14 sierpnia 2018,imieniny Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Imprezy i wydarzenia

II Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy pod Żarem

W dniu 20 grudnia 2015 roku w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim odbył się II Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy. Kiermasz artykułów świątecznych, stoiska z rękodziełem artystycznym wykonanym przez dzieci i młodzież oraz twórców ludowych z terenu gminy i powiatu żywieckiego oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Międzybrodzia Żywieckiego.Jarmarkowi towarzyszył koncert w wykonaniu OGNISKA MUZYCZNEGO GMINY CZERNICHÓW. Najmłodsi z zapałem dekorowali pierniki. Rozstrzygnięto rodzinny konkurs na najdłuższy ekologiczny łańcuch, piękną choinkę ufundowaną przez Nadleśnictwo Jeleśnia, wygrała rodzina Przybyłów. Uczestników odwiedziła Grupa Ratowniczo Poszukiwawcza Międzybrodzie Bialskie ze swoimi psami. Wszystkie dzieci obdarował św. Mikołaj. Na zakończenie jarmarku dzieci z Koła Modelarstwa Lotniczego Żar z panem Sebastianem Kawą - Mistrzem Świata w Szybownictwie przygotowanymi w modelarni aniołami i szybowcami ubrały odlotową choinkę. Fotorelacja w załączniku.
Dodano: 24-11-2015

Za Marksem bez Boga. Laicyzacja życia społecznego w Polsce Ludowej w latach 1945-1989.

W dniu 11.12.2015 r. w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się prelekcja dla młodzieży gimnazjalnej pt. "Za Marksem bez Boga. Laicyzacja życia społecznego w Polsce w latach 1945-1989". Prelekcję wygłosiła dr Monika Bortlik-Dźwierzyńska z IPN w Katowicach.
Dodano: 17-11-2015

Warsztaty Bożonarodzeniowe

4 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Międzybrodziu Bialskim zostały zorganizowane Warsztaty Bożonarodzeniowe prowadzone przez P. Barbarę Rosiek - Kierownika Działu Etnografii Muzeum Miejskiego w Żywcu przy współudziale P. Grażyny Kąkol i P. Zofii Ziółkowskiej z Milówki.W warsztatach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej. Wspólnie wykonane tradycyjne ozdoby zostały zawieszone na choince podarowanej nam przez Wspólnotę Leśno Pastwiskową Żarnówka. Choinka będzie nam przypominać o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia. Prowadzącym, Dyrekcji szkoły oraz wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy!
Dodano: 04-12-2015

Jubileusze Małżeńskie w Gminie Czernichów

Dnia 24 października 2015 roku odbyła się niecodzienna uroczystość – spotkanie par małżeńskich, które wspólnie przeżyły 25 i 50 lat.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim koncelebrowaną przez Księdza Proboszcza Piotra Koniecznego, Księdza Proboszcza Parafii Czernichów Waldemara Niemca oraz Księdza Proboszcza Parafii Międzybrodzie Żywieckie Janusza Kuciela.
Dodano: 03-11-2015

PASJONATKI ZDROWIA i URODY zapraszają

,,Pasjonatki Zdrowia i Urody” Zapraszają na cykl spotkań promujących wiedzę kosmetyczną i prozdrowotną oraz warsztaty praktyczne Temat : ”Pielegnacja Twarzy i Jesienne Kuracje Odmładzajace” Data i Miejsce : 03.12.2015r. (czwartek) godz.17: 00 Centrum Kultury w M-dziu Żywieckim Zapraszamy Wszystkich chętnych ! Wstęp wolny
Dodano: 10-11-2015

Gracjan Horoszkiewicz na treningu Międzybrodzkich ORŁÓW

W niezwykłej atmosferze odbył się piątkowy trening Orłów Międzybrodzie Żywieckie, na zaproszenie pana Bogusława Jędrzejka przyjaciela naszej drużyny, młodych sportowców odwiedził pan Gracjan Horoszkiewicz piłkarz, który od 2014 roku związany jest z klubem Podbeskidzie Bielsko – Biała, piłkarz ma za sobą 70 występów w reprezentacji Polski. Trening ten okazał się być wspaniała lekcją dobrej piłki nożnej.Nie zabrakło autografów i wspólnego zdjęcia.
Dodano: 23-11-2015

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych

Stowarzyszenie Mała Szwajcaria zaprasza 21 listopada 2015 r. /sobota/ godz.16:00 do Centrum kultury w Międzybrodziu Żywieckim na I Rodzinny Festiwal Gier Planszowych. Zapraszamy do udziału!
Dodano: 20-10-2015

NASI PRZYJACIELE Z BIELSKIEGO STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH

18 listopada 2015 r. dzieci ze szkół z terenu Gminy Czernichów odwiedził niezwykły gość, pan Roman Nehrebecki, syn Władysława Nehrebeckiego - projektodawcy polskiego serialu animowanego "Bolek i Lolek". Filmowy Lolek w barwny sposób opowiedział historię powstania kultowej polskiej animacji „Bolek i Lolek”. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie ocenili, że bajki SFR mają walory edukacyjne, przekazują wartości uniwersalne, które nie znudzą się nigdy.
W ramach projektu dzieci z terenu gminy Czernichów wykonały prace plastyczne przedstawiające postacie filmów animowanych, prace mają charakter wystawowy i zostaną zaprezentowane w Centrach Kultury i Bibliotekach
na terenie Gminy Czernichów.
Dodano: 18-11-2015

30 LAT TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW MIĘDZYBRODZIA

TMM istnieje i prowadzi aktywną działalność od 7 lipca 1985 roku głównym celem Towarzystwa jest upowszechnianie historii regionu, kultury ludowej, turystyki, ekologii oraz promocja uroczego skrawka naszej Ojczyzny. Cel ten realizowany jest poprzez liczne wydawnictwa, spotkania z twórcami ludowymi i popularyzowanie ich twórczości, organizowane wystawy i konkursy, co powoduje aktywizację młodzieży w działalności regionalnej i patriotycznej.
Uroczyste spotkanie jubileuszowe, zorganizowano 7 listopada 2015 roku. Prowadzącymi spotkanie byli członkowie zarządu TMM: Roman Rokita, Danuta Sikor i Lucyna Rokita. Prowadzący spotkanie, jak i dyskutanci podkreślali duży dorobek działalność tej zasłużonej organizacji społecznej.
Dodano: 12-11-2015

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Czernichów

Święto Niepodległości w Gminie Czernichów w 97 rocznicę odzyskania wolności uczczono poprzez złożenie kwiatów i zniczy w miejscach pamięci na terenie całej gminy. Uczestnicy oddali hołd poległym za Ojczyznę. Główne uroczystości odbyły się w Czernichowie, po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czernichowie Chórów i Orkiestr gminnych.
W załączeniu fotorelacja z obchodów.
Dodano: 12-11-2015

KONKURS FOTOGRAFICZNY „Gmina Czernichów w obiektywie” - ciekawe zakątki, atrakcje turystyczne Gminy Czernichów.

Stowarzyszenie MAŁA SZWAJCARIA zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym dzieci i młodzież uczęszczające do szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Czernichów, woj. śląskie. Uczestnicy Konkursu przesyłają maksymalnie 5 zdjęć do dnia 15 listopada 2015r. do godz. 23:59 na adres: mała.szwajcaria@o2.pl.


Dodano: 02-11-2015

Wyniki Wyborów do Sejmu i Senatu RP w Gminie Czernichów

Wyniki Wyborów do Sejmu i Senatu RP dostępne są na stronie internetowej PKW - http://parlament2015.pkw.gov.pl
Dodano: 27-10-2015

OGRÓD PRZED ZIMĄ

Stowarzyszenie Kultura Krajobrazu i Koło Gospodyń Wiejskich w Międzybrodziu Żywieckim zapraszają wszystkich zainteresowanych na prelekcję dot.jesiennej pielęgnacji w ogrodzie - przygotowania do zimy. Spotkanie odbędzie się w Centrum kultury w Międzybrodziu Żywieckim 13 listopada 2015 r. o godz. 17:00. Wstęp wolny!
Dodano: 27-10-2015

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Czernichów

Wójt Gminy Czernichów ma zaszczyt zaprosić na Obchody Święta Niepodległości w Gminie Czernichów, które rozpoczną się w dniu 11 listopada 2015 roku zgodnie z załączonym programem - kliknij dowiedz się więcej.Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania, niech Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada zostanie uczczone wywieszeniem przez nas flag narodowych w oknach naszych domów.
Dodano: 27-10-2015

Koncert gitarowy w wykonaniu Jacka Kotarby

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne ROZTOKA z Międzybrodzia Żywieckiego zaprasza 7 listopada 2015 r. o godz. 18:00 do Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim na koncert gitarowy w wykonaniu Jacka Kotarby.
Dodano: 28-10-2015

30 - lecie Towarzystwa Miłośników Międzybrodzia

Urokliwe Międzybrodzie fascynowało od wieków pokolenia mieszkańców i turystów, dlatego pomysł utworzenia organizacji TMM wynikał z potrzeby ocalenia od zapomnienia historii tego wyjątkowego zakątka. Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia powstało 7 lipca 1985 roku z inicjatywy Mieczysława Czulaka, w tym roku przypada Jubileusz 30 lecia istnienia stowarzyszenia. Z tej okazji Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia, zaprasza do udziału w Walnym Zjeździe z okazji 30-lecia, który odbędzie się w dniu 7 listopada 2015 r. (sobota) o godz. 10:00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim. Miłośnicy podsumują swoją działalności społeczno – kulturalną, wręczą dyplomy zasłużonym dla działalności TMM. Podczas zjazdu odbędzie się promocja książki „ Z Międzybrodzia do RőTha”- wspomnienia z robót przymusowych w III Rzeszy (1941-1945) autorstwa Bolesława Żątka.
Dodano: 23-10-2015

Poświęcenie kapliczki i Łossod - jesienny redyk owiec

24 października 2015 r.w Międzybrodziu Żywieckim odbyło się poświęcenie odnowionej kapliczki przy ul. Energetyków, uroczystość połączona była z Łossodem czyli redykiem jesiennym zorganizowanym przez hodowców owiec i Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne „Roztoka”.
Dodano: 19-10-2015

Kurs Tańca Towarzyskiego

Klub Tańca ELITA i Good Time - Sport zapraszają młodzież i osoby dorosłe na kurs tańca towarzyskiego. Zajęcia w każdy wtorek o godz. 19:00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim. Informacje i zapisy pod nr tel. 505 522 456
Dodano: 20-10-2015

Zespół Akrobatyki z elementami gimnastyki dla dzieci- Pierwsze zajęcia !

20 października 2015 r. /wtorek/ o godz. 17:00 Pierwsze zajęcia zespołu akrobatyki ! zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 8 lat, Centrum kultury w Międzybrodziu Bialskim. Są jeszcze wolne miejsca! Informacje i zapisy pod tel. 507-679-202.
Dodano: 06-10-2015

REGIONALNY ZESPÓŁ DZIECIĘCY JAWORZYNA

Regionalny Zespół Dziecięcy Jaworzyna zapraszana pierwsze zajęcia, wszystkie dzieci i młodzież lubiące tańczyć i śpiewać. Zespół poprowadzi Pani Anna Adamowska znana z zespołu Tekla Klabetnica, nagrodzonego w programie Mam Talent. PIERWSZE ZAJĘCIA JUŻ 12 października 2015 r. - poniedziałek godz. 17:00 Centrum Kultury Międzybrodzie Żywieckie.
Dodano: 11-09-2015

24 Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów

19 września 2015 r. na strzelnicy PGE EO S.A. Oddział ZEW Porąbka Żar w Międzybrodziu Bialskim rozegrane zostały Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów w imprezie wzięły udział 28 drużyn sklasyfikowane w siedmiu kategoriach, oraz zawodnicy indywidualni. Jedną z licznie reprezentowanych była kategoria służb mundurowych reprezentowana min. przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Bielsku-Białej, Wojewódzka Komendę Policji z Katowic i zwycięzców tej kategorii Powiatową Komendę Policji w Żywcu.Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy! Wyniki w załączeniu.
Dodano: 22-09-2015

NABÓR W OGNISKACH MUZYCZNYCH I ZESPOŁACH GMINY CZERNICHÓW

Zapraszamy do aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez udział w ogniskach muzycznych: ognisko muzyczne klasa skrzypiec - pani Iza tel. 604189 878, ognisko gitarowe - pan Mateusz tel. 693059507, ognisko klasa instrumenty dęte - pan Tomasz tel. 608411214, instrumenty perkusyjne - pan Konrad. Uwaga nowość! nauka gry na akordeonie - pan Jakub tel.518 471 924 - zajęcia odpłatne. Zapraszamy także na zajęcia w Klubie modelarstwa Lotniczego ŻAR w M-dziu Żywieckim - instruktor pan Stanisław tel. 508172844 i innych zajęciach odpłatnych: Karate, BALET, ZUMBA KIDS i ZUMBA. Zapisy i informacje w załącznikach i w Urzędzie Gminy Czernichów tel. 338661325 wew.103
Dodano: 03-09-2014

VII Wieczorny Bieg na Górę Żar

W sobotę odbył się VII Wieczorny Bieg na Górę ŻAR, wspaniała atmosfera tej sportowej imprezy przyciąga z roku na rok coraz większą grupę amatorów tego sportu, spośród 84 uczestników najlepszym z terenu gminy Czernichów okazał się Kazmierz Kudrys z wynikiem 19,35 zajął 14 miejsce. Serdecznie gratulujemy temu młodemu zawodnikowi i życzymy dalszych sukcesów! Więcej informacji o tym wydarzeniu sportowym na www.pkl.pl
Dodano: 23-09-2015

PIĘKNO NASZEJ MAŁEJ SZWAJCARII - CYKL BEZPŁATNYCH WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH I FOTOGRAFICZNYCH

W ramach Konkursu Grantowego Działaj Lokalnie IX 2015 Stowarzyszenie Mała Szwajcaria realizuje projekt pt. „Piękno Naszej Malej Szwajcarii”. Zapraszamy na cykl warsztatów z fotografii i warsztatów plastycznych dla dzieci, odbędzie się również plener fotograficzny i malarski. Całość projektu zakończona będzie wystawą. Warsztaty odbędą się w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim i w Międzybrodziu Bialskim. Wystawa podsumowująca projekt zaprezentowana będzie w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim jak i prace zostaną udostępnione na powstałej stronie internetowej.JUŻ DZIŚ 23 września 2015 o godz 16:00 ZAJĘCIA PLASTYCZNE w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim s jeszcze wolne miejsca !Terminy i miejsca spotkań w załącznikach.
Dodano: 11-09-2015

JESIENNE RODZINNE WEEKENDY Z SOKOŁEM

PTG SOKÓŁ w Gminie Czernichów zaprasza na jesienne wycieczki 27.09 Kraków, 03.10 Matyska więcej informacji na stornie Sokoła i w zamieszczonym plakacie.
Dodano: 18-09-2015

VII Wieczorny Bieg na Górze ŻAR

PKL zaprasza wszystkich sympatyków biegania19 września 2015 r. na siódma edycję Wieczornego Biegu na Górę Żar, na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. W załączniku regulamin biegu.
Dodano: 17-08-2015

PIKNIK RODZINNY

Rada Szkoły, Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 w Międzybrodziu Bialskim, zapraszają do udziału w PIKNIKU RODZINNYM 19 września 2015 r. /sobota/ w godz. 14:00 do 18:00 na boisku przy szkole nr 2 w Międzybrodziu Bialskim. W programie gry, zabawy, konkursy z zespołem animatorów POZYTYWKA - Fabryka Dobrych Pomysłów.
Dodano: 16-09-2015

Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów

Wójt Gminy Czernichów zaprasza 19 września 2015 roku na XXIV Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów. Zawody odbędą się na strzelnicy sportowej PGE Energia Odnawialna S. A. w Międzybrodziu Bialskim przy ul. Energetyków 9. Zapisy przyjmowane od godz. 9:00 Godzina 10:00 Powitanie uczestników, rozpoczęcie zawodów, godzina 12:00 koncert orkiestry dętej OSP Międzybrodzie Bialskie, wspólny posiłek, godzina 14:00 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, zakończenie zawodów. Zapraszamy ! Regulamin zawodów w załączeniu.
Dodano: 28-08-2015

UWAGA! DROGA NA PRZEGIBEK W DNIU 18 WRZEŚNIA NIE BĘDZIE PRZEJEZDNA.

Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 18 września br (piątek) od godz. 4:00 do godz. 14:00, zostanie zamknięta dla ruchu droga powiatowa 1403S Międzybrodzie Bialskie - Straconka, na odcinku od parkingu "GAWRA" do granicy z Międzybrodziem Bialskim. Na przedmiotowym odcinku drogi wykonywana będzie nowa warstwa bitumiczna. Za utrudnienia przepraszamy.
Dodano: 17-09-2015

Program MULTI SPORT 2015 w Gminie Czernichów

Program „MultiSport” w 2015 roku jest adresowany do dzieci ze szkół podstawowych klas IV – VI. Te zajęcia pozalekcyjne realizowane będą w okresie wrzesień-grudzień 2015 roku. Treningi odbywać się będą w poniedziałek, czwartek i piątek w godz. 16:30 do 18:00 zajęcia prowadzone będą przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Oferta sportowa z ukierunkowaniem na zajęcia w biathlonie. Zajęcia odbywać się będą na Hali sportowej w Czernichowie. Głównym założeniem programu jest nabycie zróżnicowanych umiejętności ruchowych dzieci i kreowanie wzorów zachowań prozdrowotnych. Zajęcia są bezpłatne ! Zapraszamy do aktywności!
Dodano: 11-09-2015

6 Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

Za nami gminne rozgrywki 6 TURNIEJU ORLIKA o PUCHAR PREMIERA w kategorii chłopcy wiek 10-11 lat I MIEJSCE - drużyna ORLIK Międzybrodzie Bialskie, II MIEJSCE Czernichów , III MIEJSCE Międzybrodzie Żywieckie. W kategorii wiekowej 12-13 lat I MIEJSCE - Międzybrodzie Bialskie, II MIEJSCE Międzybrodzie Żywieckie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju. W załączniku fotorelacja z turnieju.
Dodano: 09-09-2015

WYSTAWA Z OKAZJI 130 ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W MIĘDZYBRODZIU BIALSKIM

Wystawa dostępna w domu parafialnym przy kościele od 30 do 19 września 2015 r. w niedzielę po każdej Mszy św. w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
Dodano: 04-09-2015

Międzybrodzkie Dożynki

W niedziele 23 sierpnia 2015 r. w sołectwie Międzybrodzie Bialskie odbyło się tradycyjne święto plonów, po Mszy świętej dziękczynnej korowód dożynkowy przemaszerował na plac przed OSP Międzybrodzie Bialskie gdzie odbyły się tradycyjne obrzędy dożynkowe, pokazy, konkursy i koncerty. Starostami tegorocznych dożynek byli Państwo Barbara i Piotr Dobija. Organizatorzy: Rada Sołecka, Sołtys i organizacje społeczne Międzybrodzia Bialskiego dziękują wszystkim za wsparcie w organizacji imprezy i wspólną zabawę.
Dodano: 25-08-2015

Wakacyjne zajęcia ZUMBY

Zapraszamy w każdy piątek od godz. 19:00 na ORLIKA w Międzybrodziu Bialskim, zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor Natalia Waliczek. tel. 784 880 445
Dodano: 17-08-2015

PIKNIK FAMILIJNY na GÓRZE ŻAR

PKL zaprasza 23 sierpnia 2015 na Górę ŻAR w Międzybrodziu Żywieckim organizatorzy dla uczestników przygotowali górę atrakcji ! Szczegóły na plakatach.
Dodano: 17-08-2015

PIKNIK LOTNICZY

GSS AP ŻAR zaprasza 22 sierpnia 2015 r. na PIKNIK LOTNICZY. Pokazy lotnicze rozpoczną się na lotnisku w Międzybrodziu Żywieckim o godz 12:00 i potrwają do 18:00, wieczorem zapraszamy uczestników do wspólnej zabawy na festynie.
Dodano: 19-08-2015

PRZEGLĄDACKA 2015

Już po raz kolejny odbył się w Międzybrodziu Żywieckim Przegląd Śpiewaków, Gawędziarzy i Instrumentalistów Ludowych „PRZEGLĄDACKA 2015”. Przegląd przy wsparciu Urzędu Gminy zorganizowało Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne „Roztoka”. W imieniu pomysłodawcy i kontynuatora przeglądacek P. Jana Pituły dziękujemy wszystkim za liczny udział i wspaniałą atmosferę. Zapraszamy na kolejną Przeglądackę w 2016 r.
Dodano: 18-08-2015

PIKNIK ROWEROWY z PTG SOKÓŁ

22 sierpnia 2015 r. PTG SOKÓŁ zaprasza wszystkie dzieci z terenu Gminy Czernichów na PIKNIK ROWEROWY z konkursami i nagrodami na polu namiotowym sokoła. Zawody rowerowe odbędą się przy ul. Zaobłazie (droga gminna, obok wjazdu na Elektrownię). Szczegółowe informacje pod tel.696 050 041.
Dodano: 17-08-2015

Dożynki Sołeckie w Międzybrodziu Bialskim

W niedzielę 23 sierpnia 2015 r. w Międzybrodziu Bialskim odbędą się tradycyjne Międzybrodzkie Dożynki. Organizatorzy: Rada Sołecka, Sołtys i organizacje społeczne Międzybrodzia Bialskiego zapraszają wszystkich do udziału w Mszy Świętej Dożynkowej o godz. 11:00, korowodzie i tradycyjnych obrzędach dożynkowych zakończonych festynem na placu przy OSP Międzybrodzie Bialskie.
Dodano: 17-08-2015

Jubileusz 110 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzybrodziu Bialskim

Ochotnicza Straż Pożarna Międzybrodzie Bialskie zaprasza mieszkańców i gości na uroczyste obchody Jubileuszu 110 – lecia które odbędą się w dniach 8 – 9 sierpnia 2015 roku na boisku sportowym przy ulicy sportowej w Międzybrodziu Bialskim. Szczegółowy program dostępny poniżej.
Dodano: 20-07-2015

PRZEGLĄDACKA 2015

Gmina Czernichów, KAPELA ROZTOKA oraz Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne „ROZTOKA” w Międzybrodziu Żywieckim zapraszają do udziału w przeglądzie śpiewaków, gawędziarzy i instrumentalistów ludowych.Impreza odbędzie się 8 sierpnia 2015 roku o godz. 16.00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim ul. Beskidzka 59. Dla uczestników przewidziano poczęstunek oraz nagrody. Informacje i zgłoszenia - Urząd Gminy Czernichów tel 338661325, Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne Roztoka tel. 570438359.
Dodano: 27-07-2015

Turniej Sołectw w Gminie Czernichów już za nami..

Turniej Sołectw w gminie Czernichów ma wieloletnia tradycję. W okresie wakacji w turniejowe szranki stają przedstawiciele czterech sołectw naszej gminy: Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie, Czernichów i Tresna.
Dodano: 22-07-2015

Kino z Biedronką 22 lipca w Międzybrodziu Bialskim

16 lipca w Jarosławiu startuje kolejna edycja wakacyjnego Kina z Biedronką. Przez miesiąc, aż do połowy sierpnia, w całym kraju przy sklepach sieci odbywać się będą bezpłatne plenerowe pokazy polskich i zagranicznych filmów. W tym roku z okazji 20-lecia sieci sklepów Biedronka wybranych zostało 20 kultowych filmów dla całej rodziny. Wstęp na wszystkie seanse będzie bezpłatny. Lista sklepów biorących udział w projekcie oraz daty i godziny seansów dostępne są na stronie: www.kinozbiedronka.pl.
Dodano: 14-07-2015

XV Piknik Modelarski Lipiec 2015

Zapraszamy na lotnisko "ZAR" w Międzybrodziu Żywieckim w dniach 18-19 lipca. Program imprezy na załączonym plakacie.
Dodano: 14-07-2015

Piknik Rodzinny

Gmina Czernichów zaprasza na Piknik Rodzinny który odbędzie się 18 lipca (sobota) 2015 roku. Zapraszamy
Dodano: 14-07-2015

ŚWIĘTO MORZA W GÓRACH

4-5 lipca w Międzybrodziu Bialskim odbyła się 79 edycja imprezy Święto Morza w załączeniu fotorelacja z imprezy i artykuł.
Dodano: 06-07-2015

Eliminacji do II Mistrzostw Polski Cross Monster 2015

11 lipca 2015, start godzina 9:00

Harmonogram:
9:00 – 10:00 rejestracja grup w biurze zawodów, treningi, zapoznanie się z trasą, jazda próbna, losowanie i pobranie numerów startowych
11:00 – zbiórka wszystkich uczestników na starcie
11:30 – rozpoczęcie zawodów
1) Monster Slalom
13.00- rozpoczęcie drugiej konkurencji
2) Zjazd na krechę
15:30 – zakończenie zawodów, podliczenie punktów, posiłek
16:00 – ogłoszenie wyników, ceremonia wręczenia nagród
16:30 – atrakcje dodatkowe
Dodano: 10-07-2015

ŚWIĘTO MORZA 2015

Tegoroczna edycja to już 79 odsłona Święta Morza w górach.W programie Święta Morza każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród atrakcji nie zabraknie konkursów, pokazów, sportowych zmagań na wodzie i lądzie, a także występów i koncertów. W program imprezy na stałe wpisała się tradycja puszczania wianków na tafli jeziora w ramach obchodów Nocy Świętojańskiej. Zapraszamy już 4-5 lipca 2015 r. Program w załączniku. Impreza pod patronatem Ligi Morskiej i Rzecznej.
Dodano: 22-06-2015

XVII Międzynarodowy Bieg Górski - Żar 2015 - już za nami!

W załączeniu fotorelacja z biegu. Zapraszamy na stronę internetową www.maratonypolskie.pl, na której dostępne są wyniki. W imieniu organizatorów gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w XVII edycji BIEGU ŻAR.
Dodano: 03-06-2015

Wyniki II EDYCJI KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO - ZACHOWAM TRZEŹWY UMYSŁ A UŻYWKOM MÓWIĘ NIE!

Zakończono tegoroczną edycję konkursu profilaktycznego ZACHOWAM TRZEŹWY UMYSŁ A UŻYWKOM MÓWIĘ NIE ! W każdej ze szkół na terenie gminy Czernichów nagrodzono laureatów:
Z S Międzybrodzie Bialskie - Gimnazjum: I Miejsce Bartosz Weiss, II Miejsce Kacper Płonka, III Miejsce Natalia Kołek, IV Miejsce - Ewelina Trzopek. Wyróżniono: Katarzynę Konior i Weronikę Waluś. w ZS M-dzie Żywieckie Gimnazjum I Miejsce Anna Szlagor, II Miejsce Aleksandra Janitek, III Miejsce Julia Potępa, IV Miejsce Aleksandra Ośmiałowska wyróżniono: Janitek Aleksandrę, Sabinę Harat i Karolinę Lejawka. W kategorii Szkół Podstawowych: I Miejsce Klaudia Matura - SP Czernichów, II Miejsce Dorota Płóciennik - SP M-dzie Bialskie nr 2,III Miejsce Klaudia Szemla SP w M-dziu Bialskim, IV Miejsce Natalia Adam, Wyróżniono: Natalię Łuc, Kingę Łatanik. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do następnej edycji w nowym roku szkolnym.

Dodano: 25-06-2015