16 października 2019,imieniny Gawla, Ambrozego

Międzynarodowy Bieg Górski Żar już za nami..

Marcin Kubica z Bielska-Białej wygrał 21. edycję Międzynarodowego Biegu Górskiego ŻAR 2019, który odbył się w ostatnią sobotę czerwca w Międzybrodziu Żywieckim. W imprezie wzięło udział 250 zawodników i zawodniczek. Biegacze wystartowali z ulicy Beskidzkiej i mieli maksymalnie dwie godziny na pokonanie malowniczej, ale wymagającej trasy o długości 8,6 km. Najszybciej z tym zadaniem poradził sobie Marcin Kubica z Bielska-Białej – jego wynik to 41:06,2. Drugi był Paulo Veretskyi z ukraińskiego Doniecka z czasem 43:50,6. Trzecie miejsce zajął Kamil Młynarz z Łęcznowoli (44:14,5).

Spośród pań pierwsza na mecie zameldowała się Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza, która uzyskała czas 52:02,5. Druga była Aleksandra Buzułka z Katowic z czasem 54:33,4. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Czechowic-Dziedzic - Renata Szwed, która uzyskała czas 1:00,27,9.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Ponadto do najlepszych zawodników powędrowały nagrody pieniężne i upominki. Nagrodzono również najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

info: GOKiS Czernichów
02-07-2019 12:18:20 - Wpis utworzył użytkownik admin