logo
-A A A+

Dzisiaj : 19 Maj 2022

Imieniny : Iwa, Piotra, Celestyna

Najbliższe wydarzenia

Relacja z wyjazdów wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy
Wakacje to wspaniały okres, zwłaszcza dla dzieci. Jest to czas na rozwinięcie swoich zainteresowań, zawarcie nowych znajomości, przyjaźni oraz przede wszystkim na odpoczynek. W duchu tej myśli Urząd Gminy zorganizował wakacyjne wycieczki dla dzieci.

07 Paź -  10:33 | Aktualności | UG Czernichów | 489


UG
fot. UG

Odwiedziliśmy Chlebową Chatę, cudowne miejsce oddalone od Brennej o jakieś pięć kilometrów - i wyszliśmy... oczarowani. Zachwycił nas smak masła ubijanego w maselnicy, żytniego chleba pieczonego na zakwasie i genialnych podpłomyków z makiem, prosto z pieca. Masło z kwaśnej śmietany ubite w kwadrans... Tuż przy nas. Prawdziwy smak maślanki, prawdziwy zakwas do chleba, prawdziwy piec, wszystko prawdziwe, pachnące, pyszne, zdrowe.... Ach co to były za wrażenia, dzieciaki oczarowane.

Wycieczka do Centrum Naukotechniki w Świnnej, udział w pokazie „Ciekły azot”, który przybliżył magię i tajemnice niskich temperatur. Przeprowadzone doświadczenia wyglądały bardzo efektownie – było dużo „dymu”, wybuchów. Nie zabrakło również iluzji optycznych oraz łamigłówek logicznych. Na koniec dzieci i młodzież wzięli udział w warsztatach geologicznych – poznawali i rozróżniali skały i minerały występujące na naszej planecie. Wycieczka dostarczyła dzieciom przede wszystkim wiedzy z fizyki i geografii oraz mnóstwo pozytywnych i niezapomnianych emocji.

Zwiedziliśmy też  Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu, który jest najmłodszym muzeum typu skansenowego w Polsce i trzecim w Województwie Śląskim. Na obszarze ponad 6 ha posadowionych zostało już 19 zabytkowych obiektów architektury, w tym 1 budynek pochodzi z Międzybrodzia Bialskiego.

Kolonia do miejscowości nadmorskiej Ostrowo dla 27 dzieci z Gminy Czernichów. Ostrowo to niewielka miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim, w województwie pomorskim, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Pobyt w tym miejscu to „wypoczynek między morzem i lasem” – z jednej strony ośrodka znajduje się piaszczysta plaża, z drugiej wspaniałe lasy sosnowe. Wyjątkowy mikroklimat tworzony przez bliskość dzikiej natury i morza sprawia, że jest to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. Do Ostrowo wyjechało 27 dzieci z Gminy Czernichów z wychowawcami z naszej Gminy , którzy wspaniale opiekowali się dziećmi, spisali się na medal, za co im serdecznie dziękujemy. Dzieci i młodzież swoją postawą i aktywnością zostali zapamiętani jako wzorowa grupa z Czernichowa w białych czapeczkach z napisem „Gmina Czernichów”. Czapeczki zostały wręczone przed wyjazdem przez Wójta Gminy Czernichów p. Barbarę Kos-Harat w celu promocji naszej gminy.

Były też rozgrywki i turniej sportowe prowadzone przez Akademię Piłkarską ZONe na boiskach sportowych Gminy Czernichów oraz zawody strzeleckie pod patronatem Wójta Gminy Czernichów z okazji Dnia Wojska Polskiego, w rocznicę Powstań Śląskich organizowane przez PTG. Sokół.

Dziękujemy za liczny udział, za aktywność sportową i do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Autor zdjęć: UG Czernichów / K. Łoboda