logo
-A A A+

Dzisiaj : 19 Maj 2022

Imieniny : Iwa, Piotra, Celestyna

Najbliższe wydarzenia

Piknik Rodzinny Polska Smakuje
Piknik Rodzinny pod hasłem „Polska Smakuje” miał na celu promowanie naszych polskich wyrobów, potraw i produktów . Przy każdym stoisku były degustacje, więc każdy mógł spróbować jak „Polska Smakuje”.

25 Paź -  15:08 | Aktualności | UG | 1068


Polska Smakuje
fot. Polska Smakuje

Wczoraj u podnóża Góry Żar, w pięknym widoku jesiennej Gminy Czernichów, przy wymarzonej pogodzie na lotnisku Górskiej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego „Żar” im. Adama Dziurzyńskiego odbył się Piknik Rodzinny  zorganizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

Naszą Gminę ze swoimi pysznościami reprezentowali: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Międzybrodzia Żywieckiego, Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne „Roztoka” z Międzybrodzia Żywieckiego, Koło Pszczelarzy Międzybrodzie-Czernichów. Był obecny również Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej wraz z nauczycielami i uczniami.

W czasie pikniku Pan Minister Grzegorz Puda odznaczył zasłużonych dla rozwoju rolnictwa za ich trud i ciężką pracę.

Był to też szczególny dzień dla naszych gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, Pan Minister przekazał każdej jednostce torbę medyczną, która będzie służyć ratowaniu życia ludzkiego.

Do tych wszystkich atrakcji przygrywała kapela góralska Romanka z Sopotni Małej, uczestniczka The Voice of Kinds Magdalena Siedlok z Bielska-Białej, zespół Gasta Mire, nasze Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne „Roztoka” oraz zespół Dukat z Leśnej.

Wszystkim bardzo dziękuje za przybycie, promowanie zdrowej żywności oraz naszej malowniczej Gminy Czernichów. Jak zaznaczył Pan Minister Grzegorz Puda, to był pierwszy Piknik, który mamy nadzieję rozpoczął nową tradycję w naszej Gminie. Pamiętajmy „Polska Smakuje” najlepiej.

 

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat