28 stycznia 2021,imieniny Walerego, Radomira, Tomasza

Stoły Wielkanocne 2019 w Gminie Czernichów

Każdego roku w Gminie Czernichów jest okazja, by lepiej poznać tradycje stołu wielkanocnego i skosztować znakomitych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Przed nami kolejna edycja imprezy pn. „Stoły Wielkanocne”.

Zapraszamy 13 kwietnia (sobota) o godz. 10.00 do Sali OSP w Międzybrodziu Bialskim.

Impreza ma charakter konkursu, a jej zadaniem jest promowanie regionalnych tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Czernichów przekazują uczestnikom informacje o zwyczajach i obrzędach, które warto kultywować w naszych domach. Goście mogą degustować potrawy i dowiedzieć się jak powinien wyglądać wielkanocny stół, z czego ma się składać święconka i palma.

Przygotowanie wielkanocnego stołu to praca, która wymaga wprawy i znajomości tradycji. Panie z KGW wykorzystują do tego przepisy swoich matek i babć. Na stołach królują sałatki
i jaja faszerowane, żurek, tradycyjne wędliny, kiełbasy, pasztety, mazurki i baby wielkanocne, pascha, nalewki i warzonki, a także prawdziwa święconka.

Przygotowane przez KGW potrawy są oceniane przez jury złożone z profesjonalistów. Komisja ma za zadanie wybrać te, które są najbardziej zgodne z tradycją naszego regionu i posiadają najlepsze walory smakowe i odżywcze.
12-04-2019 14:22:59 - Wpis utworzył użytkownik admin