22 sierpnia 2019,imieniny Cezarego, Tymoteusza

Imprezy i wydarzenia

WHIP CONTEST, KINO PLENEROWE ORAZ INNE ATRAKCJE PODCZAS DIVERSE DOWNHILL CONTEST - GÓRA ŻAR

Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwane downhillowe wydarzenie - Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest (19-20 lipca 2014, Góra Żar). Już teraz Organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy atrakcji specjalnych, przygotowanych dla zawodników oraz kibiców...

Jedną z nich jest Diverse Whip Contest, czyli konkurs na najlepszego „whip’a”. Contest zostanie rozegrany na ostatniej hopie na końcu trasy po sobotnich treningach o godz. 19:00. Osoba, która wykona najbardziej stylowego „whip’a” zgarnia bon o wartości 1000 zł do wykorzystania w sklepach Diverse na terenie całej Polski oraz niespodzianki ! Dla najgłośniejszej ekipy kibiców - „krata złocistego napoju” (oczywiście tylko dla pełnoletnich). Udział w Diverse Whip Contest jest otwarty dla wszystkich tych dla których „whip’y” to chleb powszedni.
Dodano: 15-07-2014

Czernichowski Jarmark z Miotłą i Turniej Czterech Mioteł

Impreza odbędzie się 19 lipca 2014 w Czernichowie na boisku przy ul. Spacerowej.
Dodano: 15-07-2014

Wyniki z XVI Biegu Górskiego ŻAR 2014

W załączeniu do pobrania plik z wynikami z XVI Biegu Górskiego ŻAR 2014. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Dodano: 30-06-2014

Święto Morza 2014

Gmina Czernichów zaprasza na Święto Morza, które odbędzie się w dniach 5 - 6 lipca 2014 w Międzybrodziu Bialskim oraz na Konkurs Wianków. W załączeniu szczegółowy program imprezy.
Dodano: 26-06-2014

Otwarcie boiska w Międzybrodziu Bialskim

W programie:
- wystąpienie Wójta Gminy Czernichów
- przemówienia okolicznościowe
- uroczyste otwarcie obiektu
- konkursy i zabawy dla dzieci
- malowanie twarzy w barwach piłkarskich
- ekologiczna prezentacja edukacyjna dla dzieci
- dmuchańce
Dodano: 04-07-2014

90 lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzybrodziu Żywieckim

W dniu 21 czerwca 2014 roku w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 90 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej połączona z uroczystością wprowadzenia relikwii Św. Floriana do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem MBNP w Międzybrodziu Żywieckim. Jubileusz rozpoczął się Mszą Świętą, podczas której nastąpiło wprowadzenie Relikwii Św. Floriana do Kościoła. Z okazji Jubileuszu OSP wręczono odznaczenia zasłużonym druhom z jednostki OSP w Międzybrodziu Żywieckim.

Zdjęcia z uroczystości - kliknij tutaj
Dodano: 23-06-2014

XVI Bieg Górski ŻAR 2014

Pragniemy „ŻAR-liwie” zaprosić wszystkich sympatyków biegów górskich oraz miłośników odpoczynku na łonie górskiej przyrody, do wzięcia udziału w XVI Międzynarodowym Biegu Górskim ŻAR 2014.

http://www.maratonypolskie.pl

Impreza, która tradycyjnie rozpoczyna sezon wakacyjny, odbędzie się w sobotę, 28 czerwca w Międzybrodziu Żywieckim. Organizatorzy oprócz regulaminowych nagród, podobnie jak w poprzednich edycjach, dla pierwszych 330 zawodników na mecie zapewniają pamiątkowe medale wybite w mennicy królewskiej.
Dodano: 25-03-2014

Warsztaty wyrób mioteł i wikliniarstwo

Rada Sołecka Czernichowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na warsztaty wyrobu mioteł i warsztaty wikliniarstwa, które odbędą się 27 czerwca 2014 r. o godz. 19.00 w budynku LKS "Magórka" w Czernichowie. Wstęp wolny!
Dodano: 26-06-2014

Konwent Burmistrza i Wójtów Powiatu Żywieckiego w Międzybrodziu Żywieckim

8 czerwca 2014r. na zaproszenie Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego oraz Wójta Gminy Czernichów Adama Kosa odbył się Konwent Burmistrza i Wójtów Powiatu Żywieckiego. Konwent odbył się w przebudowanym budynku Flamingo. W przebudowanym i doposażonym budynku mieścić się będzie Centrum Kulturalne, jak również pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, które działają na terenie gminy Czernichów.
Zdjęcia dostępne tutaj
Dodano: 23-06-2014

Wyrób mioteł i warsztaty wikliniarskie

Program warsztatów w załączeniu.
Dodano: 12-06-2014

Zapraszamy do Izby Regionalnej na wystawę "Kwiaty rozkwitające w dłoniach. Bibułkarstwo wczoraj i dziś." autorstwa Katarzyny Panczykowskiej

Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia zaprasza do Izby Regionalnej na wystawę codziennie w godzinach otwarcia Izby Regionalnej w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim.
Dodano: 05-06-2014

II Młodzieżowa Sesja Naukowa podsumowująca Konkurs Literacko - Historyczny dla Młodzieży Gminy Czernichów pt. "Kto,według Ciebie zasługuje na pamięć i dlaczego?"

Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia zaprasza na II Młodzieżową Sesję Naukową która odbędzie się 14 czerwca 2014 r. o godz. 15.00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim.
Dodano: 05-06-2014

Uroczystość nadania sztandaru dla Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Międzybrodziu Bialskim

1 czerwca 2014 r. odbyło się poświęcenie i nadanie sztandaru Szkole Podstawowej nr 2 w Międzybrodziu Bialskim. W załączeniu relacja z imprezy i zdjęcia.
Dodano: 05-06-2014
Dodano: 08-05-2014

W dniu 20.05.2014 roku na terenie Gminy Czernichów odbyła się wizja lokalna Komisji do spraw ustalania szkód i szacowania strat powstałych wskutek klęski żywiołowej – powodzi w maju 2014 roku

Po zebraniu informacji o stratach spowodowanych przez klęskę żywiołową ze wszystkich jednostek samorządu terytorialnego właściwy terytorialnie wojewoda przekazuje do ministra właściwego do spraw administracji wykaz jednostek samorządu terytorialnego dotkniętych klęską żywiołową, podając wysokość strat powstałych w wyniku działania żywiołu oraz wielkość planowanych dochodów własnych jednostki na rok bezpośrednio poprzedzający rok wystąpienia klęski żywiołowej.
Dodano: 21-05-2014

Wizyta Wojewody Śląskiego w Gminie Czernichów

W dniu 16 maja 2014 roku na Żywiecczyźnie w związku z ogłoszonym alarmem powodziowym przebywał Wojewoda Śląski Piotr Litwa wraz z Zastępcą Dyrektora WZK ŚL. UW Andrzejem Szczeponkiem oraz Śląskim Komendantem Wojewódzkim PSP Generałem Markiem Rączką.
Dodano: 16-05-2014

ZUMBA w Czernichowie

Zapraszamy na zajęcia ZUMBY już w PONIEDZIAŁEK 19 maja 2014 r. godz. 20.00 Hala Sportowa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czernichowie. Zapisy i informacje u instruktora pod tel. 784 880 445
Dodano: 15-05-2014

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Gminie Czernichów

3 - go Maja w Gminie Czernichów odbyły się uroczyste obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Gminy Dzień Strażaka. W Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Czernichów w Międzybrodziu Bialskim, wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe z terenu Gminy Czernichów wraz z Orkiestrą Dętą OSP Międzybrodzie Bialskie, która w tym roku obchodzi Jubileusz 100 lecia istnienia.
Dodano: 30-04-2014

ZUMBA w Międzybrodziu Bialskim

Zapraszamy na zajęcia ZUMBY już w PIĄTEK 9 maja 2014 r. na Sali Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim
pierwsze zajęcia 9 maja WSTĘP WOLNY zapisy i informacje u instruktora pod tel. 784 880 445
Dodano: 03-04-2014

KONCERT Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II "SZUKAŁEŚ NAS, JESTEŚMY ! "

27 kwietnia 2014 r. w Kościele Parafialnym p.w. Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim odbył się koncert dziękczynny z okazji kanonizacji Świętego Papieża Jana Pawła II. W koncercie wzięły udział Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie, Chór Międzybrodzianka, RZD Jaworzyna z kapelą góralska "Póki co", Chór Kamerton z Czernichowa, Schola młodzieżowa, prowadzący Weronika Kołek i Michał Harat reprezentujący PTG Sokół w Gminie Czernichów. Występy muzyczne przeplatane były recytacjami wierszy przedstawionych przez młodzież Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim pod kierunkiem Pani Lucyny Rokita. Koncert zakończony został wspólnym wykonaniem pieśni ABBA OJCZE. Fotorelacja w załączeniu.
Dodano: 23-04-2014

PREZENTACJA TRADYCYJNYCH STOŁÓW WIELKANOCNYCH

W sobotę 12 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych wykonanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czernichów w ramach Konkursu Tradycyjny Stół Wielkanocny. Jury w składzie Jan Gąsiorek - folklorysta, choreograf, Przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Żywcu oraz ODR Żywiec ocenili potrawy i wybrali spośród nich te tradycyjnei posiadające cenne walory smakowe. W Kole Gospodyń Wiejskich w Międzybrodziu Bialskim uwagę Jury zwróciły: Trzęsionka, ciastka łączone i tarniówka, w KGW Międzybrodzie Bialskie - Żarnówka współczesne jaja, gulasz chrzanowy i Jeżynówka, w KGW Międzybrodzie Żywieckie:zupa czosnkowa, baby i estetyka nakrycia stołu wielkanocnego, w KGW Czernichów - Tresna wybrano zgodną z tradycja święconkę, żurek i tradycyjny pasztet. Imprezie towarzyszył Jarmark Wielkanocny- prace dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Międzybrodziu Żywieckim, oceniono i ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną. Oprawa muzyczna imprezy w wykonaniu Regionalnego Zespołu Dziecięcego JAWORZYNA z Międzybrodzia Żywieckiego.Patronat medialny nad imprezą objęło RADIO BIELSKO i dwutygodnik "Nad Sołą i Koszarawą". W załączeniu fotorelacja.
Dodano: 24-03-2014

GMINNY KONKURS NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

W konkursie na NAJWYŻSZĄ i NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ Gminy Czernichów, jury konkursu w składzie: Anna Słowik-ODR Żywiec, Jan Gąsiorek-folklorysta, Jan Pituła-Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne ROZTOKA, przyznało nagrody w kategoriach:
Najwyższa palma wykonana przez rodzinę: I miejsce Rodzina Drewniaków, w kategorii palm tradycyjnych I miejsce zdobyła Rodzina Panczykowskich. W kategorii najwyższa palma wykonana przez uczniów, I miejsce zdobyła V klasa Zespołu Szkół w Międzybrodziu Żywieckim, II miejsce RZD Jaworzyna. W kategorii najładniejsza palma I miejsce zdobyła Asia Panczykowska, II Krystian Harężlak, III Matusz Orawczak i Oskar Kulak. Zwycięzcom gratulujemy!. Dziękujemy Pani Janinie Bronowskiej Cukiernia - Piekarnia Czernichów za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.
Dodano: 24-03-2014

Debata młodzieży ,,Polski powiat, gmina - jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej?"

Poniżej przedstawiamy relację z debaty, która odbyła się w auli PZ nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. St. Wyspiańskiego w Kętach. Materiał został przygotowany przez uczennice tej szkoły a zarazem mieszkanki naszej gminy Weronikę Kołek i Joannę Szlagor. Uczennice te były również moderatorami dyskusji.

We wtorek 25 marca 2014 roku o godzinie 11.35 w auli PZ nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. St. Wyspiańskiego w Kętach odbyła się debata realizowana w ramach XX sesji projektu Sejmu Dzieci i Młodzieży, który od 1994 roku propaguje parlamentaryzm wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Debata miała formę dyskusji panelowej, w której wypowiadali się zaproszeni eksperci oraz uczniowie.
Dodano: 07-04-2014

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w powiecie żywieckim Edycja 2014 pod hasłem „NIE DLA CZADU”

Organizatorami OTWP w powiecie żywieckim są: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, jednostki miejscowe OSP, Zarządy Gminne ZOSP oraz Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Żywcu. W roku bieżącym eliminacje odbywać się będą pod hasłem „NIE DLA CZADU”. Termin eliminacji gminnych 11 kwietnia 2014 r.(piątek) godz. 15.00 w Urzędzie Gminy Czernichów.

Dodano: 24-02-2014

Zajęcia baletowe dla dzieci od 4-8 lat

Więcej informacji oraz zapisy pod nr telefonu 784880445. Pierwsze zajęcia organizacyjne już 4 kwietnia o godz. 17:00
Dodano: 31-03-2014

II OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW Z TERENU GMINY CZERNICHÓW

27 marca 2014 r. na Hali sportowej w Czernichowie, Zespół Szkolno - Przedszkolny z Czernichowa zaprosił do wspólnej sportowej zabawy, przedszkolaków z terenu całej Gminy Czernichów. Dzieci pod okiem opiekunów konkurowały ze sobą i wspaniale się bawiły a towarzyszyła im maskotka olimpiady - miś. Na zakończenie odśpiewano wspólnie hymn olimpiady, wręczono puchary i dyplomy. W załączeniu fotorelacja z imprezy.
Dodano: 27-03-2014

Warsztaty folklorystyczne WIELKANOC W TRADYCJI NASZYCH PRZODKÓW

Warsztaty folklorystyczne organizowane po raz kolejny przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu już 20 marca 2014 r. o godzinie 9.30 zawitają do Zespołu Szkół w Międzybrodziu Żywieckim.
Dodano: 19-03-2014

IV LECIE SZCZYPIORNIAKA NA PODBESKIDZIU

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Żywiecczyzny i PTG Sokół Gminy Czernichów zorganizowało w Czernichowie rozgrywki w ramach PODBESKIDZKIEJ LIGII AMATORSKIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
15 marca 2014 r. w Czernichowie podczas tego wielkiego święta szczypiornistek nie zabrakło emocji i dobrej zabawy.
Dodano: 11-03-2014

Warsztaty wielkanocne "Jajo z charakterem" w szkołach i przedszkolach Gminy Czernichów

Gmina Czernichów zaprasza do udziału w warsztatach wielkanocnych dzieci i młodzież z terenu Gminy Czernichów, szczegóły spotkań w szkołach i przedszkolach na terenie gminy.
Dodano: 17-03-2014

Wyniki III Gminnego Konkursu Recytatorskiego ROK 2014-ROKIEM OSKARA KOLBERGA

W załączeniu przedstawiono protokół z pracy komisji Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 4 marca 2014 r, uczestnikom i zwycięzcom Gratulujemy !
Dodano: 05-03-2014
Dodano: 17-09-2013

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ROK 2014 ROKIEM OSKARA KOLBERGA

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Czernichów do udziału w konkursie, który odbędzie się 4 marca 2014 r. w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim.Regulamin i karta zgłoszeniowa w załączeniu.
Dodano: 14-02-2014

III MISTRZOSTWA HALOWE AMATORÓW W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR PREZESA LKS MAGÓRKA pod patronatem WÓJTA GMINY CZERNICHÓW

Zapraszamy wszystkich amatorów piłki nożnej 1 marca 2014 r. na Halę sportowa w Czernichowie do udziału w rozgrywkach. Szczegóły w załączonym Regulaminie.
Dodano: 04-02-2014

Amatorskie Zawody Narciarskie o Puchar Rady Gminy Czernichów-odwołane

Z przykrością informujemy, że zaplanowane na 1 marca 2014 r. Amatorskie Zawody Narciarskie o Puchar Rady Gminy Czernichów zostały odwołane z powodu niesprzyjających warunków pogodowych.
Dodano: 26-02-2014

POSIADY GÓRALSKIE - TŁUSTY CZWARTEK

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne "ROZTOKA" w Międzybrodziu Żywieckim zaprasza na POSIADY GÓRALSKIE, które odbędą się w karczmie "U Zochuliny" w "Tłusty czwartek" 27 lutego o godz. 18.00 Wstęp wolny!
Dodano: 27-02-2014

Wystawa „Nowa Huta – miasto walki i pracy" przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie.

W dniach 13-28.02.2014 r.Izba Regionalna Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy „Nowa Huta – miasto walki i pracy” . Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie. Autorem wystawy jest Teodor Gąsiorowski. Konsultacja naukowa: prof. dr hab. Ryszard Terlecki. Projekt graficzny: Marta Drabik.Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach jest współorganizatorem wydarzenia. Serdecznie zapraszamy! Informacja o wystawie pod nr tel. 33/866 13 25 wew. 103
Dodano: 21-11-2013

Beskidzki Karnawał

W sobotę w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbył się Beskidzki Karnawał, w ramach którego gminy powiatu żywieckiego prezentowały swoje stoiska promocyjne. Na scenie występowały zespoły artystyczne z całej Żywiecczyzny oraz z Frydka-Mistka w Czechach. Gminę Czernichów reprezentowała Grupa HERODÓW z Międzybrodzia Żywieckiego. Na stoisku regionalnym przygotowanym przez KGW Czernichów – Tresna nie zabrakło karnawałowych przysmaków. Podczas imprezy wręczono nagrody dla laureatów 45. Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych "Żywieckie Gody" w kategorii grup kolędniczych komisja postanowiła przyznać II miejsca dla kolędników z szopką kukiełkową z zespołu "Roztoka" z Czernichowa pod kierunkiem Pana Romana Kosa gratulujemy sukcesu! Fotorelacja w załączeniu.
Składamy serdeczne podziękowania sponsorowi pani Janinie Bronowskiej Zakład Piekarniczo - Cukierniczy w Czernichowie.
Dodano: 03-02-2014

Warsztaty filmowe w Gminie Czernichów

W dniach 5 lutego 2014 (środa) o godz. 9.45 w Gimnazjum w Międzybrodziu Bialskim,
6 lutego 2014 (czwartek) o godz. 9.30 w Gimnazjum w Międzybrodziu Żywieckim, odbędą się warsztaty filmowe prowadzone przez Pana Dawida Wojtyłę operatora.Na spotkaniu operatorskim młodzież pozna podstawy pracy operatora, rodzaje kadrowania, perspektywy filmowe, będzie także część praktyczna.
Dodano: 03-02-2014

Ferie w Gminie Czernichów

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Czernichów do aktywnego spędzenia ferii zimowych, poprzez udział w bezpłatnych zajęciach: Ferie z rękodziełem, Warsztaty kulinarne z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czernichów, Ferie z ORLIKIEM oraz Ferie z Biblioteką. W załączeniu informacje o terminach i miejscach zajęć.
Dodano: 15-01-2014

I Suski Turniej Seido Karate dzieci i młodzieży od 10 do 15 lat

Nowy 2014 Rok najmłodsi Seidokaratecy rozpoczęli od nowego wyzwania. 19 stycznia 2014 roku stawili się na Pierwszym Suskim Turnieju Seido Karate dzieci i młodzieży od 10 do 15 lat. Organizatorem turnieju był Beskidzki Klub Karate na czele z Sensei Piotrem Michulec 4 DAN.Hala sportowa Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w |Suchej Beskidzkiej przywitała łącznie 158 zawodników i zawodniczek, by walczyć o trofea i pokazać swoje umiejętności, a także walczyć ze swoimi słabościami. Nie zabrakło również i najmłodszych żywieckich karateków , którzy w liczbie 19 zawodników, przybyli by reprezentować swoje Dojo, w dwóch kategoriach: kata ( forma) i kumie (walka).Jak zawsze widownia zapełniła się kibicami i bliskimi zawodników, którzy przyjechali wpierać swoje dzieci i rodzeństwo w zmaganiach.
Dodano: 23-01-2014
Dodano: 23-01-2014

WIECZORY KOLĘD w Gminie Czernichów

Poniżej przedstawiamy terminy wieczorów kolęd w poszczególnych sołectwach Gminy Czernichów. W imieniu organizatorów Rad Sołeckich, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, zapraszamy do wspólnego kolędowania !
- Czernichów - Tresna- Hala sportowa w Czernichowie 11 stycznia 2014 r.
- Międzybrodzie Żywieckie- Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Międzybrodziu Żywieckim 18 stycznia 2014 r. fotorelacja w załączeniu.
- Międzybrodzie Bialskie - Remiza OSP Międzybrodzie Bialskie 25 stycznia 2014 r.
Dodano: 30-12-2013

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne ROZTOKA zaprasza na Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

22 stycznia 2014 r. od godz. 16.00 Przesłuchania uczestników w Zespole Szkół w Międzybrodziu Żywieckim, 26 stycznia 2014 r. Koncert Laureatów w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim po Mszy Św o godz. 16.00. Regulamin w załączeniu.
Dodano: 10-01-2014

PLEBISCYT ŻEGLARZ ROKU 2013

Rozpoczął się plebiscyt Magazynu Wiatr na Żeglarza Roku 2013. Oddaj głos na naszego mieszkańca kpt. Krystiana Szypkę, uczestnika prestiżowych transatlantyckich regat OSTAR , który w ramach projektu „OSTAR for Dydek” wystartował w tegorocznej edycji najstarszych transatlantyckich regat samotników OSTAR. Był pierwszym od 13 lat Polakiem w tym prestiżowym wyścigu samotnych żeglarzy przez Atlantyk. Znalazł się wśród dziewięciu nominowanych w plebiscycie na Żeglarza Roku 2013. Wystarczy na stronie www.magazynwiatr.pl kliknąć „głosuj” na nazwisku. Głosować można do 14 stycznia 2014 roku. Dziękujemy za oddanie głosu w plebiscycie !!!!
Dodano: 16-12-2013

GÓRALSKIE KOLĘDOWANIE w Międzybrodziu Żywieckim

26 grudnia 2013 r. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim górale z terenu gminy Czernichów w składzie: Regionalny Zespół Dziecięcy Jaworzyna, Kapela Isepnica, Gminne Ognisko Skrzypcowe, Stowarzyszenie kulturalne ROZTOKA zaprezentowali wspólnie tradycyjne, góralskie kolędowanie. Dzieci przedstawiły jasełka, nie zabrakło również poświęcenia owsa i góralskiego winszowania.
Dodano: 30-12-2013

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Międzybrodzie Bialskie

29 grudnia 2013 r. w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim odbył się tradycyjny koncert kolęd i pastorałek. Orkiestra zachwyciła swoim występem licznie przybyłych na koncert miłośników muzyki. Zapraszamy na kolejny koncert 5 stycznia 2014 r. po Mszy Świętej o godz. 11.00 do Kościoła Parafialnego w Międzybrodziu Żywieckim.
Dodano: 30-12-2013

UTALENTOWANA GIMNASTYCZKA Z MIĘDZYBRODZIA BIALSKIEGO

Miło nam Państwu zakomunikować, że Oliwia Dajda, 9-letnia uczennica Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim, gimastyczka Stowarzyszenia Artystycznego Bielsko - Biała, podczas Małej Olimpiady 2013 w gimnastyce sportowej i artystycznej w Białej Podlaskiej, w pierwszym dniu zawodów w układzie taneczno-akrobatycznym zajęła wysokie piąte miejsce, a w finałach w układzie z obręczą zdobyła SREBRO, Gratulujemy sukcesu! W najbliższym czasie Oliwia weźmie udział w Międzynarodowym Turnieju Zimowa Gwiazdka we Lwowie, trzymamy za nią kciuki!
Dodano: 19-12-2013
Dodano: 09-10-2013

Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia zaprasza na wystawę: Boże Narodzenie w twórczości plastycznej uczniów Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim

Wystawa będzie udostępniona do 20 stycznia 2014 r w Izbie Regionalnej w Centrum kultury w Międzybrodziu Bialskim.
Zapraszamy.
Dodano: 17-09-2013

STAN WOJENNY – lekcja otwarta z najnowszej historii Polski

Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach w ramach lekcji otwartych z najnowszej historii Polski z młodzieżą gimnazjum w Międzybrodziu Bialskim w dniu 18 grudnia 2013 r. przeprowadził zajęcia poświęcone rzeczywistości stanu wojennego.
Dodano: 10-12-2013