyk zaświadczenie o wyborze na stanowisko Wójta. W drugiej części obrad powołano członków komisji Rady Gminy. Wybrano ich skład oraz przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, którym został Robert Kliś. Aby obejrzeć zdjęcia przejdź do foto galerii.

Dodano: 09-12-2014

Gminne Kolędowanie

26 grudnia 2014 r. Koncert Regionalnego Zespołu Dziecięcego JAWORZYNA i zespołu ROZTOKA po Mszy Św. o godz 11:00 Kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim;
28 grudnia 2014 r. Koncert Chóru Parafialnego Fiaccola po Mszy Św. o godz 11:00 Kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim.
28 grudnia 2014 r. KONCERT ŚWIĄTECZNY Orkiestry Dętej OSP Międzybrodzie Bialskie po Mszy Św. o godz 17:00 Kościół p.w. Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim.
Dodano: 23-12-2014

Kolędnicy w urzędzie gminy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kolędowania w urzędzie gminy - foto galeria.
Dodano: 19-12-2014

Sukces naszych zespołów na XI Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek ZŁOTA KANTYCZKA 2015 w Jaworznie

Jest nam niezmierni miło poinformować Państwa o sukcesie naszych zespołów na XI Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek ZŁOTA KANTYCZKA 2015 w Jaworznie.W kategorii dorośli I MIEJSCE CHÓR FIACCOLA Parafia M.B. Nieustającej Pomocy, Międzybrodzie Żywieckie, w kategorii KLASY IV – VI SP, I MIEJSCE Regionalny Zespół Dziecięcy „Jaworzyna” Międzybrodzie Żywieckie. Gratulujemy! I życzymy powodzenia na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie
Dodano: 15-12-2014

Jarmark Bożonarodzeniowy pod Żarem

Podczas sobotniego Jarmarku nie zabrakło kiermaszu artykułów świątecznych, stoiska z rękodziełem artystycznym wykonanym przez dzieci i młodzież oraz twórców ludowych, a także Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Czernichów. Najmłodsi z zapałem dekorowali pierniki i słuchali opowieści o zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w naszym regionie.Kiermasz połączony był z promocją świątecznej płyty ogniska skrzypcowego Gminy Czernichów pod kierunkiem Izabeli Pyclik. Fotorelacja w załączeniu.
Dodano: 15-12-2014

Otwarcie Centrum Weterana.

W centrum Warszawy w niedzielę 21 grudnia 2014 r. otwarto Dom Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Ma on upamiętniać poległych uczestników zagranicznych misji wojskowych i pomagać tym żyjącym.
W ceremonii na specjalne zaproszenie wzięli udział nasi mieszkańcy Elżbieta i Ryszard Pawłowscy. Pani premier Ewa Kopacz i minister obrony narodowej wyrazili wdzięczność weteranom walk na misjach zagranicznych. Dom Weterana to podziękowanie Polek i Polaków za służbę i poświęcenie żołnierzy dla ojczyzny. Naszym mieszkańcom dziękujemy, za popularyzację wiedzy o działaniach wojennych, dziękujemy za oddanie i bezinteresownie podejmowane działania dla dobra naszej ojczyzny.
Dodano: 22-12-2014

"Magiczne miejsca w gminie Czernichów, czyli dzieła natury i rąk ludzkich, które warto zobaczyć". Konkurs literacko - historyczny Towarzystwa Miłośników Międzybrodzia

Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia zaprasza do udziału w konkursie literacko – historycznym młodzież z gminy Czernichów.Szczegóły w załączonym regulaminie.
Dodano: 16-10-2014