logo
-A A A+

Dzisiaj : 13 Kwi 2024

Imieniny : Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina

Najbliższe wydarzenia

50 lecie Gminy Czernichów
Rok 2023 dla Gminy Czernichów to niezwykle ważny moment, właśnie teraz obchodzimy 50 lecie Gminy Czernichów.

23 Lis -  10:46 | Aktualności | Piotr Krysiak | 1601


Piotr Krysiak
fot. Piotr Krysiak

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Czernichów przygotowało 18 listopada konferencję rozpoczętą Mszą Świętą, którą uświetniła Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie. Po nabożeństwie był prowadzony panel dyskusyjny. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać historii naszej Gminy oraz wspomnień o wielu wydarzeniach, które nie były zapisane, ale pozostały w naszej pamięci. Tematem konferencji było nie tylko to, co się wydarzyło, lecz uczestnicy konferencji mogli podzielić się planami na przyszłość, tak aby Nasza Mała Ojczyzna mogła się nadal rozwijać w prawdziwym dialogu. Organizator ogłosił również, że takie spotkania będą od tej pory prowadzone cyklicznie co roku, za każdym razem w innym sołectwie naszej gminy. W trakcie wydarzenia można było częstować się, jak zwykle smakowitym, jedzeniem przygotowanym przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Na koniec spotkania Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne „ROZTOKA” uświetniło uroczystość muzyką góralską.

Jeszcze raz dziękuję i gratuluję organizatorom przygotowania i przeprowadzenia konferencji jubileuszowej.

 

Wójt Gminy Czernichów

Barbara Kos-Harat