23 października 2019,imieniny Marleny, Seweryna, Igi

W dniach 25-31 lipca 2016 w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży​. Na terenie naszej gminy gościć będziemy młodzież z Portugalii

ŚDM są wielkim świętem młodych, wydarzeniem międzynarodowym organizowanym przez Kościół Katolicki. Gromadzą młodzież całego świata, katolików oraz wyznawców innych religii. Przewodniczy im Ojciec Święty. ŚDM to coś więcej niż międzykulturowe spotkanie czy okazja do dialogu między młodzieżą różnych państw i kultur. Są one dowodem wiary, wobec której staje się widoczna wieczna młodość Kościoła. ŚDM są organizowane od prawie 30 lat, zapoczątkował je Jan Paweł II zapraszając młodych do Rzymu w 1985 roku.. Obecnie ŚDM mają dwie zasadnicze części: pierwsza to „Dni w Diecezjach”, kiedy młodzież przebywa na terenie całego kraju, który jest gospodarzem spotkania; druga to „Wydarzenia Centralne”, czyli tygodniowy pobyt młodzieży w głównym mieście organizacyjnym.
Struktura „Dni w Diecezjach” zależy od charakterystyki i stylu goszczącej diecezji; jest to czas na wzajemne poznanie, integrację, poznanie kultury i topografii danego regionu. Na tym etapie nie brakuje wycieczek turystycznych, wspólnych zabaw, a także zaangażowania społecznego w różne dzieła i projekty przygotowane przez organizatorów.

Po zakończeniu „Dni w Diecezjach”, wszyscy udają się do diecezji, którą Ojciec Święty wyznaczył jako miejsce przeżywania wydarzeń centralnych. Młodzież gromadzi się tam na okres całego tygodnia. W poniedziałek przyjeżdża w dane miejsce, we wtorek uczestniczy w ceremonii otwarcia, w środę, czwartek i piątek bierze udział w katechezach i festiwalu młodych, w sobotę pielgrzymuje na miejsce czuwania i uczestniczy w wieczornym spotkaniu z Papieżem, a w niedzielę bierze udział w uroczystej Mszy św. kończącej dany ŚDM.

W ramach obchodów ŚDM w Diecezji Bielsko-Żywieckiej przewidziano szereg przedsięwzięć towarzyszących. Sam plan „Dni w Diecezji” (19-25.07.2016 r.) przedstawia się następująco:
- 19.07.2016 przyjazd grup do parafii w godzinach wieczornych, rozlokowanie i kolacja u Rodzin.
- 20-22.07.2016 kolejność tych dni będzie różna dla różnych rodzin:
1. Dzień Refleksji i Zadumy – wyjazd do Oświęcimia, spotkanie modlitewne i Apel Jasnogórski.
2. Ewangelizacja na 8 szczytach – modlitwa w parafii, wyjazd w góry, Apel Jasnogórski.
3. Spotkanie z kulturą regionu – modlitwa w parafii, wyjazd na Pętlę Beskidzką ze zwiedzaniem sanktuarium oraz Apel Jasnogórski.
- 23.07.2016 Dzień zaangażowania społecznego – ten dzień będzie dniem zaangażowania w życie mieszkańców, m. in. wizyty w szpitalach, hospicjach itd.
- 24.07.2016 Rozesłanie - spotkanie w Bielsku – Białej wszystkich przyjezdnych grup zakończone Nabożeństwem Rozesłania.
- 25.07.2016 wyjazd do Krakowa.

Działania te obejmować będą Powiat Bielski, Cieszyński, Oświęcimski, Żywiecki oraz Miasto Bielsko-Biała. Na terenie tym przebywać będzie ok. 10 tys. Pielgrzymów. Z okazji Światowych Dni Młodzieży została wydana „mapa pielgrzyma” z największymi atrakcjami turystycznymi powyższych regionów w kilku wersjach językowych: angielsko-włoskiej oraz francusko-hiszpańskiej. Wydawnictwo zachęca także turystów do odwiedzenia pięknego Podbeskidzia.

Więcej na http://mlodzi.duszpasterstwa.bielsko.pl/
18-07-2016 11:42:38 - Wpis utworzył użytkownik admin