26 listopada 2020,imieniny Delfiny, Sylwestra, Konrada

Komunikaty

Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym (tj. 24 listopada 2020 r.) pomiędzy godziną 9.00 a 13.00 na terenie gminy zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach treningu emitowany będzie „ dźwięk ciągły trwający trzy minuty „ oznaczający odwołanie alarmu.,
Powyższy sygnał będzie miał wyłącznie charakter ćwiczeniowy i po jego ogłoszeniu nie należy podejmować żadnych działań.
Dodano: 24-11-2020

Akcja Krwiodawstwa

Klub HDK PCK przy Urzędzie Gminy Czernichów zaprasza na Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się w dniu 15 listopada 2020r.
Dodano: 09-11-2020

Powszechny spis rolny PSR 2020 jest przeprowadzony na terenie całego kraju w terminie od 1 września do 30 listopada 2020

Powszechny spis rolny PSR 2020 jest przeprowadzony na terenie całego kraju w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, co wynika z ustawy o Powszechnym Spisie Rolnym. Najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się przez Internet. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego ma obowiązek spisać się samodzielnie przez Internet, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej GUS https://spisrolny.gov.pl. W dobie epidemii jest to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza metoda. Jeśli ktoś nie ma komputera lub urządzenia z dostępem do Internetu powinien udać się do Gminnego Punktu Spisowego gdzie jest udostępnione pomieszczenie wyposażone w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu – budynek urzędu gminy Tresna ul. Żywiecka 2 na 2 piętrze. Uzupełniającą formą jest spis przez telefon, którego można dokonać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, wybierając opcję „Spisz się przez telefon”. Osoby, które nie spiszą się samodzielnie przez Internet lub dzwoniąc na infolinię mogą spodziewać się telefonu rachmistrza spisowego.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego istnieje możliwość kontaktu z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99 wew. 1 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Konsultanci infolinii pomogą również zweryfikować czy jesteście Państwo objęci obowiązkiem spisowym, czy też sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego.
Dodano: 02-11-2020

APEL WÓJTA GMINY CZERNICHÓW

W związku z panującą pandemią i wprowadzonymi w całym kraju obostrzeniami dot. m. in. ograniczenia przemieszczania, Wójt Gminy Czernichów apeluje o stosowanie się do wszelkich zaleceń rządowych. W Gminie Czernichów notuje się bardzo dużą zachorowalność na COVID-19 – tylko w ostatniej dobie wynik pozytywny odnotowano u 94 osób.

Apeluję do wszystkich Mieszkańców o ograniczenie do minimum przebywanie w większych skupiskach ludzkich. Zwracam się z prośbą do Seniorów i osób, które nie muszą bez ważnych przyczyn wychodzić z domu, o bezwzględne zastosowanie się do zaleceń sanitarnych. Apeluję o przestrzeganie zasady zakrywania nosa i ust, dezynfekowanie rąk oraz zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej. Proszę młodzież o ograniczenie kontaktów towarzyskich w tym trudnym czasie. Pamiętajmy, że jedynie izolacja i ograniczenie do minimum przemieszczania się może nas uchronić przed zakażeniem COVID-em oraz zarażaniem naszych bliskich. Jeśli możesz, zostań w domu. Przetrwajmy ten ciężki czas poprzez solidarne i odpowiedzialne działanie.

W trosce o zdrowie Seniorów Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło specjalną infolinię (nr 22 505 11 11), gdzie osoby, które ukończyły 70 rok życia, a w obowiązującym stanie pandemii zdecydowały się pozostać w domu, mogą zgłosić potrzeby w zakresie dostarczenia m. in. środków spożywczych oraz leków. Usługa ta realizowana jest przez pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernichowie.

Życzę wszystkim dużo zdrowia i jeszcze raz proszę o rozważne działania.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos- Harat
Dodano: 10-11-2020

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze do spraw inwestycji i dróg

Wójt Gminy Czernichów ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze do spraw inwestycji i dróg. Szczegóły dostępne na BIP https://www.czernichow.finn.pl/bipkod/25229034
Dodano: 02-11-2020

Sytuacja epidemiologiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 12 listopada 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni ogółem/w ostatniej dobie: 436/7,
- liczba osób poddanych kwarantannie (dane na dzień raportu): 122,
- liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym (dane na dzień raportu): 14,
- liczba osób hospitalizowanych (dane na dzień raportu): 3,
- liczba ozdrowieńców ogółem/w ostatniej dobie: 180/0,
- liczba zgonów ogółem/w ostatniej dobie: 21/0.

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu żywieckiego (informacja zbiorcza) dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 12-11-2020

Sytuacja epidemiologiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na10 listopada 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:

 • liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni ogółem/w ostatniej dobie: 421/94,
 • liczba osób poddanych kwarantannie (dane na dzień raportu): 126,
 • liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym (dane na dzień raportu): 14,
 • liczba osób hospitalizowanych (dane na dzień raportu): 3,
 • liczba ozdrowieńców ogółem/w ostatniej dobie: 172/13,
 • liczba zgonów ogółem/w ostatniej dobie: 21/1.


Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu żywieckiego (informacja zbiorcza) dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 10-11-2020

Informacja Wójta Gminy

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY CZERNICHÓW w związku z wnioskiem skierowanym do tutejszego Urzędu przez Mieszkańców Nowy Świat, Zątki, Mysłajki, Ubocz, Waleczki o udzielenie informacji publicznej z dnia 17 sierpnia 2020 roku oraz brakiem możliwości spotkania się z Państwem osobiście na Zebraniach Wiejskich. Szczegółowa informacja do pobrania w pliku pdf – http://czernichow.com.pl/fotki/2178/pliki/Informacja_Wojt.pdf
Dodano: 03-11-2020

UWAGA - zmiana organizacji pracy Urzędu Gminy Czernichów

Szanowni Państwo! Drodzy mieszkańcy!

W obliczu rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa SARS-COV-2, w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, zwracam się do Państwa z prośbą o przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Niestety zagrożenie rozprzestrzenianiem się SARS-COV-2 jest realne i odnotowujemy liczne zachorowania również wśród naszych mieszkańców.

Jak wiemy Ministerstwo Zdrowia objęło nas czerwoną strefą, a co za tym idzie obowiązują nas wszystkie obostrzenia dotyczące stref czerwonych. W związku z powyższym informuję, że Urząd Gminy w Czernichowie będzie działał pod dodatkowymi rygorami sanitarnymi. W trosce o Wasze zdrowie apelujemy, aby sprawy załatwiać telefonicznie. Prosimy również korzystać w komunikacji z Urzędem Gminy z formy elektronicznej, tj. wysyłania pism pocztą e-PUAP lub drogą e-mailową na adres: gmina@czernichow.com.pl. W przypadku jednak konieczności złożenia dokumentów osobiście prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem umówienia wizyty. Korespondencje należy wrzucać do skrzynki umieszczonej przed wejściem do Urzędu Gminy.

Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni, podejmujmy rozważne przemyślane decyzje. Dbajmy o nasze zdrowie i życie!
Dodano: 19-10-2020

XXIII sesja Rady Gminy Czernichów

W dniu 29 października 2020 r. o godz.15:30 w sali narad Urzędu Gminy w Czernichowie odbędzie się XXIII sesja Rady Gminy Czernichów. Porządek posiedzenia do pobrania https://www.czernichow.finn.pl/res/serwisy/pliki/25156353?version=1.0
Dodano: 22-10-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 28 października 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- kwarantanną domową na terenie gminy objętych jest 108 osób,
- nadzorowi epidemiologicznemu podlega 100 osób,
- 4 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
- u 204 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem (z czego u 7 w ostatniej dobie),
- 19 osób zmarło,
- 125 osób ozdrowiało (z czego 5 w ostatniej dobie).

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 28-10-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 27 października 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- kwarantanną domową na terenie gminy objętych są 84 osoby,
- nadzorowi epidemiologicznemu podlega 100 osób,
- 4 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
- u 197 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem (z czego u 3 w ostatniej dobie),
- 19 osób zmarło,
- 120 osób ozdrowiało.

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 27-10-2020

Komunikat Zakładu Usługowo-Produkcyjnego Gospodarki Wodno-Ściekowej Isepnica

Szanowni Klienci,

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników oraz ze względu na sytuację panującą na terenie naszej Gminy Zakład Usługowo-Produkcyjny Gospodarki Wodno-Ściekowej „Isepnica” informuje, że wstrzymuje dokonywanie odczytów wodomierzy przez naszych pracowników do odwołania.

Prosimy o przekazywanie informacji o stanach wodomierzy telefonicznie pod nr tel. 33 866 21 43 lub drogą mailową: sekretariat@isepnica.czernichow.com.pl.

Ponadto informujemy, że wszystkie służby przedsiębiorstwa pracują w sposób ciągły, aby zapewnić dostarczanie bezpiecznej wody do Waszych mieszkań i miejsc pracy oraz odbiór i oczyszczanie ścieków. Bardzo prosimy o unikanie bezpośredniego kontaktu z naszymi pracownikami w terenie i zachowanie odpowiedniej odległości. Wszystkie uwagi i zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną.

Przepraszamy za utrudnienia, ale służą one naszemu wspólnemu bezpieczeństwu.
Dodano: 15-10-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 23 października 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- kwarantanną domową na terenie gminy objęte są 53 osoby,
- nadzorowi epidemiologicznemu podlega 114 osób,
- 4 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
- u 183 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem (z czego u 10 w ostatniej dobie),
- 19 osób zmarło,
- 117 osób ozdrowiało.

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 23-10-2020

Dystrybucja pakietów ze środkami dezynfekującymi w sołectwach Tresna i Czernichów

Ostatnim elementem projektu Stowarzyszenia Bajeczne Beskidy w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania COVID-19, mającego na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się pandemii (i służącemu również do zapobiegania rozprzestrzeniania się innych chorób przenoszonych drogą kropelkową) w ramach środków dotacyjnych z Narodowego Instytutu Wolności Program Covid-19, jest dystrybucja pakietów ze środkami dezynfekującymi w Sołectwie: Tresna i Czernichów.

Członkinie Stowarzyszenia Bajeczne Beskidy wraz z Członkami Rad Sołeckich Tresnej i Czernichowa oraz Strażakami z OSP Czernichów-Tresna w sobotę od godziny 10:30 będą rozwozić pakiety (z zachowaniem reżimu sanitarnego).

W imieniu mieszkańców Gminy Czernichów dziękuję członkom Stowarzyszenia Bajeczne Beskidy za inicjatywę i zaangażowanie. Realizowany program służy nam wszystkim i w znacznym stopniu pomaga z walką z COVID-19 w naszej lokalnej społeczności.

Z poważaniem,
Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat
Dodano: 22-10-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 22 października 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- kwarantanną domową na terenie gminy objęte są 52 osoby,
- nadzorowi epidemiologicznemu podlega 114 osób,
- 4 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
- u 173 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem (z czego u 5 w ostatniej dobie),
- 19 osób zmarło,
- 117 osób ozdrowiało (z czego 5 w ostatniej dobie).

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 22-10-2020

Wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim członkom rodziny poszkodowanej wskutek wybuchu gazu w Kobernicach

W imieniu swoim oraz mieszkańców Gminy Czernichów składam wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim członkom rodziny poszkodowanej wskutek wybuchu gazu w Kobernicach. W tych ciężkich chwilach łączymy się w bólu i kierujemy ku Wam nasze modlitwy. Miejcie świadomość, że okoliczna społeczność poruszona skalą tragedii, całym sercem jest przy Was.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat

Dodano: 19-10-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 20 października 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- kwarantanną domową na terenie gminy objętych jest 41 osób,
- nadzorowi epidemiologicznemu podlega 0 osób,
- 2 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
- u 166 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem (z czego u 2 w ostatniej dobie),
- 19 osób zmarło,
- 107 osób ozdrowiało (z czego 4 w ostatniej dobie).

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 20-10-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 19 października 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- kwarantanną domową na terenie gminy objętych jest 39 osób,
- nadzorowi epidemiologicznemu podlega 18 osób,
- 2 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
- u 164 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem (z czego u 2 w ostatniej dobie),
- 19 osób zmarło,
- 103 osoby ozdrowiały.

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 19-10-2020

Konkurs plastyczny pt. Życie na wsi, organizowany przez Urząd Statystyczny w Katowicach w ramach promocji Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Konkurs plastyczny pt. „Życie na wsi” adresowany jest do placówek wychowania przedszkolnego działających na terenie naszego województwa. Celem Konkursu jest promocja statystyki publicznej, a w szczególności trwającego PSR 2020, poszerzenie wiedzy na temat rolnictwa, a także rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci. Uczestnikiem Konkursu może być każda placówka wychowania przedszkolnego z terenu województwa śląskiego, a zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez dzieci prac plastycznych, wykonanych dowolną techniką, prezentujących życie na wsi.

Na Laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie: https://katowice.stat.gov.pl/.../konkurs-plastyczny.../
Dodano: 09-10-2020

Kalendarz polowań zbiorowych Koła Łowieckiego Puszczyk w Łodygowicach w sezonie 2020/2021

Na stronie internetowej BIP Urzędu Gminy Czernichów został udostępniony kalendarz polowań zbiorowych Koła Łowieckiego Puszczyk w Łodygowicach w sezonie 2020/2021 - https://www.czernichow.finn.pl/bipkod/13260036
Dodano: 08-10-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 13 października 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- kwarantanną domową na terenie gminy objętych jest 67osób,
- nadzorowi epidemiologicznemu podlegają 2 osoby,
- 2 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
- u 138 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem (z czego u 4 w ostatniej dobie),
- 19 osób zmarło,
- 91 osób ozdrowiało.

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 13-10-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 12 października 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- kwarantanną domową na terenie gminy objętych jest 296 osób,
- nadzorowi epidemiologicznemu podlega 14 osób,
- 2 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
- u 134 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem (z czego u 1 w ostatniej dobie),
- 19 osób zmarło,
- 91 osób ozdrowiało.

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 12-10-2020

Trening systemu ostrzegania i alarmowania

W dniach 6-9 października 2020 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE/SAREX-20. Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W związku z powyższym mogą zostać wyemitowane przez syreny alarmowe jednostek OSP z terenu Gminy Czernichów następujące sygnały:

 • dźwięk modulowany trwający trzy minuty - oznaczający ogłoszenie alarmu,
 • dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu.


fot. Wojsko Polskie
Dodano: 06-10-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 08 października 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- kwarantanną domową na terenie gminy objęte jest 160 osób,
- nadzorowi epidemiologicznemu podlega 62 osób,
- 0 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
- u 125 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem (z czego u 4 w ostatniej dobie),
- 19 osób zmarło,
- 91osób ozdrowiało.

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 08-10-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 07 października 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- kwarantanną domową na terenie gminy objęte są 62 osoby,
- nadzorowi epidemiologicznemu podlegają 62 osoby,
- 0 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
- u 121 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem (z czego u 8 w ostatniej dobie),
- 19 osób zmarło,
- 91 osób ozdrowiało (z czego 2 w ostatniej dobie).

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 07-10-2020

Konsultacje społeczne dotyczące programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021

W terminie od 11 września 2020 r. do 5 października 2020 r. odbywają się konsultacje społeczne programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2021 r. Niezbędne dokumenty dostępne na BIP https://www.czernichow.finn.pl/bipkod/23177701
Dodano: 15-09-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 02 października 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- kwarantanną domową na terenie gminy objęta jest 25 osób,
- nadzorowi epidemiologicznemu podlega 45 osób,
- 0 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
- u 111 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem,
- 19 osób zmarło,
- 83 osoby ozdrowiało (z czego 6 w ostatniej dobie).
W razie pojawienia się jakichkolwiek istotnych ze względu na tę sytuację informacji będę Państwo na bieżąco o nich informowani.

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów

Dodano: 02-10-2020

Ogłoszenie o zmianie programu priorytetowego czyste powietrze - nowa odsłona programu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza, że od dnia 15.05.2020 r. nabór wniosków o dofinansowanie będzie prowadzony w oparciu o:

 • zmienioną wersję programu priorytetowego „Czyste Powietrze” (dalej: Program),
 • nowy wzór formularza wniosku o dofinansowanie,
 • nowy regulamin naboru wniosków.

Wnioski o dofinansowanie złożone przed dniem 15.05.2020 r., będą rozpatrywane i realizowane na warunkach dotychczasowego Programu, a także z zastosowaniem wzorów formularzy w brzmieniu obowiązującym na dzień złożenia wniosku. Jeżeli Wnioskodawca złożył wniosek o dofinansowanie przed dniem 15.05.2020 r., ale nie zawarł umowy o dofinansowanie może wycofać wniosek i złożyć go ponownie na zmienionych warunkach Programu, z zastrzeżeniem spełnienia wymogów dotyczących terminu rozpoczęcia i zakończenia przedsięwzięcia wskazanych w zmienionej wersji Programu.

Dla kogo i od kiedy dofinansowanie?
W dniu 15.05.2020 r. zostanie uruchomiony nabór wniosków dla Beneficjentów kwalifikujących się do Części 1 Programu (podstawowy poziom dofinansowania).

Nabór dla Beneficjentów kwalifikujących się do Części 2 Programu (podwyższony poziom dofinansowania) będzie się odbywał na podstawie odrębnego ogłoszenia. Do uruchomienia Części 2 Programu niezbędne są zmiany legislacyjne umożliwiające gminom wydawanie zaświadczeń o dochodach.
Dodano: 13-08-2020

Listy Prezesa GUS

Zachęcamy do zapoznania się z listem Prezesa GUS dot. Powszechnego Spisu Rolnego. Listy dostępne - kliknij dowiedz się więcej.
Dodano: 01-09-2020

Wizyta mobilnego biura Czyste Powietrze w Gminie Czernichów

28.09.2020r., godz. 15:00 – 17:00, GOKiS w Międzybrodziu Bialskim, ul. Brodek 2. Wszystkich chętnych do skorzystania z Programu „Czyste Powietrze” zapraszamy na spotkanie.
Dodano: 14-09-2020

Jest światełko nadziei! - materiał Kroniki Beskidziej

W Żywieckiej Kronice Beskidzkiej z ubiegłego tygodnia można było przeczytać materiał o tym jakie problemy finansowe miała Gmina Czernichów i jak samorząd wychodzi z tych problemów. https://prasabeskidzka.pl/zywiecka-kronika-beskidzka-nr-36-z-10092020-p-590.html Artykuł do przeczytania na https://www.facebook.com/ZywieckaKronikaBeskidzka/posts/1010710819414470
Dodano: 18-09-2020

Jest światełko nadziei!

W Gmina Czernichów powiało nadzieją, jeśli chodzi o poprawę finansów samorządu. Jak podkreślają obecne władze gminy przez ostatnie półtora roku mocno zaciskano pasa, aby poprawić sytuację w budżecie i, jak się okazuje, jest światełko nadziei, aby wyjść na prostą! O tym jak Gmina Czernichów poradziła sobie w trudnym momencie z problemami finansowymi przeczytać można w najnowszym wydaniu tygodnika "Żywiecka Kronika Beskidzka".

Tygodnik "Żywiecka Kronika Beskidzka" dostępny jest w sklepach z prasą lub poprzez e-wydanie:
https://prasabeskidzka.pl/zywiecka-kronika-beskidzka-c-9.html

info: Żywiecka Kronika Beskidzka
Dodano: 11-09-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 14 września 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:
- kwarantanną domową na terenie gminy objętych jest 8 osób,
- nadzorowi epidemiologicznemu podlega 0 osób,
- 8 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
- u 106 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem (z czego 1 w ostatniej dobie),
- 19 osób zmarło,
- 64 osoby ozdrowiały.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 14-09-2020

Weź udział w ankiecie

Informujemy, że na terenie naszej gminy prowadzone są badania ankietowe pod nazwą: „Właściciele drugich domów wobec współczesnych zagrożeń (gwałtowne zjawiska pogodowe i pandemia COVID-19)”. Badania są realizowane przez Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (IRWiR PAN) we współpracy z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (UR) i przewidują wywiady z właścicielami tzw. drugich domów (tj. domów odziedziczonych lub użytkowanych sezonowo dla celów wypoczynkowo-rekreacyjnych, np. domów letniskowych, domów wakacyjnych znajdujących się poza miejscem stałego zamieszkania).
Wywiady mają charakter anonimowy i są prowadzone w formie ankiety. Ich treść będzie służyła jedynie celom naukowym. Wszelkich właścicieli drugich domów zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie: https://docs.google.com/forms/d/1hEqzU6rHcnw_rJvzjjufxHQN-d58nT4mi3r4petu6YE/edit
Dodano: 26-08-2020

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy!!

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a rolnicy powinni udzielać dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą informacji.

więcej - spisrolny.gov.pl

#PSR2020 #LiczySięRolnictwo #rolnictwo #SpisRolny
Dodano: 07-09-2020

Żywiecka Fundacja Rozwoju, jako Partner Regionalny Programu zaprasza do składania wniosków w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse

4 sierpnia ruszył nabór wniosków w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2020 skierowany do lokalnych organizacji pozarządowych, domów kultury i bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych z małych miejscowości. W tym konkursie można otrzymać dofinansowanie do 8 500 zł na sześciomiesięczne projekty realizowane pomiędzy 01.02.2021 r. a 31.07.2021 r. O dotację mogą ubiegać się instytucje z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców:

 • powiatowe, miejskie i gminne biblioteki,
 • miejskie i gminne domy kultury,
 • organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów),
 • Ochotnicze Straże Pożarne,
 • nieformalne grupy dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową).

Uczestnicy projektu to młodzież w wieku od 13 do 19 lat (uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Zalecana liczba członków grupy projektowej to 12-20 osób. Istotą Regionalnego Konkursu Grantowego są lokalne projekty, które dla młodych ludzi mają być ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi. Ich uczestnicy obierają wspólny cel, który chcą osiągnąć. W drodze do jego osiągnięcia uczą się planowania i współpracy w grupie, poznają lokalną historię, kulturę i tradycję. Nawiązują nowe znajomości. Działają na rzecz lokalnej społeczności. Rozwijają pasje i zainteresowania oraz sprawdzają się w nowych sytuacjach.

Najważniejsze terminy:
04.08.2020 r.- ogłoszenie konkursu,
27.10.2020 r.- zakończenie naboru wniosków o godzinie 12:00,
15.12.2020 r.- ogłoszenie wyników konkursu.

Regionalny Konkurs Grantowy organizowany jest w ramach Programu „Równać Szanse 2020" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Patronem konkursu jest ngo.pl - portal organizacji pozarządowych. Więcej informacji na stronie www.rownacszanse.pl lub www.zfr.org.pl
Dodano: 24-08-2020

Spiszmy się, jak na rolników przystało!

Powszechny Spis Rolny 2020 odbędzie się od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju. Udział w spisie jest obowiązkowy.
Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unii Europejskiej rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, jak również wynika on z rekomendacji FAO, zawartych w dokumencie pn. Światowy program spisów rolnych rundy 2020 r. W państwach członkowskich ONZ pełne badanie realizowane jest raz na 10 lat i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne. W Polsce poprzedni Powszechny Spis Rolny odbył się w 2010 r.

Podstawowe cele Powszechnego Spisu Rolnego:

 • zapewnienie bazy informacyjnej o gospodarstwach rolnych i związanych z nimi gospodarstwach domowych, koniecznej dla realizacji krajowej, regionalnej i lokalnej polityki rolnej i społecznej na wsi;
 • dostarczenie informacji niezbędnych do planowania polityki żywnościowej, trendów hodowli zwierząt gospodarskich, struktury zasiewów upraw rolnych;
 • analiza zmian jakie zaszły w rolnictwie na przestrzeni ostatnich 10 lat;
 • wykonanie zobowiązań Polski w zakresie dostarczenia informacji na potrzeby organizacji międzynarodowych – EUROSTAT, FAO, OECD;
 • aktualizacja statystycznego rejestru gospodarstw rolnych i przygotowanie operatów do pogłębionych badań reprezentacyjnych z zakresu rolnictwa w kolejnych latach.

Dodano: 28-08-2020

Sytuacja epidemiologiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 07 września 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:

 • kwarantanną domową na terenie gminy objęte są 2 osoby,
 • nadzorowi epidemiologicznemu podlega 0 osób,
 • 8 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
 • u 105 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem,
 • 19 osób zmarło,
 • 64 osoby ozdrowiały (z czego 2 w ostatniej dobie).

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 08-09-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 04 września 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:

 • kwarantanną domową na terenie gminy objętych jest 0 osób,
 • nadzorowi epidemiologicznemu podlegają 2 osoby,
 • 9 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
 • u 105 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem,
 • 19 osób zmarło,
 • 62 osoby ozdrowiały (z czego 1 w ostatniej dobie).

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 04-09-2020

Akcja sprzątania śmieci z brzegów zbiornika wodnego Porąbka

Zapraszamy mieszkańców Gminy Czernichów do wzięcia udziału w akcji sprzątania śmieci z brzegów zbiornika wodnego Porąbka organizowanej przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Dodano: 02-09-2020

XXII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Czernichów

W dniu 2 września 2020 r. o godz.15:30 w sali narad Urzędu Gminy w Czernichowie odbędzie się XXII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Czernichów. Porządek posiedzenia do pobrania na BIP https://www.czernichow.finn.pl/res/serwisy/pliki/24747737?version=1.0
Dodano: 31-08-2020

ARiMR - trwa nabór wniosków o wsparcie dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 i ubiegłoroczną suszę

Od 13 sierpnia producenci rolni, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez epidemię COVID-19 oraz ci, którzy nie otrzymali tzw. pomocy suszowej za 2019 r. mogą ubiegać się o wparcie finansowe.

Wnioski o wsparcie można składać w biurach powiatowych ARiMR. Ostateczny termin ich składania nie został określony, jednak Agencja może przyznać pomoc tylko do 31 grudnia 2020 r. i w tym terminie musi ją również wypłacić. Szybkie złożenie dokumentów gwarantuje więc szybszą wypłatę środków. Wnioski można przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać przesyłką rejestrowaną. Dokumenty można także złożyć osobiście, o ile w danej jednostce istnieje taka możliwość. Można je również dostarczyć do specjalnych wrzutni, ustawionych w placówkach terenowych Agencji. W tym wypadku, jeżeli wnioskodawca chce otrzymać potwierdzenie złożenia, powinien dołączyć do wniosku dane kontaktowe - adres e- mail bądź nr telefonu komórkowego - ze wskazaniem, że za tym pośrednictwem Agencja ma poinformować o przyjęciu wniosku poprzez wrzutnię.
Dodano: 20-08-2020

Obowiązek pobierania opłaty miejscowej

Wójt Gminy w Czernichowie przypomina osobom kierującym hotelami, motelami, pensjonatami, domami wczasowymi, ośrodkami wypoczynkowymi lub wycieczkowymi, schroniskami, kampingami, polami biwakowymi, gospodarstwami agroturystycznymi, pokojami gościnnymi i kwaterami prywatnymi albo podobnymi obiektami usługowymi o obowiązku pobierania opłaty miejscowej od osób przebywających na wypoczynku, szkoleniu bądź w celach turystycznych. Obowiązek ten wynika z Uchwały Rady Gminy w Czernichowie Nr X/77/2015 z dnia 16 listopada 2015r.
Terminy do rozliczania się z w/wm opłaty wynikają z Uchwały Rady Gminy nr VIII/63/2019 z dnia 29 kwietnia 2019r:

 • do 10 stycznia
 • do 10 kwietnia
 • do 10 lipca
 • do 10 października

Proszę o rzetelne i terminowe rozliczanie się z pobranych opłat.
Dodano: 27-06-2019

1 września dzwonek szkolny zabrzmi w szkołach na terenie Gminy Czernichów

20 sierpnia br. Wójt Gminy Czernichów Barbara Kos-Harat zorganizowała w urzędzie spotkanie z dyrektorami publicznych placówek oświatowych. W spotkaniu poza dyrektorami wzięła udział także Zastępca Wójta Gminy Czernichów Bogusława Białka. Na spotkaniu omówione zostały sprawy organizacyjne związane ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, w tym kwestie związane z dostosowaniem pracy poszczególnych jednostek do nowych, epidemicznych realiów. Przygotowywane są procedury i regulaminy wg których będą funkcjonować placówki szkolne i przedszkolne. Dyrektorzy szkół już niedługo poinformują rodziców o nowych zasadach funkcjonowania szkoły oraz godzinach rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 dla poszczególnych klas. Z powodu COVID-19 nowy rok szkolny na pewno będzie inny, trudniejszy niż zazwyczaj i tylko dyscyplina i odpowiedzialność całej społeczności szkolnej może wszystkim go ułatwić.
Dodano: 21-08-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 27 sierpnia 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:

 • kwarantanną domową na terenie gminy objętych jest 7 osób,
 • nadzorowi epidemiologicznemu podlega 0 osób,
 • 9 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
 • u 105 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem,
 • 19 osób zmarło,
 • 61 osób ozdrowiało (z czego 2 w ostatniej dobie).
Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 27-08-2020

Sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 24 sierpnia 2020 r.,) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:

 • kwarantanną domową na terenie gminy objętych jest 11 osób,
 • nadzorowi epidemiologicznemu podlega 0 osób,
 • 17 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
 • u 105 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia koronawirusem,
 • 19 osób zmarło,
 • 53 osoby ozdrowiały.

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.

Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 24-08-2020

Sytuacja epidemiologiczna na terenie Gminy Czernichów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie Gminy Czernichów (stan na 20 sierpnia 2020 r.) na podstawie danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu wygląda następująco:

 • kwarantanną domową na terenie gminy objęte są 3 osoby,
 • nadzorowi epidemiologicznemu podlega 0 osób,
 • 17 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem,
 • u 104 osób stwierdzono wynik dodatni zakażenia,
 • 19 osób zmarło,
 • 53 osoby ozdrowiały.

Codziennie aktualizowane dane dot. sytuacji epidemicznej na terenie powiatu żywieckiego, z uwzględnieniem podziału na gminy, dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu pod adresem: http://www.psse.zywiec.pl/.


Barbara Kos-Harat
Wójt Gminy Czernichów
Dodano: 20-08-2020

Urząd Gminy zamknięty

W zawiązku z corocznym wyścigiem Tour de Pologne Urząd Gminy Czernichów
w dniu 07 sierpnia 2020 roku (piątek) będzie i przyjmował petentów od godziny 7:30 do 11:00.
W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu 600 – 813 – 162
Za utrudnienia przepraszamy
Dodano: 06-08-2020

77. Tour de Pologne UCI World Tour - utrudnienia w ruchu na Żywiecczyźnie

W dniu 7 sierpnia br. przez teren Żywiecczyzny przebiegać będzie trasa III etapu 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Informujemy, że na czas przejazdu wyścigu kolarskiego ruch na trasach zostanie całkowicie zamknięty. Apelujemy do wszystkich osób korzystających z dróg o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom osób kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności. Poniżej przedstawiamy szczegółowy przebieg trasy.


Etap III: piątek 7.08.2020 r., zamknięcie trasy od około 11.00 – 17.00.
Trasa przejazdu: Od zapory w miejscowości Porąbka drogą wojewódzką 948 przez miejscowości: Międzybrodzie Bialskie, Czernichów, Tresna-Zapora, Żywiec, następnie skręt w lewo w drogę wojewódzką 946 ul. Suską, Łękawica W946, skręt w lewo w drogę wojewódzką 781 w Łękawicy, dalej na Kocierz Rychwałdzki ul. Turystyczną, następnie w lewo w ul. Widokową, skręt w prawo na W781 aż do Hotelu Kocierz SPA. Przedmiotową trasę kolarze pokonują 2 razy. Po raz trzeci kolarze wjeżdżają na zaporę w Porąbce i ponownie drogą drogą wojewódzką 948 jadą przez Międzybrodzie Bialskie, aż do skrętu w ul. Bielską P1403, gdzie przejeżdżają na teren powiatu bielskiego.
Następnie z kierunku Wilkowic kolarze wjeżdżają do miejscowości Łodygowice P1404 (Huciska), gdzie ul. Piłsudskiego przemieszczają się w kierunku Zamku w Łodygowicach. Następnie skręcają w ul. Kopernika w miejscowości Bierna P1464 dojeżdżając do ul. Beskidzkiej w Zarzeczu P1406, po czym skręcają w lewo i wzdłuż Jeziora Żywieckiego kontynuują jazdę aż do Międzybrodzia Bialskiego, gdzie ponownie skręcają w ul. Bielską P1403 i na jej szczycie opuszczają teren powiatu żywieckiego.

Informujemy, że na czas przejazdu wyścigu kolarskiego ruch na trasach zostanie całkowicie zamknięty. Apelujemy do wszystkich osób korzystających z dróg o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom osób kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności.

Dodatkowo na czas trwania wyścigu uruchomione zostaną objazdy:

 • z kierunku Kobiernic w kierunku Żywca – zalecany objazd przez Bielsko-Biała (tablice informujące o objeździe).
 • z kierunku Żywca w kierunku Międzybrodzia Bialskiego, Kocierza, Suchej Beskidzkiej – objazd ul. Ślemieńską przez Łękawicę ul. Żywiecka, następnie ul. Wspólną do DW946.
 • z kierunku Suchej Beskidzkiej w kierunku Żywca – objazd ul. Wspólną w Łękawicy, następnie ul. Żywiecką, ul. Ślemieńską do DW946.


Info: Komenda Powiatowa Policji w Żywcu
Dodano: 05-08-2020