22 sierpnia 2019,imieniny Cezarego, Tymoteusza

Imprezy i wydarzenia

Diverse Downhill Contest 2016

Rozpoczęcie sezonu downhillowego A.D. 2016 coraz bliżej. Już za trzy tygodnie w Międzybrodziu Żywieckim na górze Żar odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski – Diverse Downhill Contest. W zeszłym roku rywalizacja przyciągnęła tłumy fanów zjazdów na rowerach i mocne grono zawodników, którzy zjeżdżali po długiej i bardzo widowiskowej trasie na górze Żar.

Diverse Downhill Contest to największe i najbardziej popularne zawody downhillowe w Polsce, zarówno pod względem frekwencji zawodników jak i kibiców, którzy licznie przybywają oglądać zmagania zjazdowców. Historia zawodów sięga 2006 roku i trwa nieprzerwanie już jedenasty sezon rowerowy! Agencja Sportainment co roku stawia poprzeczkę wyżej - organizując zawody na coraz wyższym poziomie i z coraz wyższą rangą. W 2016 Diverse Downhill Contest to dwie edycje: jedna to rozpoczęcie sezonu i zarazem pierwszy Puchar Polski, druga, która odbędzie się we wrześniu to… jeszcze niespodzianka, o której poinformujemy wkrótce. Już dziś zapewniamy że będzie to precedens na skalę europejską.
Przygotujcie się na weekend mocnych wrażeń i bądźcie razem z nami w Międzybrodziu Żywieckim 23-24 kwietnia!

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu
Oficjalny profil na Facebook`u www.facebook.com/downhillcontest
Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.pl
Dodano: 04-04-2016

Wiosenny redyk w Międzybrodziu

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne ROZTOKA, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz hodowcy owiec z Międzybrodzia Żywieckiego zapraszają na uroczyste poświęcenie owiec które rozpocznie się w dniu 23 kwietnia 2016 mszą św. o godzinie 14:00 przy kapliczce na ul. Energetyków w Międzybrodziu Żywieckim.
Dodano: 19-04-2016

Wielkie sprzątanie w Międzybrodziu Żywieckim

Sołtys wraz z Radą Sołecką sołectwa Międzybrodzie Żywieckie, OSP Międzybrodzie Żywieckie oraz Urząd Gminy Czernichów zapraszają do włączenia się do akcji sprzątania Międzybrodzia, które odbędzie się w piątek 22 kwietnia. Worki na śmieci będą wydawane w Centrum Kultury od godziny 8:00 – 9:00.
Dodano: 18-04-2016

Eliminacje Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w trzech kategoriach pn. Młodzież Zapobiega Pożarom odbyły się 12 kwietnia 2016 na sali narad w Urzędzie Gminy w Czernichowie. Zdjęcia dostępne w foto galerii.

Kategoria 1 - szkoła podstawowa
1 miejsce - Stanisław Kadłubicki
2 miejsce - Marta Talik
3 miejsce - Maria Pszczółka
Kategoria 2 - szkoła gimnazjalna
1 miejsce - Karol Cieślik
2 miejsce - Aleksandra Janitek
3 miejsce - Robert Martyniak
Kategoria 3 - szkoła średnia
1 miejsce - Marlena Kaszok
2 miejsce - Karolina Szlagor
Dodano: 13-04-2016

Bus 500+ w Gminie Czernichów

W ramach akcji promocyjno-informacyjnej Urzędów Wojewódzkich w dniu 07.04.2016 do Gminy Czernichów przyjechał BUS 500plus. 1 kwietnia br. wystartował program „Rodzina 500plus”. Tego dnia w całym kraju ruszyła także specjalna akcja promocyjno-informacyjna Urzędów Wojewódzkich: bus 500plus. Busy 500plus to mobilne punkty informacyjne, w których pracownicy Urzędów Wojewódzkich udzielają porad i odpowiedzi na temat programu „Rodzina 500plus”. Specjalnie oznakowane samochody odwiedzają każdy region w Polsce.
Dodano: 07-04-2016

WIOSNA W TWOIM OGRODZIE

Eko-europejskie Stowarzyszenie Miłośników Regionu Podbeskidzia “Kultura Krajobrazu” w Czernichowie i Koło Gospodyń Wiejskich w Międzybrodziu Żywieckim zapraszają wszystkich zainteresowanych na prelekcję pt. WIOSNA W TWOIM OGRODZIE. Wykład dotyczyć będzie wiosennych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie, co zmienić na wiosnę w ogrodzie ? Spotkanie odbędzie się w Centrum kultury w Międzybrodziu Żywieckim 14 kwietnia 2016 r. o godz. 17:00. Wstęp wolny!
Dodano: 31-03-2016

II Rodzinny Dzień Gier Planszowych

Lubisz gry planszowe - przyjdź zagrać z nami ! Masz ciekawą grę - przynieś ją ze sobą.Stowarzyszenie MAŁA SZWAJCARIA zaprasza do wspólnej zabawy już 2 kwietnia 2016 r. /sobota/ w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim w godz. od 14:00 do 17:00. Wstęp wolny !
Dodano: 31-03-2016

XIII edycja Konkursu Wielkanocny Stół Gminy Czernichów

W sobotę 19 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 2w Międzybrodziu Bialskim, odbyła się trzynasta edycja gminnego Konkursu Wielkanocny Stół. Jury konkursu po zapoznaniu się z potrawami zaprezentowanymi na stołach przez Koła Gospodyń Wiejskich wyróżniło następujące potrawywielkanocne: KGW Międzybrodzie Żywieckie: Babka wiszącą, Rolada ze szpinakiem, Nalewka jeżynowa. KGW Międzybrodzie Bialskie: Chrzanula na maślance, chrzan, keks wielkanocny, galaretka z szynką i jajkiem faszerowanym, nalewka z pigwy. KGW Czernichów - Tresna: Sałatka śledziowa, pieczeń rzymska, tort szpinakowy, chrzan, nalewka z aronii. KGW Międzybrodzie Bialskie - Żarnówka: Sałatka ze szczerębszy, tunel wielkanocny, pasta jajeczna do chleba, kołacz wielkanocny nalewka bakaliowa. W załączeniu fotorelacja z imprezy.
Dodano: 21-03-2016

SZEŚĆ LAT PIŁKI RĘCZNEJ NA ŻYWIECCZYŹNIE

Działo się! Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt świętowała sześciolecie piłki ręcznej na żywiecczyźnie. 12 marca, podczas turnieju w hali w Czernichowie, szczypiornistki jako pierwsze zaczęły odliczanie do Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Polsce i Szwecji w 2023 roku!

Turniej Ligowy odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Czernichów Adama Kosa. Współorganizatorem było Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Gminie Czernichów.
Dodano: 16-03-2016

Niezapomniany dzień wagarowicza..

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Nr 1 w Międzybrodziu Bialskim bierze udział w niezwykłym konkursie DRUŻYNY PODBESKIDZIA. Górale zachęcają szkoły podstawowe oraz gimnazjalne, aby zorganizowały się w jak najliczniejsze grupy i przyszły 19 marca na mecz z Górnikiem Zabrze. Szkołę, której reprezentacja będzie na stadionie największa, PODBESKIDZIE odwiedzi w Dzień Wagarowicza - 21 marca z zawodnikami!
Dodano: 16-03-2016

UTALENTOWANA GIMNASTYCZKA Z MIĘDZYBRODZIA BIALSKIEGO

Miło nam Państwu zakomunikować, że Julia Dajda, uczennica Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim, podczas Międzynarodowych Zawodów SUPER CUP w Budapeszcie zdobyła srebrny medal a w Zawodach Milevsko Cup w Czechach w swojej kategorii zdobyła złoty medal! Gratulujemy sukcesu! Trzymamy za Julkę kciuki w kolejnych zawodach!
Dodano: 14-03-2016

Cześć Bohaterom!

8 marca 2016 roku w Zespole Szkół w Międzybrodziu Bialskim Pani Monika Prochot działająca w AK pod pseudonimem Baśka, na wniosek Związku Narodowych Sił Zbrojnych Podbeskidzia została uhonorowana Krzyżem Zasługi Związku Narodowych Sił Zbrojnych z okazji 25-lecia powstania związku. Odznaczenie zostało wręczone przez prezesa Pana Władysława Sanetrę. Dzięki staraniom Fundacji Viarus a w szczególności Pana Stanisława Biłka, młodzież przypomniała sobie o tak ważnych wartościach jak odwaga, honor, miłość i patriotyzm, które w trudnych czasach okupacji i w okresie całego życia charakteryzowały naszą bohaterkę. Uroczystościom towarzyszyły poczty sztandarowe Stowarzyszenia Viarus, PTG SOKÓŁ w Gminie Czernichów oraz Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim. Gratulacje i kwiaty złożyły władze samorządowe, nauczyciele i młodzież. Nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim.
Dodano: 09-03-2016

Rodzina Kosów z miłości do regionu stworzyła niezwykły projekt aby ocalić od zapomnienia to co najcenniejsze..

Zapraszamy do obejrzenia materiału TVP3 Katowice o niezwykłym projekcie Rodziny Kosów - PRZENOŚNY SKANSEN ŚWIADECTWEM PRZESZŁOŚCI, który można zobaczyć na stronie internetowej www.katowice.tvp.pl, a także w Teleexpressie extra wydanie z 12 marca.Rodzina Kosów od pokoleń słynie ze sztuki i rękodzieła ludowego. Roman Kos nagradzany twórca ludowy - rzeźbiarz, muzyk. Od lat prowadzi zespół Roztoka i Roztoka Mała wraz z synami, wnukami i dziećmi z gminy Czernichów. Jako zespół "Roztoka" przez ponad 20 lat odnosili znaczące sukcesy w "Godach Żywieckich" i innych konkursach. Wszystkie potrzebne do tego rekwizyty wykonują sami, zachowując przy tym tradycję ludową i beskidzki regionalizm. Teraz trzy pokolenia rodziny Kosów z panem Romanem na czele tworzą dzieło dotychczas niespotykane.
Dodano: 02-03-2016

Gminny Konkurs Recytatorski. Tak Polska się zaczęła - 1050 rocznica Chrztu Polski.

W piątek 11 marca 2016 r. w Gminie Czernichów odbył się konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży dla upamiętnienia 1050 Rocznicy Chrztu Polskiego pt. TAK POLSKA SIĘ ZACZĘŁA. Jury konkursu po wysłuchaniu 72 recytacji uczestników konkursu ocenili ich prezentacje pod względem interpretacji, dykcji, opanowania tekstu i wrażeń artystycznych, szczegółowe wyniki konkursu w załączeniu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.
Dodano: 29-01-2016

XIII edycja Konkursu Wielkanocny Stół Gminy Czernichów

Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czernichów i Wójt Gminy Czernichów zapraszają na Konkurs Wielkanocny Stół Gminy Czernichów, który odbędzie się 19 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Międzybrodziu Bialskim. Konkursowi towarzyszyć będzie kiermasz wielkanocny, występy artystyczne oraz degustacja specjałów przygotowanych przez KGW z terenu Gminy Czernichów. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na Mazurka Wielkanocnego Gminy Czernichów. Zapraszamy!
Dodano: 29-02-2016

WARSZTATY PLASTYCZNE - ZRÓB Z NAMI NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ i OZDOBY WIELKANOCNE

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach plastycznych,ZRÓB Z NAMI NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ 9 marca 2016 r./środa/ w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim w godz. od 16:00 do 18:00 oraz 10 marca 2016 r./czwartek/ w godzinach od 16:00 do 18:00w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim. Zapisy i informacje pod nr tel.33/866 13 25.
Dodano: 29-02-2016

Warsztaty folklorystyczne WIELKANOC W TRADYCJI NASZYCH PRZODKÓW

Gmina Czernichów i Starostwo Powiatowe w Żywcu serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na WIELKANOCNE WARSZTATY FOLKLORYSTYCZNE, które odbędą się w dniu 10 marca 2016 o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Międzybrodziu Bialskim. Tematem warsztatów będzie wykonywanie palm wielkanocnych i pisanek.
Dodano: 29-02-2016

W Międzybrodziu Żywieckim odbyły się Halowe Zawody dla MDP

W sobotę 20 lutego 2016 roku zorganizowaliśmy wraz z Urzędem Gminy w Czernichowie oraz KP PSP z Żywca halowe zawody dla MDP. W turnieju wzięły udział drużyny z OSP Czernichów, OSP Jaworzno, OSP Łodygowice, OSP Międzybrodzie Bialskie, OSP Nieledwia, OSP Porąbka, OSP Świnna, OSP Trzebinia, OSP Międzybrodzie Żywieckie. Cały turniej odbył się w bardzo przyjaznej atmosferze i zdrowej sportowej rywalizacji. Na turnieju pojawili się m.in.: Poseł Małgorzata Pępek, Komendant Miejski PSP w Jaworznie st. bryg. Tomasz Zymon, Komendant Powiatowy PSP w Żywcu mł. bryg. Andrzej Graca, Przewodniczący Rady Powiatu Roman Rokita, Wójt Gminy Czernichów Adam Kos. Nie zabrakło też sponsorów którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców i organizacji zawodów, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom za udział w zawodach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - foto galeria.
Dodano: 24-02-2016

Międzybrodzkie Orły wyprowadziły piłkarzy ekstraklasy na mecz TS PODBESKIDZIE - KORONA KIELCE

Dnia 4 marca br. dzieci z drużyny Orlika w Międzybrodziu Żywieckim brały udział w eskorcie dziecięcej na meczu TS PODBESKIDZIE - KORONA KIELCE.Dla małych fanów piłki nożnej było to niezapomniane przeżycie i wielkie emocje związane z atmosferą meczu piłkarskiego, wszystko to dzięki współpracy rodziców i przyjaciela naszej drużyny pana Bogusława Jędrzejka.Dziękujemy!
Dodano: 24-02-2016

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – 1 marca 2016

Zgodnie z wolą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony w tym roku po raz szósty jako święto państwowe Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Jest także formą uczczenia bólu i cierpienia, jakich żołnierze drugiej konspiracji doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 r. Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 r. w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej.

Instytut Pamięci Narodowej jest organizatorem i współorganizatorem wielu wydarzeń związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Są to wystawy, koncerty, spotkania, wykłady publiczne, pokazy filmów, marsze, i wiele innych działań. www.ipn.gov.pl
Dodano: 01-03-2016

Spotkanie koordynacyjne dotyczące przebudowy drogi wojewódzkiej nr 948 od ronda w Kobiernicach do Żywca

W dniu 09 lutego 2016 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim odbyło się pierwsze spotkanie koordynacyjne dotyczące przebudowy drogi wojewódzkiej nr 948 od ronda w Kobiernicach do Żywca na długości ponad 17 km. Projekt zakłada między innymi budowę ronda w Międzybrodziu Bialskim, przebudowę i budowę nowych chodników, ciągów pieszo - rowerowych a także przebudowę istniejących mostów. Realizacja zadania przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na tej drodze a także usprawni ruch na tak ważnym ciągu komunikacyjnym dla naszej drogi. Inwestycja będzie realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Szczegóły na http://www.bip-slaskie.pl/zdwkatowice/. Zdjęcia dostępne w fotogalerii - kliknij tutaj.
Dodano: 11-02-2016

Spotkanie Zespołu Samorządowego w Gminie Czernichów

W dniu 5 lutego 2016 roku w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim, dzięki gościnności Wójta Gminy Czernichów Adama Kosa odbyło się spotkanie Zespołu Samorządowego z udziałem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi. Głównym tematem spotkania była dyskusja o drogach, mostach, kolei, środkach z Unii Europejskiej.
Dodano: 10-02-2016

ANIMACJE NA SPORTOWO !!!

Stowarzyszenie MAŁA SZWAJCARIA oraz Firma STARFUN zapraszają wszystkie dzieci z opiekunami na ANIMACJE NA SPORTOWO 27 lutego 2016 r. w godz od. 14:00 do 17:00 sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim. Konkursy z nagrodami, dmuchane atrakcje. Wstęp Wolny! pamiętaj! zabierz obuwie zamienne, wszystkie atrakcje są bezpłatne, za dzieci biorące udział w zabawie odpowiadają rodzice.
Dodano: 10-02-2016

Spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Jeleśnia

W dniu 11 lutego 2016 odbyło się spotkanie Wójta i Radnych Gminy Czernichów z przedstawicielami Nadleśnictwa Jeleśnia. Spotkanie dotyczyło organizacji transportu na drogach gminnych przez Nadleśnictwo.
Dodano: 11-02-2016

Konsultacje społeczne dotyczące map zagrożeń bezpieczeństwa

W dniu 11 lutego 2016 na sali narad urzędu gminy odbyły się gminne konsultacje społeczne na temat najnowszej inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącej tworzenia map zagrożeń bezpieczeństwa. Informacje na www.mswia.gov.pl
Dodano: 11-02-2016

FUNtastyczne Ferie z biblioteką

Zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach FERIE Z BIBLIOTEKĄ szczegółowy program w załącznikach.
Dodano: 08-02-2016

HALOWE ZAWODY MDP CTIF 2016

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzybrodziu Żywieckim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, oraz Urząd Gminy w Czernichowie serdecznie zaprasza Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP na Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych 2016 wg regulaminu CTIF. Zawody Odbędą w dniu 20 lutego 2016 roku, w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Międzybrodziu Żywieckim.
Dodano: 29-01-2016

Bezpłatne warsztaty językowe w gminie Czernichów.

Rusza I edycja bezpłatnych warsztatów językowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w gminie Czernichów. Zapisy do 19.02.2016r. Szczegóły w załączniku lub na stronie www.facebook.com/zywiecprogress
Dodano: 05-02-2016

Pokaz Zespołu Akrobatyki działającego przy Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim

9 lutego 2015 r. na sali gimnastycznej Zespołu szkół w Międzybrodziu Bialskim odbył się pierwszy pokaz Zespołu Baletowo - Akrobatycznego SPRĘŻYNKI działającego pod kierunkiem pana Zygmunta Widlarza w Centrum kultury w Międzybrodziu Bialskim. Pełen emocji pokaz dedykowany był Babciom i Dziadkom.
Dodano: 08-02-2016

Głosuj na Sebastiana Kawę

Sebastian Kawa, pilot szybowcowy Aeroklubu Bielsko-Bialskiego może zostać sportowcem roku 2015! Z Waszą pomocą.
Zawodnik został nominowany do tego tytułu przez międzynarodową organizację - International World Games Association, pod egidą której co 4 lata organizowane są Światowe Igrzyska Sportowe- The World Games. Co ciekawe, w 2017 r. gospodarzem tej imprezy będzie Wrocław.
Dodano: 29-01-2016

Góralskie kolędowanie dla Babci i Dziadka

W niedziele 24 stycznia 2016 r. w kościele p.w. Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim, najmłodsi górale z gminy Czernichów kolędowali i winszowali swoim Babciom i Dziadkom. Wspierali ich Pani Anna Adamowska i Zbigniew Kotrys. Fotorelacja w załączeniu.
Dodano: 27-01-2016

Beskidzki Karnawał

Już w najbliższą sobotę 30 stycznia 2016 r. Wydział Kultury Starostwa Powiatowego w Żywcu wraz z Miejskim Centrum Kultury w Żywcu oraz Gminnymi Ośrodkami Kultury po raz kolejny będą organizatorami „Beskidzkiego Karnawału”. W ramach imprezy przewiduje się prezentacje artystyczne gmin powiatu żywieckiego. Folklor i sztuka ludowa uzupełniona będzie możliwością degustacji wspaniałych potraw regionalnych przygotowanych przez niezawodne koła gospodyń wiejskich. W tym roku już po raz kolejny „Beskidzki Karnawał” uatrakcyjniony zostanie występem laureatów Żywieckich Godów. Dodatkową atrakcją tegorocznych prezentacji będzie planowany na godz. 16.30 koncert Zespołu „TEKLA KLEBETNICA”.
Dodano: 29-01-2016

WIECZORY KOLĘD w Gminie Czernichów

Poniżej przedstawiamy terminy wieczorów kolęd w poszczególnych sołectwach Gminy Czernichów. W imieniu organizatorów Rad Sołeckich, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, zapraszamy do wspólnego kolędowania !
- Międzybrodzie Żywieckie- Centrum kultury w Międzybrodziu Żywieckim 16 stycznia 2016 r. godz. 16:00
- Czernichów - Tresna- Hala sportowa w Czernichowie 23 stycznia 2016 r. godz. 15:00
- Międzybrodzie Bialskie - kościół p.w. św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim 30 stycznia 2016 r. godz. 18:00
Dodano: 30-12-2015

GÓRALSKIE KOLĘDOWANIE DLA BABCI I DZIADKA

24 stycznia 2016 r. po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele w Międzybrodziu Bialskim, dzieci z Regionalnego Zespołu Dziecięcego Jaworzyna pod kierunkiem pani Anny Adamowskiej i Zbigniewa Kotrysa zaśpiewają tradycyjne kolędy i złożą życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z terenu gminy Czernichów.
Dodano: 18-12-2015

WARSZTATY PLASTYCZNE - Prezent dla Babci i Dziadka

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach plastycznych, PREZENT DLA BABCI I DZIADKA organizowanych 20 stycznia 2016 r./środa/ w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim w godz. od 15:00 do 17:00 oraz w godzinach od 17:00 do 19:00w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim. Zapisy i informacje pod nr tel.33/866 13 25.
Dodano: 08-12-2015

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Gminie Czernichów

10 stycznia 2016 r. /niedziela/ o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim odbył się Koncert Laureatów Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.Zespół Regionalny Roztoka zaprezentowała tradycyjną Bożonarodzeniową Szopkę Kukiełkową. Umiejętności artystyczne i rzeźbiarskie członków zespołu gorącymi brawami przyjęła widownia. Jury ogłosiło wyniki i nagrodziło laureatów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności licznej widowni przeglądu. Fotorelacja i wyniki konkursu w załączniku.
Dodano: 08-01-2016

Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Czernichów

3 stycznia 2016 r. na Hali Sportowej w Czernichowie odbył się Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Czernichów. W turnieju zorganizowanym przez Orlik Międzybrodzie Żywieckie i rodziców zawodników wzięło udział osiem drużyn. I Miejsce zajęła drużyna Tiki - Taka Żywiec, nasze Orły zajęły 5 miejsce. Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i dobrą zabawę.
Dodano: 30-12-2015

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Regionalne Stowarzyszeni Kulturalne Roztoka i Urząd Gminy Czernichów zapraszają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, 8 stycznia 2016 r. o godz. 9:00. przesłuchanie konkursowe uczestników w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim. 10 stycznia 2016 r. Koncert Laureatów godz. 17:00 Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim. Zapisy i informacje pod tel. 33/866 13 25 wew. 103. Regulamin konkursu w załączniku.
Dodano: 15-12-2015

Świąteczna sesja Rady Gminy Czernichów

W dniu 14 grudnia odbyła się XI sesja Rady Gminy Czernichów, która miała charakter świąteczny. Wójt Gminy Adam Kos oraz Przewodniczący Rady Gminy Adam Badan złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczno noworoczne. Na sesji został uchwalony m.in. budżet gminy Czernichów na 2016 rok.
Dodano: 17-12-2015

Koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Międzybrodzie Bialskie

Muzycy z orkiestry dętej OSP Międzybrodzie Bialskie zapraszają 3 stycznia 2016 r. na tradycyjny koncert kolęd, który odbędzie się w kościele p w. św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim po Mszy św. o godz. 18:00.
Dodano: 30-12-2015

Droga dojazdowa na górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim oficjalnie otwarta

W dniu 30 listopada 2015 nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie drogi dojazdowej na górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Gmina Czernichów na w/w inwestycję zdobyła środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia i poświęcenia. Dzięki inwestycji ulica Górska prowadząca na Górę Żar stanie się bardziej bezpieczna i lepiej dostosowana do charakteru ruchu komunikacyjnego, jaki się odbywa tą trasą. Całkowity koszt projektu wyniósł 2 352 770,60 zł, w tym koszty kwalifikowalne w wysokości 2 271 476,17 zł co daje dofinansowanie w kwocie 1 930 754,74 zł (85%).
Dodano: 30-11-2015

Bezpieczniej na Górę Żar

Dobiega końca realizacja projektu „Przebudowa ul. Górskiej - drogi dojazdowej na górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim”, na który Gmina Czernichów zdobyła środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dodano: 30-11-2015

II Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy pod Żarem

W dniu 20 grudnia 2015 roku w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim odbył się II Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy. Kiermasz artykułów świątecznych, stoiska z rękodziełem artystycznym wykonanym przez dzieci i młodzież oraz twórców ludowych z terenu gminy i powiatu żywieckiego oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Międzybrodzia Żywieckiego.Jarmarkowi towarzyszył koncert w wykonaniu OGNISKA MUZYCZNEGO GMINY CZERNICHÓW. Najmłodsi z zapałem dekorowali pierniki. Rozstrzygnięto rodzinny konkurs na najdłuższy ekologiczny łańcuch, piękną choinkę ufundowaną przez Nadleśnictwo Jeleśnia, wygrała rodzina Przybyłów. Uczestników odwiedziła Grupa Ratowniczo Poszukiwawcza Międzybrodzie Bialskie ze swoimi psami. Wszystkie dzieci obdarował św. Mikołaj. Na zakończenie jarmarku dzieci z Koła Modelarstwa Lotniczego Żar z panem Sebastianem Kawą - Mistrzem Świata w Szybownictwie przygotowanymi w modelarni aniołami i szybowcami ubrały odlotową choinkę. Fotorelacja w załączniku.
Dodano: 24-11-2015

Za Marksem bez Boga. Laicyzacja życia społecznego w Polsce Ludowej w latach 1945-1989.

W dniu 11.12.2015 r. w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się prelekcja dla młodzieży gimnazjalnej pt. "Za Marksem bez Boga. Laicyzacja życia społecznego w Polsce w latach 1945-1989". Prelekcję wygłosiła dr Monika Bortlik-Dźwierzyńska z IPN w Katowicach.
Dodano: 17-11-2015

Warsztaty Bożonarodzeniowe

4 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Międzybrodziu Bialskim zostały zorganizowane Warsztaty Bożonarodzeniowe prowadzone przez P. Barbarę Rosiek - Kierownika Działu Etnografii Muzeum Miejskiego w Żywcu przy współudziale P. Grażyny Kąkol i P. Zofii Ziółkowskiej z Milówki.W warsztatach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej. Wspólnie wykonane tradycyjne ozdoby zostały zawieszone na choince podarowanej nam przez Wspólnotę Leśno Pastwiskową Żarnówka. Choinka będzie nam przypominać o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia. Prowadzącym, Dyrekcji szkoły oraz wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy!
Dodano: 04-12-2015

Jubileusze Małżeńskie w Gminie Czernichów

Dnia 24 października 2015 roku odbyła się niecodzienna uroczystość – spotkanie par małżeńskich, które wspólnie przeżyły 25 i 50 lat.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim koncelebrowaną przez Księdza Proboszcza Piotra Koniecznego, Księdza Proboszcza Parafii Czernichów Waldemara Niemca oraz Księdza Proboszcza Parafii Międzybrodzie Żywieckie Janusza Kuciela.
Dodano: 03-11-2015

PASJONATKI ZDROWIA i URODY zapraszają

,,Pasjonatki Zdrowia i Urody” Zapraszają na cykl spotkań promujących wiedzę kosmetyczną i prozdrowotną oraz warsztaty praktyczne Temat : ”Pielegnacja Twarzy i Jesienne Kuracje Odmładzajace” Data i Miejsce : 03.12.2015r. (czwartek) godz.17: 00 Centrum Kultury w M-dziu Żywieckim Zapraszamy Wszystkich chętnych ! Wstęp wolny
Dodano: 10-11-2015

Gracjan Horoszkiewicz na treningu Międzybrodzkich ORŁÓW

W niezwykłej atmosferze odbył się piątkowy trening Orłów Międzybrodzie Żywieckie, na zaproszenie pana Bogusława Jędrzejka przyjaciela naszej drużyny, młodych sportowców odwiedził pan Gracjan Horoszkiewicz piłkarz, który od 2014 roku związany jest z klubem Podbeskidzie Bielsko – Biała, piłkarz ma za sobą 70 występów w reprezentacji Polski. Trening ten okazał się być wspaniała lekcją dobrej piłki nożnej.Nie zabrakło autografów i wspólnego zdjęcia.
Dodano: 23-11-2015

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych

Stowarzyszenie Mała Szwajcaria zaprasza 21 listopada 2015 r. /sobota/ godz.16:00 do Centrum kultury w Międzybrodziu Żywieckim na I Rodzinny Festiwal Gier Planszowych. Zapraszamy do udziału!
Dodano: 20-10-2015

NASI PRZYJACIELE Z BIELSKIEGO STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH

18 listopada 2015 r. dzieci ze szkół z terenu Gminy Czernichów odwiedził niezwykły gość, pan Roman Nehrebecki, syn Władysława Nehrebeckiego - projektodawcy polskiego serialu animowanego "Bolek i Lolek". Filmowy Lolek w barwny sposób opowiedział historię powstania kultowej polskiej animacji „Bolek i Lolek”. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie ocenili, że bajki SFR mają walory edukacyjne, przekazują wartości uniwersalne, które nie znudzą się nigdy.
W ramach projektu dzieci z terenu gminy Czernichów wykonały prace plastyczne przedstawiające postacie filmów animowanych, prace mają charakter wystawowy i zostaną zaprezentowane w Centrach Kultury i Bibliotekach
na terenie Gminy Czernichów.
Dodano: 18-11-2015