22 sierpnia 2019,imieniny Cezarego, Tymoteusza

Czyste powietrze

Informujemy, iż 21 stycznia 2019 r. został wznowiony program „CZYSTE POWIETRZE”. Jest to kompleksowy program, stworzony przez Ministerstwo Środowiska, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program skierowany jest do osób fizycznych, będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Zakres dotacji 7.000,00 – 53.000,00 zł.

Dofinansowanie dotyczy:

  • wymiany starych źródeł ciepła (piece i kotły na paliwo stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu;
  • docieplenie przegród budynku;
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;
  • montaż i modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej;
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektory słoneczne i baterie fotowoltaiczne);
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.


Ważne: dofinansowaniu również podlegają przedsięwzięcia rozpoczęte nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym. Wnioski przyjmowane i rozpatrywane są przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach; ul. Plebiscytowa 19, 40-035 Katowice; tel. 32 60 32 200 fax: 32 60 32 201 e-mail: biuro@wfosigw.katowice.pl. Pomimo, iż Program będzie realizowany w latach 2018 – 2029, w obliczu dużego zainteresowania, warto już teraz złożyć wniosek. Należy w pierwszej kolejności zarejestrować konto na stronie: https://www.wfosigw.katowice.pl/portal-beneficjenta.html, a po zalogowaniu wypełnić wniosek i przesłać go do WFOŚ w Katowicach. Warunki dofinansowania, jak również intensywność dofinansowania znajdują się na stronie Funduszu. Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Czernichów tel.: 33 860 93 33.

W trosce o zdrowie, klimat i środowisko – zachęcamy do skorzystania z dofinansowania!
08-02-2019 10:21:25 - Wpis utworzył użytkownik admin