Gmina  

www.czernichow.com.pl
  Aktualności  
szukaj  
 
 
Aktualności
imprezy, komunikaty
Gmina
samorząd, mieszkańcy
Wypoczynek
kultura, sport, turystyka
Biznes
firmy, inwestycje
 
  Pogoda Mapy Multimedia Portal Kontakt
 
  22 kwietnia 2018, imieniny Leona, Kai, Heliodora schowaj animację  
 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 
Aktualności
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    E - Administracja
    biuletyn
informacji
publicznej
    E-Urząd
    fundusze
europejskie
    fundusze
krajowe
    platforma
e-usług
publicznych
    Dziennik Ustaw
Monitor Polski
    Centralna Ewidencja
i Informacja
o Działalności
Gospodarczej
    E-Mapa
    Cmentarze
Wyszukiwarka
 
    Aktualnie
    Kamera
    Hotspot
 
    Kontakt
Urząd Gminy Czernichów
z siedzibą w Tresnej
34-311 Czernichów
ul. Żywiecka 2
woj. Śląskie
tel.: +48 33 866 13 25
fax: +48 33 866 12 87
gmina@czernichow.com.pl
www.czernichow.com.pl
Godziny otwarcia urzędu:
Poniedziałek - Piątek
 
7.30 - 15.30
 
Nr Rach. Bankowego
Bank Spółdzielczy Porąbka
68 8124 0009 2001 0000
0172 0003
 
 
Wyłączenie sygnału analogowej telewizji na terenie gminy Czernichów

W związku z kolejnym etapem wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, nadszedł czas na województwo śląskie. I tak o godz. 1 w nocy w dniu 19 marca 2013r. wyłączony zostanie sygnał analogowy telewizji naziemnej z nadajnika na Skrzycznym jak również tzw. przekaźników. Wyłączenie to będzie dotyczyło przekaźników usytuowanych w południowej części województwa śląskiego w tym przekaźnika usytuowanego na górze Żar, z którego korzysta zdecydowana większość mieszkańców naszej gminy odbierających naziemną telewizję.

Po wyłączeniu analogowego sygnału telewizji naziemnej nastąpi przerwa w odbiorze programów telewizyjnych, związana z pracami nad uruchomieniem nadajników telewizji cyfrowej. Przerwa ta może wynieść kilka do kilkunastu godzin i po uruchomieniu nadajników cyfrowych i gapfillerów (przekaźników) mieszkańcy naszej gminy będą mogli odbierać kanały telewizyjne naziemnej telewizji cyfrowej.

Na terenie naszej gminy zdecydowana większość mieszkańców odbiera sygnał telewizji naziemnej z przekaźnika na górze Żar, a więc aby ponownie korzystać z Żaru i odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej , należy przeszukać na odpowiednim odbiorniku kanały i na 41 kanale powinniśmy odbierać program telewizyjny. W tym przypadku nie ma potrzeby przestawiania anteny telewizyjnej w innym kierunku. Natomiast na części terenu naszej gminy odbierany jest sygnał bezpośrednio z nadajnika usytuowanego na Skrzycznym i z tego nadajnika również będzie można odbierać sygnał cyfrowy na kanale 41. Uruchomiony zostanie również „przekaźnik” (gapfiller) w Żywcu na górze Grojec z którego sygnał na kanale 41 również będzie odbierany przez część mieszkańców naszej gminy, chodzi o mieszkańców Tresnej.
Natomiast mieszkańcy, którzy odbierają telewizję analogową korzystając obecnie z nadajnika w Katowicach, w dalszym ciągu będą odbierać przekaz analogowy, gdyż nadajnik ten zostanie wyłączony dopiero 22 kwietnia 2013r. A więc jeśli chodzi o teren gminy Czernichów, to od 19 marca powinniśmy odbierać naziemny sygnał telewizji cyfrowej na kanale 41. Sytuacja zmieni się 22 kwietnia, gdyż wtedy na górze Żar rozpocznie pracę nie przekaźnik a nadajnik, będzie nadawał na kanale 34.

Jeśli chodzi i zawartość programową naziemnej telewizji cyfrowej to aktualne informacje o kanałach wchodzących w skład poszczególnych multipleksów MUX-1, MUX-2, MUX-3 można znaleźć na stronie internetowej www.cyfryzacja.gov.pl Z informacji obecnie przez nas posiadanych wynika, że z tzw. przekaźników (gapfillerów) dostępne będą programy wchodzące w skład multipleksu MUX-3 a więc:
TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia. Natomiast z głównych nadajników jak np. Skrzyczne, Katowice, Kraków dostępna będzie pełna oferta kanałów wchodzących w skład multipleksów MUX-1, MUX-2, MUX-3. Spowodowane to jest tym, iż prywatni nadawcy nie są zainteresowani przesyłaniem swoich treści programowych przy pomocy przekaźników, gdyż muszą ponosić za to opłaty.

O tym jakie urządzenia są potrzebne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej dowiedzą się Państwo z informacji zamieszczonych na polecanej powyżej stronie internetowej www.cyfryzacja.gov.pl, w tym miejscu kilka informacji z tej strony:
Tradycyjne analogowe odbiorniki telewizyjne nie są zdolne do odbioru emisji cyfrowych. Dlatego odbiór emisji cyfrowych wiąże się z koniecznością zastosowania jednego z dwóch rozwiązań:
1) dołączenie do analogowego odbiornika telewizyjnego odpowiedniego urządzenia umożliwiającego odbiór sygnału cyfrowego (tj. urządzenia konsumenckiego służącego do odbioru cyfrowych transmisji telewizyjnych), zwanego set-top-boxem (STB) lub popularnie dekoderem,
2) wymiana analogowego odbiornika na cyfrowy, poprzez np. zakup w pełni zintegrowanego i zamkniętego pod względem funkcjonalnym cyfrowego odbiornika telewizyjnego (iDTV). Rozwiązanie pierwsze charakteryzuje się niższymi kosztami w stosunku do drugiego. Odbiorcy nie będą więc zmuszeni do całkowitej wymiany posiadanego sprzętu odbiorczego, gdyż do odbioru telewizji cyfrowej może być wykorzystywany tradycyjny odbiornik telewizyjny wzbogacony o specjalny zewnętrzny dekoder. Posiadacze STB bądź telewizorów obsługujących tylko starszy standard kompresji MPEG-2 mogą zakupić moduł CI, który służy do konwersji sygnału zakodowanego w standardzie MPEG-4 do MPEG-2 (posiadany sprzęt musi jednak być wyposażony w gniazdo CI). Niestety występują w tym przypadku pewne ograniczenia – nie wszystkie moduły współpracują ze wszystkimi rodzajami STB – przed zakupem należy się skonsultować ze sprzedawcą. Koszt takiego modułu CI wynosi około 150-200zł. Użytkownicy posiadający komputer mogą skorzystać z możliwości dokupienia odbiornika telewizji cyfrowej podłączanego np. przez port USB, złącze ExpressCard lub PCI-E. Przy zakupie należy zwracać uwagę na zgodność z przyjętym standardem, podobnie jak w przypadku STB. Jest to rozwiązanie najtańsze, przy założeniu posiadania odpowiedniej anteny i komputera; koszt takiej karty wynosi ok. 100-200zł. Oczywiście prócz wymienionych powyżej urządzeń należy posiadać odpowiednią antenę odbiorczą. Według posiadanych przez nas informacji zwykła antena, dzięki której odbierany jest obecnie sygnał analogowy powinna również umożliwić odbiór telewizji cyfrowej.

Powyższe wiadomości przekazujemy Państwu na podstawie aktualnych na dzień 11 marca br. informacji, przekazanych przez przedstawicieli Wojewody Śląskiego a także pracowników spółki Emitel. W przypadku jeśli w sprawie odbioru sygnału cyfrowego na naszym terenie pojawią się kolejne istotne informacje poinformujemy o tym Państwa.

 
 
Zapytaj
01-01-1970 1:00:00 : Wpis utworzył użytkownik
 
 
kampanie  
noclegi  
atrakcje  
gastronomia  
foto galerie  
zabytki  
baza firm  
 
Miejscowości Partnerskie
  Bicester
(Anglia)
   
  Neunkirchen
-Seelscheid
(Niemcy)
   
  Opponitz
(Austria)
   
 
Csór
 
 
Nasi Sąsiedzi
     
  Kozy   Łękawica  
     
  Łodygowice   Porąbka  
     
  Wilkowice   Żywiec  
 
Współpracujemy
     
  PSP w Żywcu   WKU Bielsko-Biała  
     
  Starostwo Powiatowe w Żywcu   Województwo śląskie  
     
  Komenda Powiatowa Policji w Żywcu    
 
 
 
 
    Gmina Czernichów   Aktualności Czernichów Wypoczynek Biznes  
  www.czernichow.com.pl   Informacje o polityce cookies Pogoda Mapy Multimedia Portal Kontakt  
 
  Na zlecenie STRADA Consulting Projekt, grafika, wykonanie - Marek Landowski   SEO, CMS, wykonanie - Michał Glajc