6 czerwca 2020,imieniny Norberta, Laurentego, Bogumila

12 lipca 2019 w Żywcu odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Policji Państwowej w Żywcu

Powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 r. już od 100 lat stoi na straży porządku i poszanowania prawa. Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem Tablicy Pamięci przodownika Józefa Szczepanika. Po części oficjalnej zaproszeni goście zwiedzali wystawę. Następnie w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP w Żywcu odprawiona została Msza Święta. Po mszy nastąpił przemarsz pododdziałów policji, zaproszonych gości oraz rodzin policjantów do Zamku Habsburgów, gdzie odbyły się uroczystości oficjalne.

Wasze święto jest wspaniałą okazją, aby złożyć Wam serdeczne podziękowania za odpowiedzialną, rzetelną i pełną najwyższego profesjonalizmu służbę dla obywateli. Służba w Policji jest trudna, pełna poświęceń, wyrzeczeń i ryzyka, wymaga doskonałego przygotowania fizycznego i psychicznego, fachowości i profesjonalizmu zawodowego. Dziś Policjanci muszą podejmować różne wyzwania, stawiać czoła niebezpieczeństwom oraz błyskawicznie dostosować się do coraz nowszych zagrożeń, a także zmieniających się przepisów prawa.

Z okazji 100-lecia Policji Państwowej składam wszystkim Policjantkom, Policjantom i cywilnym pracownikom Policji najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za ofiarność i wzorowo wypełniany obowiązek. Niech służba , którą pełnicie, będzie dla Was źródłem niesłabnącej satysfakcji i uznania społeczeństwa.

Łączę wyrazy szacunku
Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat


źródło: http://zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/264700,Uroczyste-obchody-100-lecia-Policji-Panstwowej-w-Zywcu.html
15-07-2019 10:05:54 - Wpis utworzył użytkownik admin