6 czerwca 2020,imieniny Norberta, Laurentego, Bogumila

Delegacja z wizytą na uroczystych obchodach 100 lecia powstania jednostki OSP Łopiennik Dolny

W miniony weekend delegacja jednostki OSP Międzybrodzie Żywieckie wraz z Panią Wójt Barbarą Kos-Harat na czele, brała udział w uroczystych obchodach 100 lecia powstania jednostki OSP Łopiennik Dolny, w woj. Lubelski.

Z okazji 100. rocznicy działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopienniku Dolnym wszystkim strażakom, członkom i przyjaciołom jednostki, którzy włożyli wkład w jej tworzenie i funkcjonowanie składam serdeczne gratulacje. Sami najlepiej wiecie, jak ważną kartę w historii lokalnej społeczności wypełniliście swym działaniem. To właśnie na strażaków najbardziej mogą liczyć mieszkańcy lokalnej społeczności. Na przestrzeni 100 lat zmieniali się ludzie, zmieniały się pokolenia, ale idea niesienia pomocy została ciągle niezmienna.
Życzę Wam, szanowni Strażacy – Ochotnicy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu obowiązków. Niechaj ta trudna praca, pełna nieprzewidywalnych wyzwań, będzie dla Was przede wszystkim źródłem osobistej satysfakcji oraz powodem do dumy w myśl oczywistej i pięknej Waszej dewizy: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Składam Wam także życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

W imieniu delegacji dziękuję Wójtowi Gminy Łopiennik Górny Panu Arturowi Sawie za ciepłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.


Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Haratfot.: www.facebook.com/WojtGminyLopiennikGorny
04-06-2019 12:21:36 - Wpis utworzył użytkownik admin